Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle byla jízda! Skvělá tajemná hororová atmosféra, i bez krve, viditelných "bubáků" a podobně. To, že to může být pravda knize samozřejmě dodává ještě něco navíc, je na čtenáři, jestli něčemu z toho věří nebo ne. Navíc odkazy na články, to mě vážně bavilo a vše odkazované jsem si vyhledala. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

19.08.2019 5 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Kniha je hezky stručně, bodově napsaná. Jen si člověk z ní musí vzít to, co potřebuje, ne se vším bych souhlasila (primárně bych rituálně spálila kapitolu o nosítkách...). Jinak jak už bylo řečeno, oproti jiným "vážnějším" knihám na toto téma je to hezký souhrn prvního roku dítěte, podaný s humorem.

09.08.2019 3 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Závěr trilogie, za mě nejslabší ze série, ale jinak opět velmi čtivé.

08.08.2019 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Díky velmi krátkým příběhům se kniha velmi dobře čte. Netvrdila bych, že je kniha humorná, ačkoli některé příběhy k pousmání byly, ale některé byly smutné. Určitě je to zajímavá sonda do hlubin tohoto povolání.

Čtenářská výzva 2019: Kniha poprvé vydaná v roce 2019 (nová kniha).

07.08.2019 4 z 5

Orgasmický porod. Jak bezpečně a příjemně porodit. Orgasmický porod. Jak bezpečně a příjemně porodit. Elisabeth Davis

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, ten název nešel přehlédnout ( i když už jsem okrajově o tomto něco slyšela). Velmi čtivá a pro mě osobně uklidňující kniha. Z porodu jsem už začínala mít strach, ale už se nebojím (ne tolik), vžďyť je to něco přirozeného, na co je moje tělo i miminko stavěné. Kniha je doplněna o krásné konkrétní porodní příběhy. Škoda, že u nás stále neexistují porodní domy, doma bych si rodit netroufla, ale porodní dům je podle mě ta správná cesta, ačkoli dnes už v nemocnicích ten přístup k porodům se vrací zase k tomu správnému. Škoda, že v mém okolí snad každá žena o porodu mluví stylem "už nikdy bych nechtěla rodit", "bylo to strašný, to ti snad ani nebudu řikat" apod. No uvidíme za pár týdnu, jaký to bylo... :D :D

02.08.2019 5 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Skvělé pokračování kultovního hororu Kruh. Výborná atmosféra, promyšlený děj. Jsem zvědavá na poslední díl.

29.07.2019 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Nejsem sice skalní fanoušek, i když Mansonovi songy si občas poslechu, přesto jsem ráda že jsem se s touto knihou setkala. Z něho nemohlo vyrůst něco "normálního", ty křesťanský školy musejí být fakt zlo. Jak říká Ryorka, MM je přírodní úkaz. Fascinovala mě ke konci ta místopřísežná prohlášení, co o něm lidi nažvanili za lži.

Čtenářská výzva 2019: Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

24.07.2019 5 z 5

Těhotenství, porod a bolest Těhotenství, porod a bolest Rosemary Mander

Kniha pouze prolistována, je spíše pro odborníky než pro budoucí matky.

23.07.2019 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kruh znám samozřejmě jako film, teda ten americký, u kterého jsem tehdy byla po*raná strachy. Kniha mi sice takový pocit strachu nenavodila, ale byla skvěle napsána a příběh mě zcela pohltil. Myslím že pokračování si nenechám ujít.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od asijského autora.

15.07.2019 5 z 5

Justina a Julietta (komiks) Justina a Julietta (komiks) Donatien Alphonse François de Sade

Sade je moje srdcová záležitost, takže když jsem se dozvěděla, že Justina a Julietta je vydána jako komixová verze, byla jsem nadšená. Knihu jsem si pořídila a jsem unešená. Pro milovníky markýze nezbytná četba.

12.07.2019 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Většinou mi du forma, s kterou už jsem se párkrát setkala, moc nesedí, ale tentokrát seděla jak p*del na hrnec. Hrdina mě vážně štval, skvěle vykreslenej psychouš. Kdo se s někým podobným setkal, tak ho kniha musela dostat tak jako mě. Už "sjíždím" seriál podle knihy na Netflixu a myslím, že je celkem povedený.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

07.07.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Zpočátku pomalejší rozjezd, ale v druhé půli je to starý dobrý King, napínavý, kdy se nemůžete odtrhnout. Není to sice uplně můj top King, ale je to skvělá kniha.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

27.06.2019 4 z 5

Brutalita Brutalita Josef Klíma

Od knihy jsem čekala víc. