Romča11 Romča11 komentáře u knih

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Příjemná jednohubka, kterou máte přečtenou za jedno odpoledne. Je to totiž tenoučké, má to velká písmena a obsahuje ilustrace.
Tohle je přesně kniha pro fanoušky komiksové série Srdcerváči, kteří mají Nicka a Charlieho a celý ten komiks rádi.
Celý děj této krátké knížky se točí kolem strachu z opuštění a odloučení, který začíná Charlie pociťovat, když se blíží konec školního roku, po kterém Nick odjíždí nastupuje na univerzitu. A s tím se pojí právě problém této knihy. Autorka se nejspíš snažila co nejlépe vyjádřit a popsat tento strach, ale dosáhla akorát toho, že postavy se chovají o dost jinak, než jak se chovají v komiksu. Navíc to chování není ani moc uvěřitelné z reálného života a celé je to vyhrocené a přehnané. Nepůsobí to věrohodně a reálně.
Konec příběhu byl dosti předvídatelný. Na druhou stranu byl takovým pohlazením po duši a ujištěním, že vše bude dobré.
Styl psaní autorky je stále dobrý, kniha se totiž četla lehce a rychle.
Jinak jsem si ale čtení užila. Komiks Srdcerváči totiž miluju. Pro fanoušky je to ideální kniha. Bylo to příjemné počtení na jedno odpoledne, ale rozhodně nic převratného. Kniha je spíš určena hlavně pro fanoušky tohoto komiksu.

31.12.2022 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

omiksy od Sarah Andersenové jsou již celkem klasika. Opět taková krátká jednohubka, kterou máte přečtenou za hodinu. Opět byly milé a vtipné. Bohužel musím říct, že s každým dílem vtipnost těmhle komiksovým sériím ubývá. Ano, nad některými stripy jsem se zasmála, nad jinými usmála, ale dost z nich mě nechalo chladnými nebo jsem je vůbec nepochopila.
Co se mi ale velmi líbilo, byly stripy o kočkách. Ty mi připadaly naprosto vtipné a výstižné.
Jako vždy Sarah Andersen krásně a výstižně kreslí.
Pokud máte rádi tuto komiksovou sérii od Sarah Andersen, tak si ji rozhodně přečtěte. Musím ale prostě ještě jednou říct, že předchozí sbírky stripů od této autorky byly lepší.

18.02.2022 3 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Letos v zimě je krátká, útloulinká knížka především pro milovníky a fanoušky komiksové série Srdcerváči.
Knížku jsem měla přečtenou za pár dní (kdybych neměla ještě dobíhající zkouškové, zhltla bych ji za den, spíš za pár hodin.)
Kniha je kraťounká, lehce se čte, i když pojednává o tom, jak Charlie, který trpí poruchou příjmu potravy, prožívá Vánoce po návratu z léčebny, kde se s touto nemocí léčil. Téma je to tedy velmi zajímavé a dobře pojaté. V knize je hezky a dobře vysvětleno, jak by se příbuzní a známí měli k lidem, kteří touto nemocí trpí, měli chovat.
Styl psaní je také lehký, jednoduchý, kniha se díky němu dobře čte, jen jsem občas měla problém s vyjadřováním některých časů. Často se střídal minulý a přítomný.
Postavy jsou staré známé z komiksové série, opět skvěle vykresleny. Kdo by prostě nemiloval Nicka a Charlieho?
Na konci knihy ještě najdeme ukázku z autorčina debutového románu Solitaire, první kapitolu.
Kniha je prostě tenká, lehká, napsaná především pro fanoušky Srdcerváčů a taky je to autorčin způsob, jak znovu upozornit na její první román Solitaire. Pokud máte rádi Srdcerváče, pak do ní určitě jděte, pro ostatní by to byla zbytečná. Za mě je tato kniha průměrná. Ráda jsem se zase vrátila do světa do světa Nicka a Charlieho, ale jinak mi kniha nic moc nedala.

