Rosse Rosse komentáře u knih

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Přišlo mi, že se autor snaží z hlavní hrdinky udělat "superwoman". Když se nad tím zpětně zamýšlím, něco mají obě série společného - oba hlavní hrdinové jsou šílení a mají nějakou "super" schopnost ať už je to potápění nebo chytání padouchů pomocí bioinformatiky.

Ačkoli je Dívka pod hladinou označována jako thriller, konec mi na thriller přišel moc klidný, bez zvratů, nic mě na konci nepřekvapilo, žádné šokující odhalení nebo šokující informace, které by zamíchaly kartami. Právě kvůli tomu nic moc závěru knihu nakonec hodnotím třemi hvězdičkami.

02.01.2024 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Nedoufala jsem v to, ale třetí díl se kvalitou velmi přiblížil tomu prvnímu. Čekalo nás tu i několik šokujících odhalení. Autorka se s psychikou hlavní hrdinky opravdu nemazlí a jde vidět, že na další díly toho má nachystáno ještě mnoho - zvláště po ukončení třetího dílu.

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a dokonce ještě víc.

Za sebe vám sérii velmi doporučuji, je čtivá, poutavá, místy smutná. Bonusem je, že se autorka pustila i do tématu psychologie vrahů, které je pro mě velmi zajímavé. Pokud vás tohle téma též zajímá, neváhejte se do série pustit.

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Thriller "Manželky" slibuje čtenářům, že se jedná o jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaký jsme kdy četli.
Ze začátku jsem si myslela, že příběh zapadne do hromady dalších psychothrillerů dnešní doby, ale musím uznat, že na příběhu bylo něco "víc". Ačkoli byl konec dost šílený, autorka mě překvapila tím, jak si dokáže pohrát s myslí čtenáře a zamotat mu tak hlavu.

Za mě se tedy jedná o velmi slušný psychothriller, na který určitě jen tak nezapomenu. :-)

Rybář Rybář John Langan

Ačkoli se v knize nachází část, kterou jsem si nedokázala moc živě představit (hlavně z toho důvodu, že to bylo absolutně nereálné a přitažené za vlasy - ano, beru v potaz, že se jedná o smyšlený horor, ale i tak), hodnotím knihu velmi pozitivně. Četla se jedním dechem a má představivost jela na plné obrátky!
Ať už jste fanoušky Stephena Kinga, Jennifer McMahon nebo zkrátka dobrých temných příběhů, vřele vám Rybáře doporučuji. Jsou tam sice pasáže u kterých budete mít chuť knihu odložit, ale za dočtení tento příběh opravdu stojí. :-)

Chlapec z bloku 66 Chlapec z bloku 66 Limor Regev

Chlapec z bloku 66 je knihou, která pohne srdcem každého čtenáře. A to doslova. Autorka Limor Regev dokázala Mosheho příběh přenést na papír tak, že věřím, že se bude číst ještě po mnoho generací.

Četla jsem už mnoho knih z období druhé světové války a každý příběh ve mě zanechal nespočet pocitů.
Historii vymazat nemůžeme, ale můžeme o ní mluvit a poučit se z ní. Poučit se z ní natolik, aby se podobný scénář v budoucnu neopakoval.

Druhá světová válka ovlivnila životy miliónů lidí. Každý se s nastalou situací vyrovnával jinak a já si stojím za tím, že každý příběh je jedinečný a mělo by se o něm mluvit.

Mosheho příběh mě dostal do kolen. Obdivuji, že se nám po tolika letech rozhodl vyprávět o svém životě a o tom, jak vnímal tuhle krutou a nelehkou dobu.

Velké díky patří také Nakladatelstvi Bourdon , které se rozhodlo knihu přeložit a dostat ji tak k ještě více čtenářům.

Na závěr bych ráda sdílela jeden názor, se kterým se naplno ztotožňuji a je ideální k zakončení.
"Opravdové příběhy by vždy měli být hodnoceny 5*. Zejména příběhy od lidí, kteří prožili a přežili holocaust."

Holky z Detroitu Holky z Detroitu Tori Whitaker

Během čtení se u mě vystřídalo nespočet pocitů. Kniha se četla úplně sama a v průběhu čtení jsem se nejen pobavila, ale i soucítila s hlavními hrdinkami, které se snažily kariérně dostat na špičku a osamostatnit se. Zvlášť v roce 1920 to muselo být pro ženy neskutečně těžké a proto jsem Violet za její sílu obdivovala.

Kniha je směsicí historické fikce a moderního románu, která rozhodně zaujme širší okruh čtenářů. Jedná se o knihu, která pohne vaším srdcem a věřím, že si Violet i Melanii bezpodmínečně zamilujete.

Při posledních stránkách mi málem ukápla slza, ale zakončení nemohlo být lepší.

