Snědla dětem sladkosti

Snědla dětem sladkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136777/bmid_snedla-detem-sladkosti-X05-136777.jpg 3 158 38

Deset let po vydání své veleúspěšné prvotiny Skladatelka voňavého prádla přichází Martina Formanová s volným pokračováním, autobiograficky laděnou knížkou Snědla dětem sladkosti. Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu – přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny –, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky.... celý text

Doubravka1975
Doubravka1975
07.09.2023 4 z 5

Volné pokračování autobiografie Martiny Formanové, kdy už dvojčata mají 12 let a líbilo se mi víc než předešlá autobiografie Skladatelka voňavého prádla.
Akorát úplně hnusná obálka, ale musím se pochlubit, dostala jsem od kamarádky k narozeninám krásný látkový obal, bílý s malovanými černými kočičáky, takže jsem se na ni naštěstí nemusela dívat :):)

Lenka4
Lenka4
03.03.2023 3 z 5

Povídání o hubnutí, rodině a sousedech může mít dobrý ohlas při živém setkání s kamarádkami. Z textu knížky se však záhy vynořuje šeď opakujících se všedních dní. Chybí více fantazie a schopnost dodat jiskru drobným příhodám či zážitkům tak, aby se opravdu staly událostmi hodnými zaznamenání.

rreegg1
rreegg1
19.01.2023 4 z 5

Odpocinkové čtení. Popisuje postřehy ze života autorky. Jednoduché a každodenní záležitosti, posypane špetkou humoru a velkou dávkou nadhledu. Hezké čtení, třeba i na zlepseni nálady...

Šárka.Šála
Šárka.Šála
30.05.2022 5 z 5

Ideální knížka na dovolenou.

Paris2000
Paris2000
23.01.2022 4 z 5

Odpočinková kniha, a má první od paní Formanové. A musím napsat, že jsem nešlápla vedle a těším se i na ostatní.
Úsměvný popis běžného života a rodiny jak v Americe, tak i tady v Čechách.

Pavlína197
Pavlína197
04.09.2021 5 z 5

Na tuto knížku už jsem si nějakou dobu myslela, ale odpuzovala mě reprodukce obrazu na obálce. Nicméně když na mě vykoukla v knihovně, donesla jsem ji domů a pustila se do čtení. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Knížka je psaná opravdu s nadhledem, bez jedovatého sarkasmu, z velké části lehce humorně laděná, doslova mi zvedala náladu. Při splínu vřele doporučuji.

Anna27
Anna27
02.11.2020 3 z 5

Autobiografické povídky se mi skvěle četly. Humor paní Formanové je sympatický, kniha je taková oddechová jednohubka.

lencin
lencin
27.09.2020

Novela. Proměnlivá kvalita-místy vtipné, místy nepříliš povedené.
(2013)

Hanuja
Hanuja
03.05.2020 3 z 5

Vtipné a příjemné čtení. První dvě třetiny knihy jsou veselejší vyprávění ze života celé rodiny Martiny Formanové. Nezapomenutelný a hodně úsměvný je popis sledování olympiády Milošem Formanem na návštěvě. Je to velmi dobrá knížka pro dobrou náladu.

Mensa627
Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Moc příjemný humor autorky. Asi zatím její nejlepší počin.

Jirinamac
Jirinamac
29.11.2019 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že je M. Formanová, tak vtipná spisovatelka. Moc jsem se u knížky bavila a několikrát hodně nahlas smála. Už mám připravenou další její knížku, tak doufám, že to bude ve stejném duchu. Četla jsem její knížku Případ Pavlína a ta rozhodně veselá nebyla.

Aleh
Aleh
10.11.2019 4 z 5

Skladatelkou voňavého prádla jsem byla mile překvapena. Není jednoduché začít s někým žít, být tolerantní a přizpůsobovat se mu (jí). Je to samozřejmě oboustranné. Ale budovat vztah a svůj další život za oceánem, mi připadá dvakrát tak složité. Autobiograficky laděné vyprávění autorka píše s nadhledem a humorem sobě vlastním a to je zároveň asi ta správná cesta přizpůsobit se všem odlišnostem a prožít plnohodnotný život.Oddechová četba nejen pro ženy.

LenkaKa
LenkaKa
10.07.2019 5 z 5

Už dlouho se chystám od autorky přečíst další knihu (četla jsem Skladatelku). Pohodové rychlé čtení, vtipné, zajímavé, pravdivé....byla jsem tak nadšená, že jsem sáhla ještě jednou po Skladatelce voňavého prádla.

madja
madja
20.02.2019 3 z 5

Knížka na pohodu a pro mě zrovna teď takové vyvážení právě dočteného Kinga.

Radka1911
Radka1911
10.01.2019 5 z 5

Oddechová, autobiografická, vtipná četba z pera manželky režiséra Miloše Formana. Moje první setkání s autorkou, a rozhodně ne poslední.

EL.ZA
EL.ZA
19.10.2017 5 z 5

Když je mi smutno a mám chuť na lehčí čtení, sáhnu např. po této knížce a přečtu si, jak se p. Forman díval na návštěvě na olympiádu. Humor Martiny Formanové mi zkrátka sedí. Kéž by napsala ještě něco ze života své rodiny.

oskarka
oskarka
10.11.2015 4 z 5

Oddychová a nenáročná knížka, která neurazí.

marie3310
marie3310
12.06.2015 4 z 5

Lehké, milé, oddechové čtení, které vás rozesměje a neurazí. Upřímná nadhledová spoveď života. První i druhý dil se mi velice líbil, doporučuji jako lehké čtení na rozveselení.

vorenus
vorenus
28.05.2015 3 z 5

Vyloženě nenáročná a oddechová četba.Knihu jsem otevřel, protože mě zajímalo soukromí pana Formana a kdo jiný by ho mohl popsat lépe, než jeho žena. Škoda jen, že v knize svému muži nevěnovala větší prostor. Ty části kde se objevuje patří bezesporu k tomu nejlepšímu v celé knize. Příhoda s olympiádou mě úplně rozsekala.

allebra
allebra
27.04.2015 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, příjemné čtení.

česká literatura

Martina Formanová
česká, 1966
2014  81%Případ Pavlína
2009  65%Skladatelka voňavého prádla
2012  69%Snědla dětem sladkosti
2021  73%Nalakuj to narůžovo
2017  60%Povídky na tělo

Kniha Snědla dětem sladkosti je v