12.02.2022 3 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Komiks Divná planeta je opravdu velmi originální. Nahlíží na svět lidí velmi specifickým pohledem, kdy se vlastně podivuje nad tím, co všechno lidé dělají a proč. Akorát místo lidí se v tomto komiksu vyskytují mimozemšťané. (Jsou vyobrazeni tak, jak si je lidé typicky představují.) Popisuje to jednoduše pomocí těch mimozemšťanů, tak zvláštním způsobem až je to vtipné.
Komiks máte přečtený za chvilku, je opravdu velmi jednoduchý, svižný a lehký.
U komiksu jsem se dost nasmála, některé situace byly vystihnuty opravdu velmi vtipně a nápaditě.
Opravdu mi to odlehčilo jeden den zkouškového, kterého jsem měla náročný a tohle mi ho zlepšilo.
Jediný problém, který jsem s komiksem měla, je že jsem se nesmála tak často, jak jsem čekala. Některé situace a popisy za mě jednoduše vtipné nebyly a přišly mi buď zvláštní nebo nudné.
Pokud se chcete zasmát, udělat si lepší den a podívat se na chování lidí specifickým úhlem pohledu, tak rozhodně doporučuju!

01.02.2022 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tahle kniha mi moc nesedla. Je typickým příkladem young adult a znovu mě utvrdila v tom, že bych tenhle žánr měla definitivně opustit. Hlavní postavě Emoni se v patnácti narodila dcera, kterou teď vychovává spolu se svojí babičkou. Do toho chodí do školy, pracuje a ještě de snaží věnovat své vášni - vaření. Celá tahle kniha mi prostě přišla neuvěřitelná, nereálná. Celý ten příběh na mě působil až nevěrohodně. A měla jsem s tím problém celou dobu, kdy jsem knihu četla. Navíc pak se do toho ještě zamotá Emonin nápadník, kterému se dlouho brání a pak během pár týdnů udělá další velmi nevěrohodné rozhodnutí.
Co se ale musí knize nechat je příběh, který je velmi dobře vystavěn. Krásně postupně graduje a konec je uzavřený a trochu jako z pohádky. To je ale bohužel další dost nevěrohodná věc. V reálném životě to takhle moc často nekončí.
Postavy jsou velmi dobře vykreslené a hlavní hrdinka mi byla docela sympatická až na to jedno dost zvláštní rozhodnutí na konci knihy.
Celkově bych to asi shrnula tak, že je to velmi oddechová kniha, u které vypnete a začtete se vlastně do zajímavější pohádky, kde se hlavní hrdince všechno daří a všechno dobře dopadne. Taková moderní pohádka.

22.11.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Musím říct, že Colleen Hoover umí stále skvěle psát. Kniha byla čtivá a někdy jsem se vůbec nemohla odtrhnout, jako u Colleen vždycky.
Kniha zpracovává hlavně témata ztráty a zrady. Musím říct, že ta jsou zpracována skvěle. Colleen dopodrobna rozebírá ten pocit ztráty dvou nejdůležitějších lidí v Morganině a Clařině životě. Následně se ale i přidává téma zrady, kterou Morgan objevuje jako obrovské tajemství jejího manžela. S tím se vyrovnat je pro ni snad ještě horší, ale za každou cenu chce své dítě ochránit. To se mi hrozně líbilo. Celé to zachycení vyrovnávání se s touhle ztrátou a zradou.
Co už bylo trochu horší byl fakt, že od začátku bylo jasné, jak to nakonec vlastně skončí. Od prvních stránek bylo jasné, že se naše hlavní čtveřice v první kapitole špatně popárovala a celou dobu jsem vlastně čekala, kdy a jak se popárují správně. Prostě lehce předvídatelný příběh v tomto směru.
Co se mi dál nelíbilo, byl až idylický vztah Clary a Millera. Až strašně rychle a snadno se dali dohromady. Byl to až takový vztah z pohádky, pro mě jednoduše nerealistický a těžko uvěřitelný.
Celkově se mi kniha líbila, ale strhám jednu hvězdičku za tu nereálnost a pohádkovost ve vztahu Clary a Millera. To se mi fakt příčilo.

