Ronny97 Ronny97 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tuto knihu moc doporučuju. Svatopluka jsem nesnášela a zároveň mi ho bylo líto. Bohdaně jsem přála, aby konečně zjistila alespoň něco o své rodině. Na konec bych klidně přidala pár stran, protože by mě zajímalo, jak to celé dopadlo. Překvapilo mě, že každá kapitola začala slovy, kterými předchozí kapitola skončila. Ještě nikdy jsem se s tím nesetkala a vlastně se mi to docela líbilo :)

04.09.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihám z válečného prostředí jsem se dřív vyhýbala a tvrdila jsem, že je nikdy číst nebudu. Poté ale přišla maturita, kdy jsem zjistila, že tyto knížky budu muset přečíst a od té doby je čtu opravdu ráda. Takové knihy by si měl přečíst každý, aby věděl, co všechno tehdy museli lidé vytrpět. Jsem ráda (a děkuju za to), že tyhle knihy existují.

23.01.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Úžasné. Jak mě ty thrillery baví! Měla jsem dva typy na vraha, i když jsem se spíše přikláněla jen k jednomu z nich. A trefa :)

23.07.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tento příběh ve mně vyvolával pocit napětí, znechucení i zadostiučinění. Nemůžu hodnotit věrohodnost příběhu, ale kniha se mi moc líbila.

09.04.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečně krásný, romantický, ale taky smutný příběh. A ta obálka :)

25.06.2019 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tohle bylo tak krásné čtení. Bylo by to zajímavé, kdyby to takhle fungovalo i v běžném životě. Ke konci jsem začala tušit, jak příběh skončí a nemýlila jsem se :)

31.03.2024 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Už je to dávno, co jsem viděla film, takže jsem zhruba věděla, o čem kniha je. Věděla jsem, že na konci budu brečet. Když člověk tuhle knihu čte, tak soucítí s každým aktérem příběhu. A to i v případě, že s jeho momentálním rozhodnutím nesouhlasí nebo ho nechápe. Protože kdo by se v takové situaci vůbec mohl divit?

04.08.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

I když mě Erika štve tím, že absolutně nerespektuje rozkazy nadřízeného, je mi svým způsobem sympatická. Kniha mě moc bavila, určitě si přečtu další díl :)

21.09.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha V lese visí anděl se mi možná líbila maličko víc, ale i tak byla Sova neskutečně promyšlená, proto dávám 5 hvězdiček :)

07.06.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Skvělé pokračování knihy Než jsem tě poznala :) Lou mi přirostla k srdci a jsem ráda, že se jí podařilo překonat Willovu smrt. Lily mi ze začátku lezla na nervy, ale když jsem zjistila, proč se tak chová, tak jsem ji docela chápala.

07.07.2018 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

To, že život v KLDR není med, víme asi všichni. Ale tohle jsem opravdu nečekala. Po přečtení této knížky jsem opravdu ráda za to, jak se máme v naší zemi.

08.11.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislav má můj obdiv. Nejen za to, že má odvahu vydat se pěšky a bez mapy na tak dlouhou cestu, ale i za to, jak dokáže celou cestu vtipně popsat. Člověk se při čtení opravdu nenudí.

27.08.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak tuto knížku určitě doporučuju! Od samého začátku byl příběh velmi zajímavý, poutavý. Během čtení jsem byla několikrát překvapená, když už jsem si myslela, že vím, jak to všechno bylo a nakonec jsem zjistila, že to bylo úplně jinak. A opravdu by mě nenapadlo, že zrovna tento člověk je tím ,,milujícím tatínkem a manželem”.

07.07.2021 5 z 5

Kniha mě bavila, i když byly i úryvky, které jsem si musela přečíst víckrát. Alan byl vtipný, chytrý, hodně toho zažil a vůbec se nedivím, že se se všemi rychle spřátelil :)

11.08.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

I když jsem hned na začátku správně tipla, kdo je do případu zapletený, tak mě kniha vážně bavila. Moc dobře se četla a myslím, že jsem si Eriku postupně oblíbila.

21.11.2023 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Čtení jako takové nebylo špatné. Vadilo mi ale autorovo ,,názvosloví typu bimbálo atd. U vět v čínštině mi chyběl překlad alespoň v závorce nebo pod čarou.

17.03.2023 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, zdálo se mi, jako bych četla napodobeninu Padesáti odstínů šedi. Postupně mě ale příběh zaujal a líbil se mi čím dál víc. A i když se konec dal velmi snadno předvídat, stejně jsem se nemohla od knížky odtrhnout.

17.08.2021 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Do knihy jsem se nemohla začíst, podařilo se mi to až za půlkou příběhu. Navíc mi vadilo neustálé vrácení se k případu hadrového panáka, protože jsem si už nepamatovala podrobnosti z této knihy. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně, na konci už jsem ji neodložila.

19.07.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha byla skvěle promyšlená. To, že Theovi v podstatě až do konce knihy nevěřili žádní policisté, mi dost vadilo. Myslím, že by stálo za to, alespoň vzít v úvahu, že má Theo pravdu a namířit vyšetřování tím správným směrem.

14.04.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi silný příběh. Při čtení takových knih si lidé uvědomí, jaké muka museli prožívat nevinní lidé, kteří prošli koncentračními tábory. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem zatím četla.

26.10.2018 5 z 5