romispaci romispaci komentáře u knih

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Ano, pane řediteli se právě zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy.
Erotické romány nejsou můj cílový žánr. Jednou za čas je vyhledám a jen tak na uvolnění hlavy je přečtu. Ale to co jsem dostala u čtení tohoto díla předčilo mé očekávání. Děj neuvěřitelně příjemně plynul, kniha má úžasně vymyšlenou zápletku a jde vidět, že si s ní autorka pohrála. Ano, pane řediteli totiž není jen o erotice, ale je v něm i drama, romantika, ale i vtipné hlášky, které se vám vryjí do paměti už navždy. A že s opravdu povedly! :)
Co se týče erotických scén, asi nebyla kniha, kde by byly tak krásně vybarvené. Člověk si u nich poposedne a je rád, když má v okolí partnera. Byly uvěřitelné, nazvané pravými jmény (nečekejte žádné broskvičky, ani mužná kopí z kterých by se člověku chtělo zvracet) a do děje naprosto seděly.
Nechybí ani infarktové chvíle, kdy jsem nadávala co se to tam děje a jen kroutila hlavou, že tohle se přeci nemůže stát. Že takhle to nemůže být.
Jenže to jsem ještě nevěděla, co příjde a ke konci už jsem téměř nedýchala, pomalu zavírala děti do komory a jen četla, četla, četla.
Hlavní hrdinové mi po otočení poslední stránky začali neskutečně chybět a věřím, že ještě nějaký čas budou v mém srdci. Adam je prostě neskutečně úžasnej parchant a Míša taková tvrdohlavá bojovnice. S oběma jsem se dokázala ztotožnit a po pár větách si je zamilovat.
Konec mě naprosto odrovnal a já nutně potřebuju od autorky číst něco dalšího, protože díky ní jsem si právě zamilovala nový žánr.
Děkuji za úžasné čtení.

01.11.2022 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Právě dočteno a zatím nerozdýcháno. Věřím, že kniha ve mě bude dlouho rezonovat a to nejen kvůli tomu, že jsem fakt netušila do poslední chvíle, kdo zločin spáchal(popravdě, u mě dost neobvyklé :D i u propejí jsem pak už tušila), ale i kvůli Valeriinému osudu a progresu, který nastal snad u každé postavy v knize. Dokonale mě pohltila atmosféra i prožitky každé, byť i vedlejší postavy, kterou si člověk dokázal skvěle představit nebo se vcítit do jeho smutného, či šťastného osudu. Dialogy byli skvělé, člověk by i bez dovětků u většiny postav poznal, kdo mluví. Romatická linka za mě mohla být větší, ale do toho žánru to bylo vyvážené, v tomhle případě jde opravdu spíš o moje upřednostnění. Zamilovala jsem si ten pár a vlastně jsem jim od první chvíle hrozně fandila. Nejvíc mě asi zasáhl celý příběh Marcušky a samozřejmě Val. Ta podle mě byla dokonale vykreslená v příběhu s ohledem na to co se jí dělo. Prostě si myslím, že líp takovou situaci vykreslit ani nešlo.
Bylo úžasné to vidět z více pohledu. Jedním slovem dechberoucí.
Děkuji za úžasné čtení a moc se těším na další úžasný počin této talentované autorky.

PS: Jediné co mě na knize mrzí je fakt, že byl inspirován skutečností. Kéž by si nikdo na světě nemusel nic podobného prožít.