15.01.2021 4 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Tahle kniha je velmi průměrná podle mě. V knize se jedná hlavně se o krátké historky, které se týkají určitých témat jako je pračka, kolej, samotné studium apod.
Se stylem psaní autora jsem neměla problém, věty jsou vystavěné dobře a čtenář se nezadrhává. Co už ale pokulhává je samotný příběh. Samotná kniha mě nikdy nechytla tak, že bych ji nemohla odložit a musela hned vědět, co bude dál. Navíc tím, že na sebe jednotlivé historky nenavazují, se celý příběh trhá a nepůsobí úplně sourodě.
Postavy mi přišly velmi nesympatické, hlavní hrdina mi přišel velmi arogantní a namyšlený. To jak přistupoval ke škole lajdácky, celkové chování postavy, to všechno mě velmi iritovalo. A ostatní postavy k tomu moc nepřidaly. Žádná mi nebyla nijak moc sympatická a rozhodně mi žádná nepřirostla k srdci.
Co musím ocenit je grafické zpracování knížky. To se mi velmi líbilo, hlavně barevná ořízka, kterou mnoho knih nemá.
Co ale knize musím přiznat je to, že obsahuje několik zajímavých myšlenek, vět, které jsem si poznamenala a která mají dlouhodobý přesah. Bohužel jich je poskromnu.
Tuhle knihu jsem si vybrala, jelikož byla útlá a myslela jsem si, že bude fajn, že alespoň poznám trochu jinou perspektivu studentského života, ale tahle knížka mě opravdu zklamala. Největší problém prostě byl, že samotná postava hlavního hrdiny/autora mi byla jednoduše nesympatická a k tomu jeho vyjadřování, které provázelo celou knihu mi také jednoduše nevyhovovalo. Za mě nemá kniha žádnou přidanou hodnotu.
Závěrem musím říct, že tuhle knihu moc nedoporučuji, je to až ztráta času a existují mnohem lepší a kvalitnější knížky.

05.03.2020 3 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Tahle knížka se mi hodně líbila a trochu mé uchvátila. Miluju svět, který je zasazen do období raného novověku, kde je království, vyjednávání a bitev.
Tahle knížka je velmi čtivá, začetla jsem se skoro okamžitě a dost často jsem se nemohla odtrhnout!
Autorčin styl psaní je také dost dobrý, jen jsem někdy měla problém, když najednou přepla z přítomného do minulého času. Chápu ji, ale někdy to bylo až bezdůvodné a mátlo mě to.
Příběh byl nabitý akcí a hodně odsýpal až na výjimečné momenty, kdy se hlavní hrdinka Marianne zahloubala do svých myšlenek a děj se tak skoro zastavil.
Postavy jsem si naprosto zamilovala! Marianne mi byla sympatická, tím jak chtěla všechny léčit. Někdy byla až moc urputná nebo tvrdohlavá, ale celkově jsem si ji zamilovala. Další zajímavou postavou pro mě byl princ Torin, jelikož z většiny knih jsem zvyklá na arogantní, agresivní a jednoduše nesympatické prince. Tohle bylo pro mé příjemné překvapení a těšila jsem se na každou scénu s ním.
Postavy mi prostě přišly dobře vykreslené a popsané. Dokázala jsem se do Marianne vžít.
Jediné, co mi vyložené vadilo, bylo to, že autorka do této knihy zakomponovala LGBT tématiku. Byla tam sice v malé míře a bylo to zajímavé, zajímavá úvaha, ale nesedělo mi to tam. Trochu to narušovalo tu atmosféru toho fantasy prostředí s piráty a královstvím.
Dalším mínusem by mohly být některé klišoidní momenty a prvky, ale ty k fantasy pro mé tak nějak patří a až na výjimky mi nevadily.
Celkově se mi ale kniha líbila a hodně mě nadchla. Pokud máte rádi Piráty z Karibiku nebo jen to prostředí a atmosféru dávných časů, kde panují království, tak tohle je něco pro vás a doporučuji!

01.11.2019 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Probuzení bohové jsou druhým dílem knižní, sci-fi trilogie Akta Themis.

Děj navazuje na první knihu s časovým odstupem deseti let a i když se v prvním díle zdá, že už vše bude v pořádku a klidu, tak tomu tak není a hlavní hrdinové z prvního dílu musí čelit dalším problémům spojeným s tím, že doktorka Rose Franklinová objevila robotku Themis.

