Roseblood Roseblood komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

03.07.2021 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

S Neviditelným jsem se poprvé setkala ve filmové podobě s názvem Prokletí domu Hajnů, kde se Petr Čepek zhostil role strýčka Cyrila.

Neviditelný je vynikající psychologický román. Temný příběh rodiny Hajnů, bez špetky optimismu se od začátku řítí do zkázy.

Musím říct, že jsem tady nenašla postavu, která by si získala moje sympatie, když pominu Katy, která byla jediné světýlko v jinak nesympatických postavách.

Je to skutečně čtenářský zážitek, tuhle knihu jen tak z hlavy nedostanete. Beznaděj a deprese z knihy jenom prýští ale ruku v ruce s nimi jde i přátelství, láska a pokání, ctižádost, která vede k hlubokému pádu.

Doporučuji všema deseti, je to skvost ♥️

Hodnocení: 5*/5

15.03.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Ač je to pořádná bichle, čte se sama. Velice napínavá kniha, která opravdu dokáže zaujmout natolik, že nechcete přestat číst.

Knížka je nabitá intrikami, manipulací a spoustou záporných postav. Zajímavý pohled na to, co se stane, když přestanou fungovat zákony, na které jsme zvyklí a jak moc taková situace změní charaktery některých lidí.

U konce jsem měla nervy napnuté k prasknutí. Knihu jsem si neskutečně užila a mohu je vřele doporučit.

5/5*

11.01.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Velice mě bavila, byla čtivá, napínavá a už se těším na další díl, který tady mám připravený.

Jako milovník thrillerů vřele doporučuji všem.

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Skvělý folk horor v podání československých autorů.

Líbila se mi kombinace prostředí tajemných hlubokých lesů a bohabojných, pověrčivých lidí.
Knížka se čte sama, protože napětí vás nenechá v klidu ji odložit.
Máme zde spoustu krvavých pasáží, kde lítají vzduchem nejen všemožné končetiny ale i vnitřnosti apod.
K hlavním postavám jsem si nestihla moc vytvořit vztah ale to mi nijak nepřekáželo. Jen bych uvítala možná více osvětlení tajemných kopytníků, kteří jsou velmi brzy čtenářům odhaleni leč o nich nic moc nevíme.
Jejich schopnost se všemožně skrývat, nebo nadlická síla se maloučko upozadila v závěrečném boji, kdy ne vždy měli nad lidmi navrch.
Ač bych uvítala ještě propracovanější postavy, ke kterým bych si vztah vytvořila, i tak jsem tam měla své favority.
Naprosto úžasné scény byly s vlky nebo medvědicí, kde se mi krapet neudělalo úplně nejlíp jak živě autoři scénu popsali.

Na pár drobností, které ráda odsunu, autorům tleskám za krásně zpracovaný dobový folk horor, který tady ještě nemáme. Jste skvělí a těším se, že opět spolu něco vytvoříte.

09.02.2023 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anička mi cizí není, jako dítě jsem měla moc ráda seriálové zpracování.

A jaké pocity mám z knížky? Popravdě jsem úplně okouzlená. Holčička, která to neměla úplně jednoduché, dokáže svou dobrosrdečnou povahou a laskavostí získat nejedno srdce a náklonnost lidí okolo sebe.
Miluju Aninu obrovskou fantazii, miluju jak vidí svět, jak se dokáže těšit z maličkostí i její neutuchající optimismus.
Co se mi také moc líbilo byl popis Avonlea a celkově přírody.

Při čtení jsem se musela usmívat i když velmi často mi vhrkávaly do očí slzy dojetí.
Nádherný příběh, který můžu doporučit všem, jak dětem tak i dospělým.

22.05.2021 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Kniha je opravdu pořádná bichle ale četla se mi poměrně rychle. Byla jsem napnutá co se bude dít dál a dál.

Kniha mě opravdu dokázala vtáhnout do děje natolik, že se mi nechtěla odkládat. Oblíbila jsem si postavy.

Zvláštní neobvyklá atmosféra, netypické prostředí i hororové prvky mě na knize moc bavily.

Ještě více umocněný prožitek z knihy jsem měla díky tomu, že jsem ji četla v zimě, za okny padal sníh a foukal dost silný vítr, takže u některých kapitol mi doslova šel mráz po zádech.