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Při čtení knihy jsem se několikrát přistihla jak se pochechtávám. Na to, že byla Elena cílevědomá a chytrá, byla také pohroma sama a díky tomu byla kniha plná vtipných scén u kterých čtenář může upustit páru.

Tajemný majitel obchodu se zbraněmi - alias Francesco - nám pěkně brnká na nervy, ale i on má velký podíl na tom, že kniha je tak humorná.
Místy jsem přemýšlela, jestli mám s Elenou soucítit nebo zda nepotřebuje také proplesknout.

Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala a možná ještě víc. Jediné co mi nešlo přes pusu byly některé výrazy hlavní hrdinky.

Mělčina Mělčina Holly Craig

Pro Holly Craigovou je kniha debutem. Dle mého názoru velmi povedeným!
Kniha je plná lží, intrik, tajemství a zvratů.

Emma na první pohled vypadá jako křehká květinka, ale nakonec se z ní vyklube silná žena, která se před ničím nezastaví. Udělá vše pro to, aby zachránila své děti.

Díky krátkým kapitolám se kniha četla téměř sama. Navíc má čtenář tendenci číst neustále dál a dál.

Co nemusí všem vyhovovat je styl vyprávění - kapitoly jsou střídavě z přítomnosti a "o tři měsíce dříve" apod. Postupně se tak odkrývají všechny otevřené otázky.

Místy se zdá kniha zdlouhavá. Je to tím, že dost pasáží bylo na můj vkus zbytečně "rozvleklých". Určitě bych v tomto směru ubrala.

Jinak byla kniha natolik napínavá, že si udržela mou pozornost až do konce a já se už teď těším na autorčinu další knihu. Doufám tedy, že nezůstane pouze u jedné. Dle mého názoru má dobře našlápnuto! :-)

Mág z Kremlu Mág z Kremlu Giuliano da Empoli

Mág z Kremlu je knihou, která čtenáři přiblíží pohled na Rusko a provede nás zrozením samotného Cara nebo-li Putina. Politická fikce, založená na skutečných událostech.

Kniha nám nabízí trochu jiný pohled na Rusko než jej vnímá v tuhle chvíli skoro celý svět. Kniha je plná sarkastického humoru, ale i tak to za mě bylo hodně velké politické hraní se slovy.

Každý si může knihu přebrat po svém a vzít si z ní to, co uzná za vhodné.

Pozitivní je, že se čtenář nenásilnou formou dozvídá něco málo o historii Ruska. A i o tom je potřeba se neustále vzdělávat.

Na čtení byla kniha docela náročná, jelikož mám na Rusko svůj vlastní názor.
Nicméně jsem ráda, že jsem se do knihy pustila, protože jsem tak mohla nahlédnout do myšlenek jiných a podívat se na určité události z jiného úhlu pohledu.

Uvítala bych i více momentů z Vadimova osobního života, kterého tam bylo pomálu. Celkový příběh by pak dostal úplně jiný rozměr a možná by zaujal širší škálu čtenářů.

Délka knihy byla dle mého názoru optimální. Kdyby byl příběh vyprávěn trochu jiným stylem, věřím, že bych zvládla i delší vyprávění, nicméně v tomto podání jsem byla ráda za necelých 190 stránek.

I když to není čtení pro každého, souhlasím s většinovým názorem, že rozhodně stojí za pozornost. :-)

02.01.2024 3 z 5

Duna, grafický román, Kniha 1 Duna, grafický román, Kniha 1 Kevin J. Anderson

Filmová adaptace Duny vyvolala velký boom a díky tomu u nás začali vycházet různé adaptace ať už jsou to grafické romány či knihy s filmovými obálkami.

Cílem tohoto zpracování je namotivovat nové čtenáře k přečtení této, dá se říct, klasiky mezi science fiction. :-) U mě to zafungovalo a ráda bych si někdy přečetla i knižní předlohu. Tak snad někdy. :))

Spokojenost s grafickým zpracováním je diskutabilní, nicméně mě tam vyloženě nic nevadilo a zpracování se mi líbilo. Je pravda, že Paul je zde vykreslen trochu starší, než by měl být, ale každý má jinou představivost.

Když bych měla grafický román hodnotit jako celek - jsem spokojená, takže za mě 5/5. :-)

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Už v prvním díle jsem vyzdvihovala charakter a vlastnosti hlavní hrdinky a její chemii mezi Huckem. Ačkoliv je trochu sociálně mimo, kompenzuje to svou chytrostí a neplánovanou vtipností v daných situacích. Tím se tato série odlišuje od ostatních, kdy hlavní hrdina/ka je buď alkoholik/čkanebo má jinou temnou minulost, ze které se postupně dostává.

