Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

SOS ve vesmíru SOS ve vesmíru Hermann Woydt

Perfektní kniha o katastrofách při cestách do vesmíru. V knize nenajdeme úspěšné cesty, ale jen ty, při kterých šlo lidem o život, nebo o život dokonce přišli. Každá cesta do vesmíru je napsaná tak, že se nedá od knihy odtrhnout. Skutečný příběh mě vždy do sebe tak vtáhl, že jsem kolikrát ani nedýchala. U každého letu najdeme informace o tom, kdo byl v lodi, co měli za úkol, proč třeba raketa vybouchla nebo proč se museli astronauti/kosmonauti předčasně vrátit na zem a na závěr je vždy shrnuto, jak ke katastrofě nejspíš doopravdy došlo. Skutečnou událost doplňují fotografie a různé náčrty techniky jako např. konstrukce vstupu, schematické zobrazení družice Gemini-Agena. Díky těmto nákresům jsem lépe pochopila situaci...Doporučuji!!

26.09.2020 5 z 5

Sídla českých panovníků Sídla českých panovníků Stanislava Jarolímková

Knihu rozhodně doporučuji! Určitě nesmí chybět dítěti v knihovně. Já jako dospělá jsem z ní fakt nadšená.
Kniha je rozdělená do dvou částí. V první části knihy se nejprve dozvíme základní informace o prvním osídlení našich slovanských předků. Dále se dopodrobna dočteme, jak se tehdy stavěli hradiště a poté hrady. Dokonce se dozvíme, jaké bylo vybavení v hradech a jaké měli na hradech zábavy. V druhé části se vydáme na procházku po našich nejznámějších hradech či zámcích. Dozvíme se poměrně dost zajímavostí a legend. Skvělý je, že autorka k hradům dopsala, jaké filmy a pohádky se na nich točili.
Více v mé recenzi.

29.08.2020 5 z 5

Kouzelná kniha babičky Jůlinky Kouzelná kniha babičky Jůlinky Marcela Kotová

Naprosto perfektní kniha pro začínající čtenáře. Kapitoly jsou velmi krátké a písmo veliké, ideální pro zkoušení čtení. Text je napsaný srozumitelně, pochopí ho i začátečník ve čtení. Na konci každé kapitoly je pár otázek a pod otázkami je místo pro dětský obrázek. Na vedlejší straně je vždy ilustrace přes celou stránku a k ní jeden či více úkolů. Děti mohou krásně rozvíjet svou fantazii. Příběh Terezky je také moc pěkný, ale je spíše holčičí :-)

18.08.2020 5 z 5

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Lenka Jakešová

Kniha mě naprosto dostala. Sice je tenoučká, ale i tak přináší dětem 10 pohádek, které každý den přinese mláďatům táta datel. Kniha je napsaná vážně skvěle, pro malé děti ideální.
Na bílých stránkách se dozvíme, jak rostou čtyři datlí mláďata. Každým dnem jsou silnější a silnější. Pokaždé jim tatínek přinese nejen potravu, ale i pohádku od daného stromu, u kterého zrovna byl a léčil ho.
Pohádky jsou na žlutém papíru. Pohádky jsou o tom, jaké mají stromu specifikace. 1. Pohádka: O skřítku Modřulovi - Skřítek Modřula musí odstranit mravence ze stromu, jenže oni potřebují někde přezimovat. Skřítek pomocí kouzelné formule nechá opadat jehličí na hromadu, ve které se mravenci zabydlí. A od té doby každý podzim opadá, proto se stromu říká Modřín opadavý. Pohádky doporučuji!

17.05.2020 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

V knize je několik krátkých kapitol, které jsou doprovázené nádhernými ilustracemi od Báry Buchalové. Ilustrace jsou pestré a výrazné.
Adélku vyzvedne maminka ze školky a až doma zjistí, že nechala ve školce svou nejoblíbenější hračku - plyšáku lišku Šišku. Je moc smutná, protože se bojí, že je liška Šiška také smutná a bude se sama ve školce bát. Jenže liška Šiška ve školce zažívá plno zábavy se svými kamarády. Liška Šiška pomáhá připravovat oslavu pro ledního medvěda. Pečou dort, zdobí slavnostně školku, jezdí narozeninovým vláčkem...
Děti se z knihy dozví, co dělají hračky ve školce, když školku všichni opustí. Krásná pohádka pro děti! Doporučuji knihu číst školkovým dětem.

10.05.2020 5 z 5

Magická knihovna Magická knihovna Alexander Zeno

Neuvěřitelná pohádka pro děti. Lucka se ztratí v knihovně a projde bránou do Magické knihovny, kde začíná pracovat jako knihovnice. V magické knihovně je reálné všechno (létání knihovnickým balónem po glóbusu, smršťování se do velikosti mravence, cestování časem..) Lucka je v práci velmi dobrá, ale to by nebyla pohádka, kdyby v ní nebylo něco temného. Temné síly začínají na Lucku útočit...Asi ji nikdo neuvěří, co všechno v knihovně zažila.
Moc se mi líbí, že to není jen tak obyčejná pohádka, ale dítě se v ní dozví spoustu zajímavostí jako např. 5.10.1582 - den, který nikdy neexistoval, Hora Mount Chimborozo - leží přesně v půli cesty mezi severním a jižním pólem, Město Bubastis - leží v Egyptě a je zasvěcené bohyni koček Bastet, Lineární písmo A - písmo, které nikdo nedokáže přeložit atd... moc povedená kniha :-)

16.04.2020 5 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Druhý díl mě vůbec nezklamal, naopak mě velmi překvapil. Bohužel byl tento díl velmi opravdu velmi smutný. Dokonce mi ukápla i slza a to je co říct, protože se mi ještě nikdy nestalo, že bych plakala u knihy. I když se v knize stalo spoustu smutných událostí, tak byl příběh opět velmi čtivý, poutavý a nakonec zvítězila opět láska.
Nebojte se tloušťky, protože tento příběh budete mít přečtený hned, jelikož se určitě nebude moc odtrhnout od knihy, tak jako já.
Doufám, že u nás vyjde i třetí díl, protože jestli ne, tak si ji budu muset koupit v angličtině a to ji budu číst asi rok. :-D

08.10.2016 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Přečetla jsem tuto knihu snad jedním dechem, nešlo se odtrhnou. Co nejdříve jsi půjdu koupit druhý díl. Tuto knihu doporučuji těm co chtějí k relaxu knihu.

25.11.2013 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Opravdu úžasná kniha. Moc dobře se čte, nešlo se od ní odtrhnout. Je tam dost zajímavá zápletka, která je tak trochu komplikovaná. Určitě si koupím od této autorky další knihu Ostré předměty.

18.11.2013 5 z 5