Vřele doporučuji

Hodnocení : 5/5*

30.01.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Výborná kniha, velice napínavá a ten konec byl pecka, nemohla jsem se odtrhnout .

06.01.2021 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

kvalitně vystavěná tajemná atmosféra
‌co se přesně stalo dvojčeti, které zahynulo, byla to NEHODA nebo ne?

‌rodiče, kteří sami skrývají spoustu tajemství a navzájem si nevěří a podezírají se

‌proč přeživší dvojče tvrdí, že není ta, za kterou ji mají

‌vynikající psychologické drama/duchařina
‌bavily mě postavy a rozkrývání pravdy
‌i jak do příběhu krásně pronikala duchařina bylo výborné

‌líbil se mi i vysvětlený konec s kterým jsem byla opravdu spokojená

‌úžasně vystavěný příběh zoufalých rodičů, stižených rodinnou tragédií, nešťastného dvojčete a tajuplného, strašidelného ostrova

‌zajímavé tísnivé prostředí ještě více podporovalo tu správnou atmosféru

5/5*

04.01.2021 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Povídky mě moc bavily. Přečtené na jeden zátah, mohu doporučit.

Hodnocení: 5/5*

08.01.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Z Přízraků domu Carrowů jsem nadšená , nemohla jsem se od knížky odtrhnout

neskutečně čtivé, za mě zatím autorčina nejlepší kniha

super strašidelná atmosféra, duchařina jak má být, je pravda, že s největší pravděpodobností hororový nadšenec vyděšen nebude, ale čtivé to je rozhodně

postavy mi byly všechny moc sympatické a lehká romantická linka mi tam sedla

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Sedly mi hlavní postavy a celý příběh se mi líbil. Lehce jsem se začetla, ze začátku mi to přišlo jako klasická krimi ale potom se to opravdu rozjelo. I záporáci byli dobře vykreslení.

Z postav jsem si oblíbila babičku hlavní hrdinky a její linku příběhu plus velice emotivní závěr - odhalení kdo je Ramona a jak to s ní bylo.

Kniha je čtivá, námět a zápletka dobrý, vůbec jsem neodhadla, jak se děj bude vyvíjet a jak bude směřovat. Krimi příběh, který je dramatický i napínavý tak akorát. Skvěle promyšlený děj, který překvapí. Rozhodně se nebojím doporučit dál a neskutečně se těším na další díl

04.01.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

03.07.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Nebojím se tvrdit, že tohle je pravděpodobně jedna z nejdelších knížek, kterou jsem přečetla. V počtu stran je o fous delší Kingovo To a o kus kratší Pod kupolí.
Trvalo mi týden ji přečíst a je to teda řádná kingovská jízda.

V postapo světě se odehraje odvěký souboj Dobra a Zla.
Líbily se mi postavy a moc. Spoustu z nich jsem si oblíbila, dokonce i ty, které nebyly kladné ale měly dost pohnuté osudy.
Kniha je čtivá i když může svou rozsáhlostí odpudit čtenáře ale toho se vůbec nebojte, pořád se něco děje a nutí vás to číst dál a dál.
Je pravda, že pro mě některé pasáže byly opravdu až příliš rozvleklé (zápisy z výboru) ale vždycky jsem se těšila na akci, která následovala.
Uvítala bych, kdybych některé postavy měly o kousek víc prostoru a některé pasáže bych brala klidně kratší ale mojí pozornost kniha udržela.
King je Mistr vyprávění a Svědectví rozhodně stojí za přečtení. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruky a už teď mi po tom týdnu čtení začínají ty postavy chybět.

30.04.2021 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Nádherná komiksová knížka plná tajemných až hororových příběhů. Neskutečně se mi líbila, zaujala mě svojí obálkou a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Líbily se mi všechny příběhy ale úplně nejvíc Dáma, jíž ruce chlad halí, ta je skvělá. Líbilo se mi i že je z větší části veršovaná.

Co se týče kresby, ta mě uchvátila, je skutečně krásně propracovaná.

Vřele doporučuji ❤️

Hodnocení: 5/5*

26.02.2021 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Kniha je skvěle napsána, obsahuje krátké kapitoly. Čte se sama, má to spád, nemohla jsem se odtrhnout. Často jsem byla překvapená, napnutá, nemohla jsem přestat číst.

Moc se mi líbil hororový nádech, ten byl výborný, dává knize ještě větší rozměr. Rozhodně mě knížka velice bavila, nechybí zajímavý námět a napětí.

