rozarada rozarada komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha se mi četla lépe, když jsem vzala příběh po příběhu, nikoliv na přeskáčku, jak nabízí autorka. Snad mi tím neunikla nějaká další dimenze románu. Nejvíce mě zaujal příběh o Tao, pak jsem přečetla část o Williamovi a nakonec o Georgovi. Přidávám do oblíbených.

A jako bonus...když si manžel prohlédl přebal knihy, tak mi povídá: Kdo jiný by mohl napsat knihu o včelách, než Mája?

04.06.2018 3 z 5

Kraťounká, milá knížka

01.06.2018 4 z 5

Je to ozdoba mojí knihovny. Průběžně se k ní vracím, pročítám a prohlížím. Určitě potěší i jako dárek, znám mnoho různých žen, které si jí koupily pro radost.

12.10.2021 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Vydařený román na dovolenou, romantika, tajemno, dějiny 20. století a samozřejmě růže a čokoláda

10.08.2020 4 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Pro milovníky tajemných příběhů, řeky a Anglie. Knížku jsem si náramně užívala. Lituji jen, že mám knížku půjčenou z knihovny a nezůstane mi doma. Český překlad má úžasný přebal.

11.02.2020 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Kniha mě opravdu moc bavila a přiměla mě dohledávat další informace.

13.10.2019 4 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Kniha nenadchne, ani neurazí. Kdo nemá rád sladkou červenou knihovnu alá Rosamunda nebo Steelová, ať se do toho nepouští. Samotný pravdivý příběh o nalezení bytu ale rozhodně za to stojí. Na internetu je toho k nalezení dosti (viz též "Paris time capsule"). Zajímal by mě i film.

10.08.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Po shlédnutí seriálu mě příběh služebnice fascinoval natolik, že jsem si s radostí běžela koupit knižní předlohu. Nevím, čím to je, ale styl psaní je pro mě těžký, nemůžu se textem prokousat. Knížku časem určitě dočtu, ale jsem zklamaná.

03.08.2019 2 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Kniha mi přiblížila život urozených i prostých lidí, především žen, ve "starozákonní" době. Rozhodně stojí za přečtení, moc pěkné.

01.07.2019 5 z 5

Kniha mě nezklamala, příběhy samotářů čtu postupně. Více mi sedělo provedení prvního vydání v černobílém a na běžném papíře.

19.06.2019 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Příběh mě pohltil, bylo to napínavé. V blízkosti Corku jsem před pár lety pracovala a mám ho prošlápnutý. Jen za několik tuctových pasáží ubírám hvězdičku. Určitě si ještě nějaký díl přečtu.

21.05.2019 4 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Příběh Navrátilky byl silný, ale styl spaní mě nedokázal úplně vtáhnout.

12.04.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Byla poslední knihou, z doposud vydaných, kterou jsem četla od této skvělé autorky. Dobře se četla, neotřelý námět, překvapivý závěr.

04.01.2019 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Knihu jsem četla jedním dechem, happyend se nekonal.

04.01.2019 4 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Kniha se četla dobře, ale nijak významně mě příběh nepoznamenal.

02.07.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se mi četla parádně. Někdo příběh přirovnával ke knize "Do tmy", ponurá je také místy dost, ale daleko čtivější. Místa, kde se příběh odehrává, dobře znám. Zařazuji do knihovny jako oblíbenou.

03.05.2018 5 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Ze začátku jsem se nemohla začít, bylo pro mě nepřehledné zorientovat se v postavách, snad i kvůli členění textu. Druhou polovinu jsem už dočetla raz dva. Zajímavý příběh, dokážu si knihu představit i jako filmovou nebo divadelní předlohu.

29.04.2018 4 z 5

Kobold Kobold Radka Denemarková

Oboustranný román, příběh vody je obsáhlejší. Kniha se mi nečetla úplně snadno, asi kvůli leckdy pro mne nesrozumitelným přirovnáním. Několikrát jsem ji chtěla odložit, několik pasáží v příběhu vody jsem přeskočila. Tématicky neotřelé, upozorňuje na problematiku domácího násilí, sociálního vyloučení.

13.03.2018 3 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Na databázi mě zaujala anotace, a když se kniha objevila v knihovně, čapla jsem po ní. Objasňovaní vraždy mladé nevěsty bylo napínavé a překvapivé. Ostatní dějové linky mě tolik nenadchly.

02.06.2020 4 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Tahle kniha je klenot, určená spíše dětem, ale potěší i dospělé. A to nejen pohádkovým příběhem, který vychází ze skutečných postav a reálií, ale i nádhernými ilustracemi. Lituji, že jí mám jen půjčenou z knihovny, pokud na ní někde narazím, zařadím jí mezi svoje oblíbené. Těším se, až pojedu do Prahy a budu objevovat.

10.05.2020 4 z 5