Husa Líza

Husa Líza https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139287/bmid_husa-liza-Fb1-139287.jpg 5 148 28

Husa Líza by moc chtěla být jiná než ostatní husy. Chtěla by umět klapat zobákem tak silně jako tukan, plavat jako tuleň a skákat tak jako klokan. Ale když se pokusí zařvat tak silně jako lev, pochopí, že být jednou z davu taky není tak špatné.

Literatura česká , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Portál

Silly Suzy Goose , 2006

roxy9413
16.06.2023 5 z 5

V jednoduchosti je krása. Máme doma různé předražené knihy, ale tato malá a útlá knížečka syna zaujala nejvíc. No, bohužel pro mě, protože jí musím číst 10x denně.

lenka0383
08.02.2023 5 z 5

Poslední měsíc s tříletou čteme denně, k tomu ještě povinně od stejného autora Papuchalk Petr. Dvě nejlepší knížky pro malé děti, na jaké jsem kdy narazila. S vtipnou pointou, krásnými obrázky. Malá už ty pasáže umí nazpaměť, takže podle obrázků spolu večer recitujeme :-D

LunaL.
02.08.2022 4 z 5

Knížku jsem půjčila v knihovně mladším dcerkám (2,5 roku), za den jsme četli několikrát a byly nadšené! Už dokázaly pojmenovat většinu zvířat, nadšeně předváděly řev lva. Poslouchal dokonce starší syn (5,5let), knížka zaujala i jeho.
Krásné obrázky, které zaujmou, hodně málo textu, který ale hodně poví. Jednoduchá knížka s posláním, co víc si přát? :)

RaptoR
31.08.2021 5 z 5

Petr Horáček = milé, sluníčkové čtení. A platí to i zde :)

Briv
14.08.2021 5 z 5

* Husa Líza se nám se synem moc líbila. Určitě zaujme i nejmenší děti, které bude bavit si prohlížet různá zvířátka a napodobovat jejich zvuky,navíc ilustrace jsou moc krásné s výraznými barvami. Trošku starší si už odnesou ponaučení, že v každém kolektivu si člověk může zachovat své originální já a nemusí se snažit napodobovat ostatní. Určitě se ke knížce ještě rádi vrátíme, až bude syn trošku větší. Doporučuji.

Viky007
03.04.2021 5 z 5

Tak čtu se synovcem o tom, že husa nechce být obyčejná husa, ale touží se něčím odlišovat. Ještě než otočím na další stránku, ptám se ho: "Matyášku, co ta Líza vlastně chce? Asi nový klobouk, že?" A on na mě s vážnou tváří: "Chce být netopýr!"
Říkám si, že to děcko má fakt velkou fantazii. Pak teda otočím stránku. A jak jinak, husa chce být opravdu netopýrem (a ještě dalšími zvířaty). Bylo to vtipné, originální a poutavé :-).

TaLu
02.03.2021 5 z 5

Naprosto úžasné ilustrace doprovází krátký, vtipný a moudrý text. Aneb - jak husa doskákala, docákala a doklouzala k moudrosti. Až se zase budu chovat jako husa, tak si vzpomenu, že jí nemusím být pořád. Uuuuuááááágag !

ramoni
10.02.2021 5 z 5

syn (1,5 roku) zbožňuje knihy Petra Horáčka, Husa Líza není výjimkou, lze velmi zábavně předčítat, krásné ilustrace, málo textu, pro tento věk ideální, příběh s nenásilným ponaučením o tom, jak není špatné být jednou z mnoha, že není potřeba závidět ostatním a že i v tom davu si lze zachovat vlastní osobnost

Ithaka
09.01.2021 5 z 5

Prázdninový úlovek přivezl muž odněkud z cest pro naši dvouletou treperendu, kterou knížka chytla tak, že jsme jí četli a čteme stále dokola. Krásné ilustrace, poučný příběh - to, že je jednou z mnoha neznamená, že nemůže být svá. A to Líza rozhodně je! Vhodná podle mě i pro mladší děti. Dobře se na ní učí zvuky zvířátek, barvy a nám šlo podle ní pěkně i znakování.

