Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Svolení Svolení Vanessa Springora

Skutečný příběh autorky nám krásně ukáže, jaký měl dopad její románek s 50ti letým spisovatelem, který měla když jí bylo pouhých 14 let a zároveň je příběh velmi poučný pro rodiče, jelikož v příběhu autorka ukazuje i to, jak se k románku postavila její maminka. Více v recenzi.

21.04.2021 5 z 5

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Po dočtení musím říct, že se jedná spíše o román s detektivní zápletkou a nádechem thrilleru. Bylo to oddechové čtení a určitě je to za mě nejslabší kniha od spisovatelky. Byl to nenáročný příběh pro ženy ke kafíčku. Sice nenáročný příběh, ale myslím si, že pokud si knihu vezmete na čtení s tím, že půjde o rychlý a jednoduše napsaný příběh, tak se vám kniha bude líbit. Více v recenzi.

19.04.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knihu můžete číst i přesto, že jste nečetli předchozí knihy. Jedná se o jednoduchý a nenáročný romantický příběh s příjemnou japonskou atmosférou.
Na knize se mi líbilo, že se při provádění Japonska dozvídáme různé věci o japonských věcech. Při čtení jsem měla otevřený google, abych si mohla japonské pojmy vyhledávat. Celou sérii doporučuji pro oddechové čtení.

17.04.2021

V temnotě V temnotě Mike Omer

Kniha je velmi čtivě napsaná a opět musím vyzdvihnout krátké kapitoly.
Příběh sériového vraha, který své oběti pohřbívá za živa je velice napínavý. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Jak se říká "čte se jedním dechem". Úžasná Zoe se při vyšetřování dostává do smrtelného nebezpečí díky kterému případ vyřeší. Žádné nudné vyšetřování v knize nečekejte. Více v recenzi.

09.04.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Knihu přeložila Kateřina Elisová. Překladatelka má na svědomí všechny knihy od Roberta Bryndzy a díky tomu jsem si vybrala minulý rok první díl ze série Josie Quinn. Udělala jsem dobře. Je to skvělá krimi série. Napínavý je příběh od samého začátku do konce. Příběh má rychlý spád, proto se nejedná o těžké čtení. Spíše bych řekla, že je to jednodušší krimi příběh pro oddechové čtení. Více v mé recenzi.

01.04.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Od začátku do konce je příběh plný kouzel a čarodějnic. Mě se příběh velice líbil, takže musím říct, že se toho autorka nebála a krásně protnula tři žánry. I když bych byla ráda, kdyby byl příběh delší. Konec byl dle mého názoru dost zrychlený, klidně bych ho natáhla na dalších 100 stran s další skvělou a záhadnou zápletkou.

24.03.2021 4 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

(SPOILER) Ve třetím dílu Sophie s kamarády stále hledá skupinu Černá labuť. Díky tomu opět Sophie udělá několik "blbostí" za které musí být potrestána. Odeberou ji schopnosti, které by jí měli vrátit až v dospělosti až přijde k rozumu. Na konci knihy kamarádi zjistí, kde se schovává skupina Černá labuť a vydají se ji hledat. Předpokládám, že čtvrtý díl bude právě o cestě za touto skupinou. To by nebylo fantasy, kdyby nebyla hlavní hrdinka několikrát v ohrožení život.
Napínavé pokračování, plno zvratů, kouzel...zkrátka skvělá fantasy!

20.03.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Přečetla jsem ji na dva zátahy, jelikož mě příběh do sebe vtáhl. Rozhodně se nejedna o nudný příběh. Kniha má spád a hlavně jsem potřebovala vědět, kdo ke komu patří. Postav bylo v příběhu opravdu hodně a rodokmen nikde. Škoda, že autorka nenapsala rodokmen na začátku knihy. Jedná se o současný román, který nás zavede i do minulosti. Více v recenze :-)

07.03.2021 5 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Před čtením jsem si přečetla jeden komentář ke knize, ve kterém knihu připodobňovali k Bridget Jones. Bridget se mi upřímně moc nelíbila, tak jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit. Nakonec to byla ale skvělá jednohubka, kterou jsou zhltla na dva zátahy v jednom dni. Doporučuji na dovolenou, ke kávě či jen tak k vodě. Ideální kniha pro odpočinek. Jedná se opravdu o klasický román s dobrým koncem, ale určitě to není nuda. Příběh má spád, furt se něco děje. Určitě bych nevynechala z knihy ani stránku

04.03.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Knihu přeložil Tomáš Havel, který přeložil perfektní thriller Útočiště. Musím čtenáře upozornit na to, že kniha Spolčení ničemů obsahuje dost nechutné detaily vražd, hodně násilí a krve. Mrtvol je v knize opravdu hodně a vrahů také. Od začátku do konce byl děj napínavý se šokujícími zvraty...doporučuji!

03.03.2021 5 z 5

Pecivál domácí je hrdinou léta Pecivál domácí je hrdinou léta Dagmar Medzvecová

Pecivál bydlí s kamarádem Šťouralem. Oba kamarádí s čmelákem Kvítkem a rejskem Lupíkem. Pecivál je lenoch. Jednoho dne odejde Šťoural na výlet s kamarády a Pecivál zůstane doma. Kamarádi se z výletu do druhého dne nevrátili. Vydá se je tedy hledat...krásně ilustrovaný příběh o kamarádství a o tom, že se dají špatné vlastnosti změnit pokud člověk bude chtít a bude se snažit. Celá recenze v záložce Recenze.