Tahle kniha a vlastně celá série je tak neskutečně promyšlená! Naprosto obdivuji do jakých detailů v oblasti chemie, biologie a fyziky se dokázal autor rozepsat, i když je vystudovaným lingvistou.
Kniha je také neskutečně dobře napsaná. Právě všechny vědecké složitosti jsou tu vysvětlovány postavám, kteří jsou laici v oboru, do kterého problém spadá, takže čtenář všechny tyto složitosti dokáže nadno pochopit.
Také se mi neskutečně líbí jakým zpúsobem je kniha zpracována. Naprosto jsem si zamilovala knihu napsanou pomocí různých dokumentů, záznamů a rozhovorů. Kniha se tak čte rychleji a působí mnohem dynamičtěji.
Postavy jsou zde vykresleny velice dobře. Naprosto jsem si zamilovala Vincenta, Karu a i jejich bezejmenného přítele. Jediný, kdo mi neseděl, byla Eva. Na desetileté dítě byla taková až moc vyspělá, chovala se moc dospěle. Měla jsem spíše dojem, že je jí 16 a ne 10, ale to byla jediná chybička.
Celý děj je naplněn akcí, v knížce se pořád něco děje, déj prostě nestojí a to je skvělé. Stránky vám prostě mizí před očima a pod rukama a ani nevíte jak.
Navíc pro mě byl děj dost často nepředvídatelný, což je za mě velké plus.
Tuhle knížku jsem si jednoduše řečeno prostě zamilovala. Není to jednoduchá, přeslazená romaťárna, kde náctiletá holka rozebírá jen svoje city, ale je to kniha plná strategie, boje, vědy, vědeckých zkoumání... Kniha je prostě komplikovaná a tím mě učarovala a vtáhla. Celkově miluji poslední dobou žánr sci-fi a tahle kniha je toho dost velkou příčinou.
Musím přiznat, že kniha také obsahuje vztahové a osobní problémy až krize, ale vše je tak dobře zakomponované, ze mi to ani nevadilo.
Pokud hledáte kvalitní literaturu, která je složitá a komplikovaná tak akorát, abyste se mohli odreagovat a ještě milujete sci-fi, tak je tahle kniha přesně pro vás.
Miluju to! Miluju tuhle trilogii!

01.09.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Toto je skvělá hra. Ukazuje zde dobře společenský problém, ale i povahy jednotlivých postav. Myslím že se to dá aplikovat i na součsnost. Prostě dobrý :)

10.07.2019 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Tohle byla podle mě úžasná kniha. Sice jsem na ní četla špatné recenze, ale mně se hrozně líbila. Byla to sice klasická romantika pro ženy ale tak chytlavá že jsem jí zhltla jedním dechem. Brett jsem pak ten šťastný osud strašně přála i přes to strašné klišé. Rozhodně doporučuju!

10.07.2019 5 z 5

Tato kniha, i když je jen pouhým scénářem je skvělá. A kdyby to byl klasický román Rowlingové, bylo by to dokonalé. Autorka opět předvedla, jaký talent má. Vystavěla znovu kouzelnický svět tam za mořem - v USA. Nepokračovala jen tupě v tom světě, který vytvořila v sérii o Harrym Potterovi. Znovu jsme si mohli prožít nějaký příběh z kouzelnického světa, který je naprosto skvěle propracovaný a vystavěný. Byli jsme napjatí skoro až do konce a na konci jsme byli svědky odhalení hned 2 tajemství/záhad. A postavy jsou také skvělé. Tak nějak jsem se do té hlavní čtveřice - Mlok, Tina, Jacob a Quinee - zamilovala. A navíc na tom všem nejlepší jsou ta fantastická zvířata. Jsou impozantní a některá vtipná a zábavná a vytvářejí takovéto situace. Bez nich by ten příběh nebyl ono, kdyby je Mlok nehonil po celém New Yorku. Za mě je nejlepší Hrabák. Ale i okamie a Dugalík jsou úžasní. Jediná škoda asi je, když člověk vidí film a až po tom čte tento scénář. Příběh už zná a není pro něj tolik nového jako když čte nebo vidí nějaký příběh poprvé. Ale aslepoň mi díky scénickým poznámkách došly nějaké detaily, kterým jsem ve filmu nerozuměla nebo je nepostřehla. A je skvělé, že z původního scénáře filmaři vynechali pouze nějaké detaily, či je upravili i k lepšímu, nebo pouze pár scén. A navíc ta krásnálka a ty nádherné ilustrace. Ty zbožňuju! Miluju tento příběh ač jsem třeba ovlivněná tím, že jsem Potterhead. A už se těším na druhý díl, jak na film, tak na scénář, který byl nedávno dokončen.

