Růže a krokvice přehled

Růže a krokvice https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34857/ruze-a-krokvice-34857.jpg 4 63 63

Uvolněte křídla své fantazii a zavítejte do Prahy z dob Otce vlasti! Jeho synu Václavovi je patnáct, Petr Parléř staví Kamenný most (s mosteckou věží) a Svatovítský chrám a své mistrovství předává nadaným učedníkům, včetně mladého kralevice. Především se ale stanete svědky napínavého pátrání po zdroji záhadné záře nad Hradem, romantické lásky pekaře Matěje a mincmistrovy dcery panny Dorotky, několikrát narazíte na bezhlavého templáře, zúčastníte se rytířského klání a odhalíte tajemství posvátného meče knížete Václava.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růže a krokvice. Přihlašte se a napište ho.

Arkagas
13.12.2020 5 z 5

Nechápu, jak mi mohla tato kniha uniknout. Je nádherná. Sice je prý primárně určena pro děti, ale to se mi ani příběhem, ani stylem psaní moc nepotvrdilo, protože jsou zde dost těžké pasáže a jazyk je celkově takový krkolomnější s odkazy na latinu a řečtinu. Kniha se opírá o všechny nám tak známé pověsti o Praze a její tajemná místa (což bych mohla snad recitovat zpaměti), ale do tohoto prostředí navíc autorka zasadila svůj fantasy příběh, u kterého neznalec nepozná co už není pravdivá pověst a co ne :) Skvost, ve kterém najdeme všechny postavy z našich dějin, ve které jsou skvěle vykresleny charaktery postav - moc se mi líbil šašek Žito, ale i královna Anna a král Karel :)
Rozhodně doporučuji všem, kteří mají ráda pověsti o Praze a našich knížatech. A jako bonus dostanete i draky, tajemné jezero pod Vyšehradem a místo, kde je schován jeden velmi vzácný meč. Lucifer, archanděl Michael, ale i kníže Bruncvík a Petr Parléř Vás v této knize překvapí.

Percabethka
21.06.2020 3 z 5

Mám z téhle knihy trochu pocit, že se autorka nedokázala rozhodnout, zda jsou cílová skupina děti či dospělí.
Na jednu stranu je zřejmé, že je kniha psaná pro děti, protože je hodně naivní, jsou v ní ilustrace a má děti pravděpodobně něco naučit o naší historii a pověstech. A když jí čtete v pozdějším věku, je strašně cringe, so... :D
Zároveň je ale plná složitých slov (kvůli kterým jsem knihu asi v 11 letech odložila s tím, že jí nerozumím), místy je celkem morbidní - když se v ní zabíjí, mučí a podobně - a třeba to, že "Theodorik má v posteli pěknou kočičku" mi opravdu v dětské knize nepřijde vhodné.
Můj facit je, že ji děti nepochopí a dospělí z ní budou mít nutkání mlátit hlavou o zeď. Tolik k ději a stylistice, abych ji ale jen nekritizovala, moc se mi líbilo, že paní Štulcová oživuje české dějiny a přibližuje je moderním čtenářům, kteří se v téhle knize můžou dozvědět spoustu zajímavých informací o naší historii, zvycích a Praze...

rozarada
10.05.2020 4 z 5

Tahle kniha je klenot, určená spíše dětem, ale potěší i dospělé. A to nejen pohádkovým příběhem, který vychází ze skutečných postav a reálií, ale i nádhernými ilustracemi. Lituji, že jí mám jen půjčenou z knihovny, pokud na ní někde narazím, zařadím jí mezi svoje oblíbené. Těším se, až pojedu do Prahy a budu objevovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Růže a krokvice v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x