26.02.2021 5 z 5

Kouzelný pelíšek Kouzelný pelíšek Zuzana Pospíšilová

Kdo má rád dobrodružství, kouzla a pejsky, tak tato kniha bude ta správná volba. Dětem se budou líbit nejen ilustrace, ale i napínavý fantasy příběh plný splněných přání. Celá recenze v záložce RECENZE :-)

17.02.2021 5 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Knihu určitě doporučuji! Pokud chcete číst příběh z 2. světové války, který je založen na pravdě, tak tuto knihu rozhodně musíte přečíst. Nejedná se o hrůzy z koncentračního tábora, ale o odvaze ženy, která zachraňovala děti.
V knize sledujeme dva příběhy, které se protnou. Sledujeme příběh Stephana a jeho kamarádky Žofie-Heleny a současně Truus Wijsmullerová, která převáží židovské děti z Rakouska do Holandska. Anglie se rozhodne, že přijme některé děti, a proto letí Truus do Vídně vyjednávat. Truus je velmi odvážná a snaží se o to, aby pomohla co nejvíce dětem. Při transportu dětí do Anglie se Truus střetne se Stephanem a Žofii-Helenou.

17.02.2021 5 z 5

Plnou parou do pohádky Plnou parou do pohádky Iva Hoňková

Po dočtení knihy mám takový pocit, že by pohádky v knížce měli spíše předčítat rodiče dětem. Asi bych knihu nepostrčila dítěti, aby si ji četl sám.
Kapitoly jsou poměrně dlouhý. Chválím písmo, které je velké, psané dobrým fondem a text je rozdělen do více kratších odstavců. Na konci knihy najdeme vystřihovánky. Jsou oboustranné a papír tenoučký, takže je potřeba vystřihovánky okopírovat a nejlépe na tvrdší papír. Více v mé recenzi.

06.12.2020 4 z 5

Lalečka Lalečka Amira Keidar

Byl to smutný příběh, který se skutečně stal. Nepřišel mi nějak přibarvený nebo vymyšlený. Určitě doporučuji, pokud chcete číst příběh z druhé světové války, ale nechcete číst, jaké to bylo v koncentračních táborech. V této knize tábory nejsou, jedná se o příběh jedné malé holčičky, která přežila díky maminčiným kamarádkám z dětství. Více v mé recenzi.

17.11.2020 5 z 5

Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Cyril Gély

Celá kniha je o tom, že se v den předání Nobelovy ceny objeví Lise u Otty a vedou rozhovor. Lise po něm chce, aby cenu převzal s velkými výčitky svědomí, jelikož by cenu měl převzít spolu s Liseou.
Nejen, že v se v knize dozvíme, jaká byla spolupráce mezi Ottou a Liseou, ale i jaká byla situaci vědeckého výzkumu v Německu za doby Hitlera.

08.11.2020 4 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Podle anotace zní příběh dost pomateně, ale při čtení dává všechno smysl a nikdy se mi nestalo, že bych něco nepochopila. Příběh je od začátku zpestřen tím, že po pár kapitolách přítomnosti se objeví rozhovor z výslechu na policii, který se odehrává až na samém konci knihy. Moc dobrý thriller. Bavil mě od samého začátku...více v mé recenzi.

26.10.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Vzhledem k tomu, že knihu přeložila Kateřina Elisová, tak se mi kniha četla velmi dobře. K. Elisová přeložila všechny díly od Roberta Bryndzy a dva díly s detektivkou Cat Kinsellová. Kniha obsahuje krátké kapitoly, což je skvělé.
Jedná se o napínavý příběh, který mě do sebe vtáhl tak, že jsem knihu nepustila z ruky a během dne ji dočetla. Detektivku Josie Quinnovou jsem si oblíbila od samého začátku.
Závěr byl neuvěřitelný. Nějak jsem tušila, kdo byl do únosů zapletený, ale nečekala jsem, proč dívky unášejí. Celkově musím říct, že se jedná o dobrou detektivku s nečekanými zvraty.

21.10.2020 5 z 5

Exillium Exillium Shannon Messenger

(SPOILER) 479 stran, jenže písmo je vcelku velké a okraje jsou též veliké, takže je textu na stránce dost málo, proto se nenechte odradit tloušťkou. V druhém dílu se Sophie zotavila po únosu a po tom, co málem s kamarádem Dexem přišla o život. Elfové potřebují najít a chytit samičku křídlorožce. Sophie elfům pomůže a podaří se jí odchytit křídlorožce Silveny, se kterou se dokáže dorozumět telepatií. Sophie začíná mít různé zdravotní problémy a přichází na to, že je vytvořená skupinou Černá labuť a je nejspíš "rozbitá".
Skvělé pokračování. Určitě mě druhý díl nezklamal a těším se na další.

17.10.2020 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Bála jsem se tloušťky knihy, ale po začtení jsem měla snad během chvilku půlku knihy přečtenou, jak se mi dobře četla. Co se týká samotného příběhu, tak si nepamatuji, že bych někdy četla podobný. Jedná se o klasické vyšetřování, které se od detektivky očekává.
Co se mi na příběhu líbilo asi nejvíc je to, že můžeme číst děj i z pohledu vraha.
Velice povedená kniha. Doporučuji všem, co mají rádi thrillery a detektivky. Sice je začátek maličko zdlouhavý, ale pak se to rozjede a stojí to za to.

29.09.2020 5 z 5