10.07.2019 5 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Tohle je celkem zvláštní kniha, která se zabývá smrtí a xenofobií a to z pohledu desetiletého dítěte. Když bylo Jamiemu pět, tak mu jeho starší sestru zabili muslimové při teroristickém útoku v Londýně. Díky téhle události se manželství jeho rodičů rozpadlo, až Jamieho maminka od rodiny odešla a Jamie se s tátou a druhou sestrou z dvojčat přestěhoval z Londýna na anglický venkov do jezerní oblasti. Začal zde chodit do školy, ale tam ho posadili vedle jediné muslimky v celé škole Sunyi. Jamie nikdy nebyl mezi ostatními dětmi oblíbený a ani na nové škole není a tak se postupně se Sunyou skamarádí, ale má výčitky svědomí, protože jeho tatínek muslimy nenávidí jelikož právě muslimští teroristé mu zabili dceru. Jamiemu navíc chybí maminka a doufá, že se každým dnem vrati, což se bohužel nestane. Knížka podle mě skvěle popisuje, jak se lidé vyrovnávají se smrtí někoho blízkého. Pro Jamieho je to celkem snadné, protože si na svou sestru Rose ani na ten den útoku nepamatuje. Rosino dvojče Jasmime si zase změní po nějaké době barvu vlasů a styl oblékání, aby se od sestry tak nějak oddělila, jelikož byly jednovaječná dvojčata. Jamieho rodiče se s tím pochopitelně vyrovnávají nejhůř. Jejich manželství se rozpadlo, maminka utekla od rodiny za jiným mužem a na svou rodinu úplně zapomněla. Tatínek se vpodstatě s Rosinou smrtí nevyrovnal, neustále se opíjí a o své děti se nestará po většinu příběhu. Jamie navíc nic z toho nechápe. Jinak Jamie v knize prožívá typické slasti a strasti desetiletého kluka jako je šikana nebo jeho první láska. Knížka je velmi dobře napsaná, je čtivá a celkem krátká, má jen 200 stránek. Velmi oceňuji, že knížka je napsaná z pohledu desetiletého chlapce, i když se řadí do žánru young adult. Je to zase něco nového a celkem originálního. Navíc jsou postavy velmi dobře vykreslené. Nejvíc se mi na knize opravdu líbí jak pracuje s tím, jak se lidé vyrovnávají se smrtí blízkého ať už člověka nebo domácího mazlíčka a jak popisuje xenofobii a nenávist k obyčejným muslimům, kvůli terorismu.

09.07.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Takhle kniha je velmi zvláštní. Rychle a dobře se čte, popisy nejsou dlouhé a jsou výstižné. Jen ten konec je takový zvláštní. Spousta lidí kvůli němu tuto knihu nemá ráda. Mně to však přijde jako zajímavé rozuzlení příběhu, které přece jenom ukazuje velikost lásky George k Lenniemu, díky které se odhodlal ušetřir svého kamaráda lynčování davem. Postavy jsou zde velmi dobře popsané a vykreslené. Kniha je velmi dobrá, ale stále je to pro mě povinná četba.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Kniha je také plná incestu, kdy se do sebe Jack a Julie zakoukají a mají spolu poměr, hlavně sexuální.
Knížka je velmi čtivá, je krátká a autor se vůbec nebojí mluvit o tématech jako je smrt, incest, sex...
Děj plyne celkem rychle, charakteristika postav je vykresla skvěle. Prostě a jednoduše řečeno se mi kniha velmi líbila a jsem ráda, že ji máme ve školním kánonu.

09.07.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha je plná zajímavých myšlenek a autotových názorů hlavně na společnost. Kniha se rychle čte a je úplně ideální k maturitě.

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Kniha je jedinečná v tom, že se opět, jako ve své prvotině "Probuzení Simona Spiera", zabývá homosexuální tématikou, kdy Cassie je lesba a Molly a Cassie jsou dcery lesbického páru. Myslím si, že je dobře, když autorka toto téma do svých knih zakomponovává. Přeci jenom ještě větší část společnosti takovéto lidi a páry odsuzuje a nerespektuje. Tohle je super forma, jak ukázat, jaké to je. Jaké to je být dítě homosexuálního páru. Nikdo z toho nevyšiluje a skoro všichni to respektují. V tom jde kniha krásně příkladem. Další věc, ve které je knížka super, je popis toho, jak se Molly postupně do Reida zamilovává a otvírá se mu. Je to strašně hezky popsané. Knížka je opět hodně čtivá, ale začátek byl trochu pomalejší a Molly byla občas (zvlášť když žárlila na Olivii) celkem k nesnesení. Ale jakmile se dali s Reidem dohromady, byla naprosto skvělá. Knížka se ještě zabývá tématem, jaké to je, když se někdo, kdo je vám blízký zamiluje. Popisuje, jak se vám, i všem ostatním ten člověk vzdálí, protože si najde toho, pro něj nejdůležitějšího člověka. A já jsem díky tomu dost pochopila pár věcí ze svého a reálného života.