14.04.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Dva roky jsem nedočetla knihu. Měla jsem blok a i mé neoblíbenější autorky mi nepomohly. A pak přišla prvotina s nádhernou obálkou a já si řekla: Jdu do toho. Vybočím z kolejí svého žánru. A můžu říct, že jsem udělala zatraceně dobře.
Tahle kniha mě uchvátila. Potřebovala jsem číst dál a byla jsem nevrlá, když to nešlo.
A teď ke knize samotné...
Začátek vepsaný v anotaci v knihách beru jako nutné zlo k rozjezdu příběhu, ale autorka to pojala úžasným způsobem při nimž jsem se seznámila s každou z náhledových postav. Po oznámení smrti Markéty se rozjede kolotoč příjemně krátkých kapitol, kde čtenář nemá možnost vydechnout. Po celou dobu totiž jenom čtenář přemýšlí, kdo z nich to je. Jak příběh pokračoval, musela jsem po každé kapitole měnit názor na to, kdo je vrah. A dlouho dobu jsem neměla ani tušení. S kousky drobečků nám autorka postupně naservíruje rozuzlení, jenže vy si nepřestane říkat, jak se tohle sakra všechno může propojit? :D
A ono se to nepropojí dokonale, propojí se naprosto geniálně :)
V tomhle příběhu je možno od začátku vnímat informace a pátrat spolu s vyšetřovateli, nebo se svést na vlně nitek a náramně si tuhle jízdu užít.
Děkuji za úžasné čtení a doufám, že se dočkám od paní Janské brzy další skvělé knihy, protože se právě zařadila mezi mé oblíbené autory :)

15.10.2022 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Super kniha plná napětí z kterého jsem si uhryzala nehty! :D Doporučuji :)

10.11.2022 5 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

(SPOILER) Sam je prostě doopravdy božskej. Dlouho se mi nestalo, že bych se zamilovala do imaginárního chlapa :D a paní Lucce se to povedlo. Při čtení se člověk nedokáže odpoutat. Erotické scény byly velmi pikantní a řekla bych i velmi neotřelé :) Originalitu bych vyzdvihla i u vyvrcholení Evy vztahu s matku, který se mi velmi líbil. Neskončil tuctovně šťastně až na věky, ale realisticky. A to se mi opravdu velmi líbilo. Samotný příběh Sama a Evy je nádherný a já věřim, že se pro mě stane jedním z těch příběhů, ke kterým se budu ráda vracet. Začatek nás hodil do emoční bomby, Eva ztratila manžela, který zůstává jejím duševním průvodcem po zbytek příběhu, což bylo velmi příjemné zpestření mezi děním se Samem a Evou. Ze začátku mi uteklo i pár slz, což se mi většinou stává až na konci, ale konec se naopak proměnil v hotová emoční muka a úzkost. Samovi pocity byly tak dokonale napsané, že jsem cítila jak chřadnu a trpím s ním. :( Po tom konci už mi nezbyly žádné nehty ke kousání :D K Robovi řeknu asi tolik, že i po dočtení ho už prostě nemám za sebe ráda, měla jsem chuť ho zpráskat židlí po palici, aby se probral, ale zase to byla zajímavá část příběhu. Zato Standu mám neskutečně ráda, je to úžasný člověk. Téma cestování bylo úžasné, podívala jsem se s hrdiny na místa, kam se reálně nikdy nepodívám.
Slov už padlo dost, závěrem bych chtěla poděkovat za úžasné čtení. Příběh Sama a Evy se řadí mezi jedny mé neoblíbenější. Takové ty, co zůstanou v srdci a už nikdy z nich neodejdou. Krásný autorský počin erotické literatury, který v člověku vyvolá všechny emoce. Tuhle knihu prostě nejde nemilovat <3 <3 <3

Zasněžené příběhy Zasněžené příběhy Michal Unar

Krásné příběhy s krásným cílem :) četlo se to jedním dechem. Příběhy Dyslava a Adriany mi byly žánrově nejblíže a velmi mě nadchnuly, ale ostatní mě taky rozhodně dokázaly překvapit a donutily číst dokud nepadla finální tečka. Byly nepředvídatelné, velmi čtivé a užila jsem :) Před každým z autorů klobouk dolů za jejich fantasii a rozhodně půjdu do dalších jejich příběhu. A hlavně vím, že se mám na co těšit!

Království hříchu Království hříchu Meghan March

miluju tohle serii, prostě je skvělá <3

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Tempe mi asi šíleně nesedla, ta její chci/nechci hra mě moc nebavila. Ani po tom konci se do dalšího dílu nehrnu. Ale vím, že pro zajímavost ho slupnu. Na rozdíl od Mount triology ale u mě nebude mít čestné místo :)

22.01.2024 3 z 5