Sandalkar
09.11.2020 5 z 5

Škoda, že v kolonce "přečteno" není kolikrát... S naším pětiměsíčňákem za poslední dva týdny totiž přečteno snad 50x. A zubí se u knihy od ucha k uchu.

Krásné ilustrace, velmi velmi málo textu a obrázky, ke kterým lze jednoduše vymyslet zvuky. Doporučujeme moc a moc. Také jako krásný dárek pro mrňouse ve Vašem okolí.

Purple17
04.04.2020 5 z 5

Vtipný příběh o huse Líze, co se hledá :-) krásné ilustrace, jak už je u pana Horáčka zvykem. Nejlepší je konec příběhu, když Líza zúročí vše, co se ve světě naučila.

Aknel26
11.02.2020 4 z 5

Krásné ilustrace, hodně zvířátek, o kterých se dá povídat, veselý příběh o mnoho lepší než ten s vánoční hvězdou. Poučení ale poněkud dvojsečné a hodné dovysvětlení. Ano, je dobré být mezi svými a nezávidět druhým, i když se nám zdá, že jsou lepší, šikovnější, rychlejší a mají pestřejší život. Třeba nakonec dokážeme to co oni. Ale je veliký rozdíl mezi tím být sám sebou a být jedním z davu!

Natique
25.11.2019 3 z 5

Tahle kniha nás z autorových pohádek zaujala nejméně.

Litocha
12.06.2019 5 z 5

Kouzelná knížka. Poutavé ilustrace, zábavný, přehledný, výborně vypointovaný příběh, knížka krásná na pohled nejen kvůli obrázkům, ale i kvůli vyhrání si s písmem. Za mě rozhodně palec nahoru.

Luciiis
12.03.2019 5 z 5

Opět skvělá knížka od Petra Horáčka. Ilustrace i příběh jsou pro našeho 2,5 letého syna hodně chytlavé. Na každé stránce je jen krátký text, obrázky se tak rychle střídají. A to, co často chybí v jiných dětských knihách- dotažený závěr- je u Husy Lízy i ostatních autorových knížek vždy na úrovni a s pointou. Velká škoda, že není k dostání více autorových knih v českém jazyce, maminky i děti by ocenily.

triatlet
01.04.2018 5 z 5

Podobný motiv jako v Bachově příběhu Jonathan Livingston Racek (https://www.databazeknih.cz/knihy/jonathan-livingston-racek-627?c=all).

"Někdy je asi lepší být stejná jako ostatní...
... ale..."

Další Horáčkovo alegorické putování světem,
které je nápadité a není určeno pouze dětem.
Petr Horáček umně kreslí obrázky a skvěle využívá typografii.

Petass
01.02.2018 5 z 5

Jedna z našich oblíbených. Krásné jednoduché ilustrace. Syn si ji oblíbil už v roce a půl, takže vhodná i pro nejmenší čtenáře. Výborná jako dárek pro kterékoliv dítě.

Eorin
11.12.2017 5 z 5

Pěkné, veselé, pro děti inspirativní - nemusí být nutně "ovcí ve stádě", ale zároveň je hezké se trošičku lišit a být jedinečný.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Geniálně jednoduchý příběh o tom, že být tím, kým jsme, je vlastně to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Petja
06.02.2017

Knížka o huse Líze, která si přála nebýt stejná jako ostatní husy, ale být jinými zvířátky. Při útěku před lvem ale zjistí, že vlastně dovede to, co ostatní zvířátka, kterými si přála být, ale že nejlepší je být mezi svými. Nemyslím si, že Petr Horáček neví, jak dělá husa, ale husy tímto pokřikem chtěly zahnat lva :-).
Originální námět, který je díky jednoduchým větám jednoduše pochopitelný i pro nejmenší děti, a úžasné ilustrace Petra Horáčka - zaujalo mne, že postavy jsou jakoby nalepené na pozadí. Nejvíc se nám líbila žirafa přes dvě stránky.
Doporučuji, spolu s ostatními díly Petra Horáčka - hlavně s Novým domkem pro myšku - je tato knížka opravdu ozdobou dětské knihovničky.

pro děti od 2 let husy

Petr Horáček