roxy9413 roxy9413 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi silná kniha. Rozhodně by se měla zařadit mezi povinnou četbu. Už nikdy nebudu na KLDR hledět stejným pohledem.

12.09.2023 5 z 5

Upřímně věřím, že chtěl Matty sdělit svým fanouškům super vtipný a zajímavý historky z natáčení, ale vzhledem k tomu, že byl věčně pod parou, tak si toho už nejspíš moc nepamatoval, protože v knize je toho pomálu. Co vám zaručeně utkví v hlavě je to neskutečné množství odvykaček, které neúspěšně absolvoval, obrovské množství léků, které spolykal a velké množství holek, které obšťastnil. Kniha by se spíš měla jmenovat "Počítejme s Matthewem Perrym", ale i přesto mu opravdu přeji, aby byl v léčbě konečně úspěšný a našel vytoužený klid. Hvězdičky strhávám za podivné skákání v časech, za zjevnou snahu být stále vtipný a za časté opakování se.

08.09.2023 3 z 5

Hodnotím jako překvapení roku. Po přečtení autobiografie Matthewa Perryho jsem přistupovala ke knize Toma Feltona lehce skepticky, a o to víc jsem byla překvapená. Četla se jedním dechem, nenarazila jsem na žádný trapný balast, místy jsem se zasmála a lehce i dojala. Určitě nedoporučuji těm, kteří se těší na bulvární pikantérie z natáčení, to si radši otevřete Blesk. Tom má dar vyprávět a po chvilce čtení máte pocit, že s ním sedíte na pivu, a to je přesně to, co od biografie má člověk očekávat.

08.09.2023 4 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Kmenta odvádí skvělou práci. Obdivuji ho za jeho odvahu a silný žaludek. Já bych se v tom brodit nemohla.

29.07.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Příjemná oddechovka, která se četla sama. Moc jsem si oblíbila styl psaní paní Körnerové.

27.07.2023 5 z 5

O neposedné opičce O neposedné opičce Magdalena Takáčová

Krásné ilustrace. Příběh milý a nenáročný, ideální pro nejmenší.

27.07.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Mnoho povyku pro nic. Gratuluji za skvěle zvládnuté PR, jelikož kniha po obsahové stránce....je z mého pohledu bezcenná. Jednu hvězdičku dávám za podařenou obálku.

27.07.2023 1 z 5

Paci, paci, pacičky... Paci, paci, pacičky... Václav Bauman (p)

No nevím, ale mě to teda moc vtipný nepřišlo. Při vyprávění o rodičích, hlavně o otci jsem se jen utvrdila v tom, že někteří jedinci by děti vůbec mít neměli. Kniha byla taková zvláštní a chaotická. Bylo to celé uspěchané a neúplné. Vůbec jsem nepochopila co tím vším chtěl autor vyjádřit. Chybělo mi tam nějaké vyústění jeho rodinných vztahů, které v úvodu knihy tak detailně popisoval.

20.07.2023 1 z 5

Milá zoo Milá zoo Rod Campbell

Knihu máme s pop-up obrázky a je opravdu povedená. Vydavatel uvádí, že je od 3 let, ale syn 1rok a 9měs. si jí hned zamiloval. Během čtení si sám otvírá obrázky se zvířátky.

20.07.2023 5 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

V jednoduchosti je krása. Máme doma různé předražené knihy, ale tato malá a útlá knížečka syna zaujala nejvíc. No, bohužel pro mě, protože jí musím číst 10x denně.

16.06.2023 5 z 5

Nepohodlný policajt Nepohodlný policajt Jaroslav Spurný

Skvělé a zároveň frustrující čtení. Nesnáším nespravedlnost a občas mi z toho bylo fyzicky zle. Oceňuji pasáž, kde autor popisuje svoje začátky u policie a Havlovu amnestii. Kdo se o téma zajímá, tak doporučuji na Netflixu díl Nejhledanějších zločinců o Semjonu Mogilevičovi, který se mimo jiné natáčel i u nás.

16.06.2023 5 z 5

Všechny hudby světa pro nejmenší Všechny hudby světa pro nejmenší Marion Billet

Já tu knihu miluju! Skvěle vybrané znělky pro vybrané státy. Synovi (1,5) se moc líbí a věřím, že mu vydrží ještě pár let, aby jí dokázal ocenit i z geografického hlediska, třeba jako doplněk k Mapám od Aleksandry Mizielińské.

15.06.2023 5 z 5

Záchranáři - 18 různých zvuků Záchranáři - 18 různých zvuků kolektiv autorů

Hezká kniha, má lákavé ilustrace. Stránky jsou dostatečně silné, takže ani menší děti knihu jen tak nezničí. Co bych vytkla, tak hrozně hlasité zvuky, rve to uši, možná i soused od vedle to slyší. Tlačítka jsou hrozně tuhá a zapadlá, takže to dítě nemá šanci zmáčknout.

15.06.2023 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Přízemní a trapné. Snaha za každou cenu čtenáře šokovat, no.... a z příběhu se rázem stala mexická telenovela.

15.06.2023 1 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Opravdu krásné ilustrace, ale příběh je za mě takový plochý. Syn je spokojený, zatím se soustředí jen na obrázky.

04.05.2023 4 z 5

Jíme zdravě po celý rok Jíme zdravě po celý rok kolektiv autorů

Recepty jsou překvapivě jednoduché a výsledné jídlo opravdu dobré. Ale...proboha kdo vymyslel to otočení knihy vzhůru nohama? Působilo to na mě tak, že se stala nějaká chyba v tiskárně. Kuchařka je díky tomu bohužel nepřehledná a je až otravné v tom hledat nějaké recepty.

04.05.2023 4 z 5

Má velká větší největší kniha - Dobrou noc, zvířátka! Má velká větší největší kniha - Dobrou noc, zvířátka! Michelle Carlsund

Skutečně největší kniha. Na webu mě její ilustrace nezaujaly, ale když jsem ji viděla ve skutečnosti, tak jsem byla mile překvapená. Syn je z ní nadšený. Kladně hodnotím i materiály k osahání a zrcátko, které zaujalo asi nejvíc.

07.12.2022 5 z 5

Fašismus ve své epoše Fašismus ve své epoše Ernst Nolte

Perfektní komparativní analýza fašismu a nacionálního socialismu, rozhodně to není jednoduché čtení pro každého. :) Vřele doporučuji, pokud se zajímáte o tyto ideologické směry.

30.03.2016 4 z 5