A z poslední věty vás zamrazí.

05.01.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Náramně jsem si knihu užila, Draculu znám pouze z filmových zpracování, kdysi dávno jsem ho otevřela ale tenkrát jsem byla moc malá, knížku jsem nepřečetla.

Bavilo mě vše, děj, prostředí a samozřejmě postavy. Překvapilo mě, jak se to dosti liší od filmových zpracování a po přečtení knihy mám chuť zkouknout filmové verze a porovnávat.

Vřele doporučuji :)

05.01.2021 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

První díl ze série s Ninou Guerrerovou byl bezva. Přečetla jsem ho raz dva, autorka, která sama v minulosti byla u FBI vystavěla příběh napínavý a dobře ubíhající, svižný. Bavilo mě sledovat, jak se Nina nevzdává, ač ji život už od mala kladl klacky pod nohy a její dětství bych nikomu nepřála.
Byly mi sympatické i vedlejší postavy, ať už sousedka Niny nebo její mladá schovanka.
Sám záludný vrah, kterému se začalo přezdívat Šifra z důvodů své komunikace si s vyšetřovateli řádně hraje. Vůbec jsem neodhadla kdo to může být, takže konečné odhalení bylo pro mě překvapující.
Na další díl se brzy vrhnu. A třetí díl je nyní žhavá novinka v knihkupectvích.

08.04.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Po dlouhé době jsem se vrhla na novou českou detektivku a měla jsem šťastnou ruku.

Hlavní dvojice vyšetřovatelů mi sedla, byli mi sympatičtí. Líbil se mi celkově vymyšlený a poskládaný příběh a veliké plus bylo pro mě, že jsem vraha neodhalila.
Okolí Příbramska kde se příběh odehrává je krásné, skvěle popsané a já se nalákala natolik, že se tam ráda v létě vypravím.
Trošku jsem se těšila na mysteriózní detektivku, kde námět vodníka byl skvělý ale nevyužitý.
Ocenila jsem že v knize nenajdete přehnané akční scény, nic nebylo zbytečně vyhrocené a díky tomu byl příběh více uvěřitelný.
Že jsem knihu přečetla za jedno odpoledne vypovídá o tom, jak se mi líbí autorčin styl. Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a knihu jsem nemohla odložit. Hluchá místa jsem nenašla, zápletka je bezva, dobře namíchané napětí a konec vysvětlený. Postavy jsou dobře popsány, máme zde i pohled do minulosti a provázání vztahů.
Moc by se mi líbilo filmové zpracování.
Ráda vřele doporučuji.

26.02.2023 5 z 5

Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Laird Barron

V knize najdeme 9 hororových povídek, které mě zaujaly každá po svém.
Máme tady pěknou různorodost, kde se nám servíruje démonařina, folkhoror, westernhoror, kosmický horor, setkáme se s čarodějnicemi ale i prastarými.
Barron nás vtáhne do děsivých lesů nebo zvláštních končin.
Moc se mi líbil autorův styl vyprávění, v některých povídkách až psychedelický. Je skvělé, jak umí pracovat s atmosférou, žádné rychlé karty na stůl ale podá si čtenáře pomalým, plíživým děsem, kdy začnete mít nejdříve pěkně nepříjemný tísnivý pocit, jen nevíte z čeho. Dokáže tak vtáhnout do děje, že prožíváte strach a bezmoc přímo s hlavními hrdiny.

Ráda bych zmínila, které povídky se mi líbily nejvíce.
Hned první, Blackwoodův synek je kvalitním folkhororem, který si mě získal.
Pěkná duchařina Redfieldská děvčata s melancholickým závojem.
Pěkně atmosférická Mrchožravá božstva na výšinách svých.
Skvělá Jizva.
Muži z Porlocku, získali si mě opět napínavou atmosférou, svými temnými lesy a podobností s Blackwoodovým synkem, kdy se parta chlapů, kterou by jste nechtěli potkat snad ani v poledne vydává na lov a tak nějak se situace změní a z lovců se stává kořist. Líbí se mi v příbězích různé pověry. Tohle byla skvělá povídka.

Ráda bych zmínila krásnou práci nakladatelství Gnóm, kniha je překrásně vytvořená, má příjemný font a grafická stránka je vymazlená - mrkněte na totálně skvělý čárový kód.

21.02.2023 4 z 5