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Pátý díl téhle u srdce hřející série byl výborný, stejně jako ty předchozí. Akorát v tomhle díle nabývá vztah mezi Nickem a Charliem docela dost na vážnosti. Po více jak roce vztahu jsou oba připraveni postoupit ve svém vztahu dál. A naprosto se mi líbilo, jak autorka toto citlivé téma pojala a zpracovala. Přišlo mi, že řekla všechno co bylo v daných okamžicích potřeba, aniž by byla explicitní a cokoliv konkrétního ukázala. A to musím smeknout, když se jedná o komiks, kde je práce se slovy omezená.
Líbilo se mi, že se autorka tomuto tématu nevyhýbá a vztah Nicka a Charlieho se vyvíjí a působí tak velmi věrohodně a přirozeně.
Ocenila jsem i téma výběru vysoké školy u Nicka. Do těchto scén se může dnes vcítit spousta mladých lidí a je pro ně důležité vidět a číst, že v tomto nejsou sami. Že ne každý hned na střední škole ví, co chce studovat na vysoké a zároveň se bojí případného vztahu na dálku, pokud v nějakém vztahu jsou.
Postavy byly jako vždy skvěle zpracované, působily věrohodně a přátelsky.
Celkově byl tenhle díl opravdu dobrý, otevřel spoustu důležitých témat a ta byla následně velmi dobře zpracována. Už se těším na ten další, i když mě mrzí, že bude už poslední.

08.04.2024 5 z 5

Věci mezi lidmi a byty Věci mezi lidmi a byty David Budai

Věci mezi lidmi a byty je velmi originální příběh a to hlavně díky jeho vypravěči, kterým je BYT! A nejedná se pouze o nestranného pozorovatele, ale ten byt má myšlenky, emoce! Situace, co se v něm odehrávají, prožívá se svými obyvateli a komunikuje s ostatními byty a domy! To mi na knize přišlo neskutečně dobré a hodně moc to ten příběh ozvláštnilo. Opravdu super. A nejlepší jsou ta přizpůsobená řčení na míru bytu jako "Napětím mi praskalo v plastových oknech".
Samotný příběh se mi také velmi líbil, i když místy se věnoval více vedlejší postavě Lukáše a jindy mi některé situace nepřišly až tak uvěřitelné, ale jinak byl skvělý. Je napsaný velmi čtivě. A konec se mi velmi líbil, velmi dojemně knihu uzavřel.
Velmi oceňuju, že je v knize zachycený současný mladých lidí a také zamyšlení se nad ním, že to mladí lidé opravdu nemají v dnešním světě snadné a na postavách je to v ději velmi dobře ukázáno.
Postavy jsou neskutečně sympatické a hned jsem si je zamilovala.
Tenhle příběh se mi neskutečně líbil a pokud hledáte originální a romantickou oddechovku, vřele doporučuju!

24.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla síla! Upřímnější a otevřenější zpověď jsem dlouho nečetla.
Název knihy zní sice trochu děsivě, ale už po přečtení pár stran ho naprosto pochopíte.
Neskutečně oceňuji, do jakých detailů Jennette šla a kolik ze svého soukromí odhalila. Velmi citlivě ve své zpovědi ukazuje tu odvrácenou tvář života dětské herečky. Co všechno jí to dalo a jak moc vzalo.
Je obdivuhodné, jak dokázala být také otevřená ohledně vztahu se svou matkou, jak moc ji matka v životě ovlivnila. Popisuje, že ne vždy to, co matky pro své děti chtějí, je pro ně to nejlepší. Občas je to úplně jinak.
Oceňuji i otevřenost ohledně bulimie, jak boj s ní není lehký, i když jste odhodlaní se léčit a zároveň jak ji k ní vlastně dovedla vlastní matka. To bylo tak smutný.
Kniha je napsána velice poutavě, velmi citlivě, ale zároveň otevřeně. Autorka dokázala velmi dobře vylíčit všechny své různé emoce a díky tomu mě kniha naprosto vtáhla, dokázala jsem se do Jennette vcítit a zároveň mi stránky mizely pod rukama.
Tenhle osobní příběh mě naprosto dostal. Naprosto odporučuju všem, už jen pro ten upřímný popis, co může stát s člověkem, když se stane dětským hercem a o tom, jak to dopadne, když si matka začne plnit své sny přes své dítě.

12.01.2024 5 z 5