rozarada rozarada komentáře u knih

Mona Mona Bianca Bellová

I já jsem byla Jezerem více zasažená. Podle mého byla Mona více o nebezpečí ideologií, než o vztazích, jak zmiňuje anotace.

26.11.2019 3 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Rozdýchávala jsem ten drsný začátek. Nakonec ve mně ale nejvíce rezonovalo téma vykořisťování původních obyvatel bělochy. Poslední třetinu knihy mě opouštěla pozornost.

05.10.2019 3 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

V této sérii detektivek je to můj druhý přečtený příběh. Tentokrát na téma "padlých žen", zajímavá je také zmínka o komunitě kočovníků. Četlo se to opět velice dobře. Jak už někdo napsal, trochu mi jen vadí opakující se schématičnost příběhu. Ještě si ale určitě přečtu další díl.

07.06.2019 4 z 5

Tento cestopis se mi neplánovaně dostal v knihovně do rukou a velmi mile mě překvapil. Četlo se mi parádně, autor je vtipný, sympaťák, původem Jihočech. Jako bonus jsou v knize úžasné ilustrace. Ráda si přečtu i ostatní díly a kdybych měla možnost jít na některou z projekcí, nebudu váhat.

23.04.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi čtivé příběhy tří žen z různých koutů světa, které se nečekaně propletou, přestože se nikdy nepotkají. Nejvíce mě zaujal příběh indické ženy a její dcery. Nikdy jsem v Asii nebyla, tak je těžko uvěřitelné, že někdo žije v takových podmínkách.

31.01.2019 3 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Nikdy jsem si neuměla představit, jak těžké bylo zavádět "nové pořádky" v prvních dnech po vzniku Československé republiky, v době bez médií. Asi ve 2/3 mě začala opouštět pozornost, přišlo mi, že se zápletky pořád opakují a nešlo se tím nějak prokousat. Úplný závěr opět dobrý. Kdyby to šlo, dala bych tak 80%.

23.01.2019 3 z 5

Poutník časem chaosu Poutník časem chaosu Václav Cílek

Pro mě velice inspirativní čtení. Doporučuji.

28.10.2018 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Kdo četl Malinku, musí Běsu také. Četla se mi lépe než Malinka.

15.08.2018 4 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

V první půlce jsem se náramně bavila, vrchol románu zcela určitě přichází s druhou propařenou nocí v Londýně. Kapitoly věnované partnerům byly taky čtivé, ale oproti první půlce knihy už mě moc nebavily. Za přečtení kniha stojí.

23.06.2018 3 z 5

Již několikátá kniha, kterou jsem od pana Vondrušky četla, tahle měla zatím nejvíce propracovanou zápletku.Donutila mě najít si i několik historických faktů.

17.06.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Kniha je čtivá, při líčení válečných hrůz jsem měla občas chuť knížku odložit, tak nesnesitelné pro mě byly představy zločinů. Konec jakoby se ale zbytečně natahoval a tolik už mě nebavil.

16.05.2018 3 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Ačkoliv mám ráda Vondruškovy historické detektivky, tahle kniha mi moc nesedí. Tématicky mě zajímá, ale nečte se mi dobře ani formálně (uspořádání textu, písmo).

29.04.2018 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Můj první přečtený Hrabal, drobná knížečka rozdělená do kratších kapitol. Četlo se mi dobře, dlouhá souvětí jsem vůbec nevnímala. Musím ale přiznat, že film se mi líbí víc.

17.04.2018 4 z 5

Čára Čára Josef Hapka

I když jsem po knížce sáhla náhodou v knihovně, náramně jsem si libovala. Příběh se odehrával končinách mně blízkých. Doporučuji všem Kapličákům.

19.01.2021 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Dobře se čte, určitě by neměla chybět ve výčtu čtenářů, které zajímají příběh 2. světové války. I přes drsnější pasáže se člověk dočte k překvapivému a milému konci.

21.10.2020 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Knížkou jsem se prokousávala asi 14 dní, nakonec jsem dočetla a jsem za to ráda. Svůj výtisk posílám dál.

24.03.2020 3 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Styl psaní není nijak strhující, ale doporučuji všem, které příběh inspiruje k tomu, že se pak chtějí více dovědět o historii, památkách a zajímavých lidech. Celkem příjemné čtení na dvoudenní dovolenou. V knihovně mě zaujala obálka, moc pěkná.

03.08.2019 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha členěná na kratší kapitoly, což je mi jako čtenářce příjemné. Téma adopce bylo zpracováno i jako "Malinka" od Dity Táborské, od obou se jsem se nemohla odtrhnout. Přiznávám ale, že "Anežka" se mi četla lépe.

19.03.2018 4 z 5