Rou Rou komentáře u knih

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Když čtu knihy z této série, sama se cítím podivně a moc mě to baví. Líbí se mi, že vůbec nevím, co můžu očekávat, že i nemožné se tady může stát a objevit. Těším se na další díl :)

07.05.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jako první jsem četla knihu Věř mi a ta se mi líbila. Čekala jsem, že i tato bude taková náročnější na sledování děje a plná zvratů, ale bohužel jsem se nedočkala. Lehce mi připomínala 50 odstínů šedi a ještě do toho mi byla protivná Emma. Čtení jsem si moc neužila a ani závěr nebyl tak wow jak jsem čekala.

30.07.2019 3 z 5

Zoufalec Zoufalec Daniel Palmer

Vůbec jsem to nečekala, ale knížka byla super! Autor mě dokázal vtáhnout do děje, občas mi bylo úplně úzko, jako bych v bezvýchodné situaci byla já místo hlavního hrdiny. Děj má spád, konec nečekaný, velmi příjemně mě Palmer překvapil.

13.02.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Super knížka, líbila se mi od začátku do konce, přečtená během pár dnů. Těším se na další knížky od autorky.

01.01.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha se četla dobře, byla napínavá, závěr drsnější než jsem čekala. Jediné co mi vadilo byla přehnaná péče o dva teenagery, přišla mi na můj vkus péče o ně poněkud přehnaná, už jsem na ně začínala být alergická :)

17.11.2016 4 z 5

Šťastně dojeď, dlouhý vláčku Šťastně dojeď, dlouhý vláčku Josef Hiršal

Krásná knížečka pro všechny malé kluky, které nenechá žádný vláček v klidu. Nejvíc mě potěšila básnička, která ilustrace doprovází, má hlavu a patu a věrně popisuje jednotlivé vagonky na obrázcích.

23.10.2013 5 z 5

Poslední harém Poslední harém Peter Prange

Myslela jsem, že půjde jen o romantiku a popisování života v harému, ale opak byl pravdou. Kniha popisuje osud dvou kamarádek, turkyně Fátimy a arménky Elisy, které jsou již v dětství po tragédií v jejich vesnici prodány do sultánova harému. Tam žijí bez znalosti okolního světa až do okamžiku, kdy je poslední sultán svržen a harém rozpuštěn. Dívky osud rozdělí a každá se musí s nastálou situací naučit žít sama. V knize je popisována doba první světové války v nově vznikajícím Turecku i řešení arménské otázky. Kniha je dost pesimistická, přesto, že každá z dívek žije po rozpuštění harému v úplně jiných podmínkách, pro obě je to velmi těžké období a zvlášť Elisa jako arménka musí často bojovat o holý život.

07.03.2013 4 z 5

Kočka v rouše vlčím Kočka v rouše vlčím Lydia Adamson

Zápletka i závěr se mi líbily, ale dalo se jít do větší hloubky, vše detailněji popsat, takhle mi to přišlo jako jen výtah z knihy.

20.02.2013 3 z 5

Medailon osudu Medailon osudu Laura Thorne

Romantická, oddychová, dobře v ní dopadnou všichni, co mají aspoň kousek srdce v těle. Četla se mi dobře, byla rychle přečtená.

05.02.2013 4 z 5

Osudu neujdeš Osudu neujdeš Stuart Woods

Od této knížky jsem to vůbec nečekala, ale byla super. Četla se parádně, odehrávala se v zajímavém prostředí a napětí, detektivní zápletky a romantika se skvěle doplňovaly. Popis ostrova Cumberland byl skvělý, ráda bych ho viděla na vlastní oči :)

26.10.2011 5 z 5

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

Velmi působivý a čtivý příběh. Doporučuji všem k přečtení.

12.02.2011 5 z 5

Sbohem, pane profesore Sbohem, pane profesore James Hilton

Milá, útlá knížečka, příjemně mě překvapila.

12.02.2011 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem dostala už v květnu 2016, 2x jsem ji začala číst a pokaždé jsem ji odložila. Nemohla jsem se začíst. Dala jsem jí třetí šanci, jako poslední knize roku 2022 a konečně ji dočetla. Případ 'Serrano' mi tam vyloženě vadil celou dobu, zachránil to až konec. Kniha mě bavila až tak od půlky, ale Deaver má daleko lepší kousky :)

02.01.2023 3 z 5

Abeceda v zoo Abeceda v zoo Edita Plicková

Pěkná kniha, v níž se děti seznámí s abecedou. Vhodná pro genetickou metodu čtení (čtení nejprve velkých písmen). Hezké ilustrace, básničky o zvířátkách. Na konci jsou šablony, které si děti mohou vystřihnout a vybarvit.

18.11.2022 4 z 5

Odpusťte mi Odpusťte mi Daniel Palmer

V knize se prolínají dva příběhy, líbily se mi oba, knížka tím měla spád a dobře se četla. Knihu řadím na druhé místo za Zoufalce, ale rozhodně před knihu Bezmocný.

17.11.2022 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Zezačátku mě nebavily pasáže popisující dění v minulosti, boje a tažení vojáků, časem těchto popisů ubývalo a i minulost byla zajímavá. Celkově se mi příběh líbil tím, že se neřešily jen věci z minulosti, ale i přítomnost hlavní hrdinky. Postav tam bylo tak akorát a byly zajímavé, jediné co mi nesedělo, bylo chování Sue, která nechala Andy samotnou bydlet na Spáčově hradě a vůbec jí neřekla, co se tam děje a že to může být nebezpečné?

29.03.2020 4 z 5

Trpčí než smrt Trpčí než smrt Camilla Grebe

První díl série se mi líbil víc, bylo v ní více napětí a měla větší spád. U téhle se děj trochu táhl, ale konec byl dobrý :)

18.11.2019 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Namlsaná ostatními knihami autorky jsem byla tentokrát trochu zklamaná, první část se hodně vlekla, ale konec byl fajn, i když ne úplně překvapivý a nečekaný.

22.07.2019 3 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Kniha se na můj vkus trochu vlekla, neměla spád. V prvních třech částech vlastně jen popisovala život třech sourozenců. Překvapivě se mi nejvíc líbila poslední část o Varje, byla pro mě zajímavější, hlubší a měla myšlenku, příběh se tak nějak zcelil.

04.05.2019 3 z 5

Příběh muže, který zabíjel z lásky Příběh muže, který zabíjel z lásky Miroslav Skačáni

Super kniha na zamyšlení, ukazuje mnoho pohledů nejen na trest smrti, ale i na různé varianty trestů a pocity všech zúčastněných - pachatelů, jeho nejbližších, soudců i rodin poškozených. Téma i příběh by se ale dal zpracovat ještě poutavěji, na konci už mě forma vyprávění začínala nudit.

03.04.2017 4 z 5