Laurel nás i Hucka neustále překvapuje a já už se teď těším na další pokračování. Zajímá mě, jak se její maličkost bude vyvíjet a kam to s Huckem bude směřovat.

Abych tu ale nebásnila jenom o Laurel, ráda bych vyzdvihla i případy, které byly zatím vždy dobře promyšlené. Ačkoliv jsem se snažila vraha odhadnout, zatím se mi to nepodařilo. :))

Pokud tedy hledáte netradiční hrdinku se zajímavým příběhem, doporučuji všemi deseti. :-)

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Druhý díl s Jessicou Blackwoodovou - Jméno ďábla má na DK o něco slabší hodnocení, nicméně za mě tohle byl parádní díl, protože mi sedl námět příběhu.

Mayne opět ukázal, že dokáže napsat příběh, který jsme tu ještě neměli. Jessica je jedinečná, stejně jako ostatní postavy z jeho sérií. Jeho knihy nesednou všem, ale je mezi námi hodně čtenářů, kteří Maynovi knihy mají rádi a já patřím k této straně. :-)

Kromě Jessicy tu máme samozřejmě i jiné silné postavy, jako třeba Damien - pro kterého mám neskutečnou slabost i když to není moc dobrý člověk. Nicméně nemůžu si pomoct.

Mayne je skvělý v tom, že dokáže udržet pozornost čtenáře až do samotného konce. Jessica si hodně hraje na "nesmrtelnou superhrdinku" a já se bojím, že se jí to jednou vymstí.

Maynovi knihy jsou pro mě svým způsobem drogou. I když jsou některé díly slabší, ráda se k jeho sériím vracím. :-)

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Ačkoliv jsem se pustila do třetího dílu aniž bych četla první dva díly, nijak mi to na zážitku ze čtení neubralo. Během několika prvních stránek nám autorka objasňuje, co se v předchozích dílech odehrálo a jaké to mělo následky. Díky tomu je čtenář alespoň trochu v obraze a dokáže se vžít do momentální situace. :-)

Ani po dočtení jsem nenašla sebemenší důvod, proč bych knize nemohla dát plný počet hvězdiček. Kniha splnila má očekávání. Dočkala jsem se zajímavého příběhu, napínavého případu a propracovaných postav, které toho mají ještě hodně před sebou. :-)

Madison i Nate mi přirostli k srdci. Díky nim je série taková jaká je a budu se k nim ráda vracet. Jsem zvědavá, jakými směry je autorka do budoucna povede.

Jak jsem zmínila výše, knihu bych doporučila i těm z vás, co 1 & 2 díl nečetli. Díky tomu samozřejmě zjistíte, že si je nutně potřebujete přečíst, protože vám ti dva natolik přirostou k srdci, že se s nimi nebudete chtít jen tak rozloučit.

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Nejenže se v tomto díle honíme za dalším případem, ale také sledujeme Josie a její noční můry, kterých se jí nedaří zbavit. Navíc aktuální případ se jí dostává hodně pod kůži.

Hodně se mi líbilo téma, do kterého byl tento díl zařazen. Nechyběl nám tu ani střípek z života Josie a potýkání se se svými démony.

Vyšetřování bylo napínavé a rozhodně si zde najdete nejednoho člověka, kterého byste nejraději zardousili.

Za mě se tento díl opravdu povedl a budu se těšit na další, protože se rozhodně máme na co těšit! :-)

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Nedokážu s jistotou říci, zda měla být hlavním bodem příběhu detektivní zápletka nebo romantická linka mezi Boženou a (nechte se překvapit). Romantická linka se mi hodně líbila, ale ta detektivní dost pokulhávala. Kdyby dostala více prostoru, rozhodně by si kniha zasloužila nálepku "detektivní román".

Mimo mou neukojenou touhu po zajímavé detektivní zápletce se kniha četla svižně a místy byla i zábavná. Být autorkou vůbec bych se nebála víc rozepsat, věřím, že by to potěšilo nejen mě, ale i více čtenářů.

Hlavně kvůli závěru, který byl dle mého názoru hodně uspěchaný, dost šílený a nepromyšlený. Kdyby bylo knize věnováno o 200 stránek víc možná bychom se dočkali propracovanějšího a ucelenějšího příběhu.

Věřím, že si kniha najde své čtenáře. Možná spíše mladší osazenstvo než mou třicetiletou maličkost. :)) Jak jsem již psala výše - nemohu knize upřít čtivost a zábavu, díky čemuž se rychle četla a to je podle mě pro knihu také důležitý faktor.

27.10.2023 3 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Od začátku až do konce jsem přemýšlela nad jednotlivými souvislostmi a snažila se na jejich vyuzlení přijít dřív, než nám jej autorka naservírovala.

Jennifer opět napsala další příběh, který mi ještě dlouho bude ležet v paměti. Autorka má ten dar, že vás do děje vtáhne a pustí až na samotném konci. V jejích knihách se nikdy nejedná pouze o mrazivý příběh - vždy je v tom něco víc a to se mi na jejích knihách líbí.

Ráda bych také podotkla, že není nutno se bát toho, že je kniha označena pod štítkem "duchařský horor". Jak už jsem několikrát zmiňovala - autorčiny knihy jsou mysteriózní s hlubším příběhem a jediné, co vás může na knize vyděsit jsou samotné myšlenky, které vám možná nedají spát. :))

Hlas krve Hlas krve Heather Chavez

Kniha na 100% splnila má očekávání. Byla jsem napnutá až do konce a měla jsem i tip, kdo by v tom mohl mít prsty a moc jsem se nesekla.

Stejně jako u první autorčiné knihy, i zde smekám nad vykreslením jednotlivých postav. Sesterské pouto mezi Frankie a Izzy bylo neskutečně silné a dechberoucí.

Jak daleko člověk dokáže zajít jen proto, aby ochránil své dvojče? Tak přesně na tuhle otázku dostanete po přečtení knihy odpověď.

Suma sumárum -> já jsem nadšená a stejně jako Tři dny do pekla, tak i tuto knihu budu doporučovat na každém kroku! Za sebe jí nemám co vytknout a budu se těšit na autorčinu další knihu.

27.10.2023 4 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Mě kniha bohužel už od prvních stránek nesedla a v průběhu čtení se to nijak nezměnilo. Nesedl mi autorčin styl psaní, slovní obraty ani přirovnání. Knihu bych doporučila spíše teen čtenářkám. Pro ženský, kterým to táhne ke čtyřicítce (nebo prostě jenom pro mě) to asi moc není.

Je mi líto, že se do skupiny čtenářů, kterým se kniha líbí, nezařadím, ale jak se říká 100 lidí 100 chutí. Nicméně, pokud vás anotace výše zaujala, určitě neváhejte a jděte do ní, je možné, že vás osloví víc než mě. :-)

27.10.2023

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a určitě budu v sérii pokračovat v tomto formátu. Jakub Saic namluvil audioknihy Chrise Cartera tak perfektně, že jsem se do jeho hlasu bezpodmínečně zamilovala. Příběh byl napínavý a děsivý zároveň. Nedokázala jsem se od poslechu odtrhnout.

Nikdy mě nepřestane fascinovat to, s jakým detailem Chris scény popisuje, a hlavně jeho um udržet čtenáře v napětí a naprostém šoku.

Nebojím se tedy toho, že by mě další kniha nudila, protože to bude opět něco jiného a svým způsobem nově šokující.

27.10.2023 5 z 5

Do knihy jsem se chtěla pustit už od samotného vydání, ale nakonec jsem se k ní dostala až s odstupem času a jsem ráda, že jsem přešla boom, kdy knihu četli úplně všichni, protože jsem si tak (troufám si říci) vyprávění Matthewa užila mnohem více.

Překvapilo mě, že knihu někteří tzv. zavrhli kvůli tomu, že to nebylo pouze o přátelích. Já knihu brala jako vyprávění o celém jeho životě, a ačkoliv pro mě bylo více než polovina skutečností překvapením, stavím se na stranu čtenářů, kteří Matthewa chápou a – nechci říct, že litují, ale momentálně nemohu najít to správné slovo, ale je mi ho svým způsobem trochu líto. Většina toho, co se Matthevovi stalo, si zavinil sám a táhlo se to s ním už od malička. Právě tam se podle mě začal vyvíjet náš známý „Chandler“.

I když se Matthew snažil po každém pádu zvednout, nakonec to vedlo ke stejnému výsledku. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a myslím si, že díky tomu jsem si ji užila mnohem víc, než když bych ji četla jako klasickou knihu.

Uznávám, že není moc příjemné číst o tom, jak si procházel závislostí a že se jí možná nikdy nezbaví. Svým způsobem to může být i ponaučení pro nás ostatní. Když už do toho člověk spadne, není jednoduché se z těch „sraček“ vyhrabat a Matthew je toho bohužel dobrým příkladem. Otázkou je, zda se kniha může dostat do rukou člověku, kterému by jeho slova dokázala pomoci.

Matthewa alias Chandlera mám ráda a je mi líto, že prochází touto nešťastnou životní poutí. Bohužel je nutné si přiznat, že z tohoto se nelze jen tak dostat a ponese si to až do konce svých dnů ať se to nám fanouškům líbí nebo ne.

Knihu hodnotím 5* a budu doufat, že nějaké zbloudilé duši, která se topí (ať už v jakékoliv) v závislosti, pomůže.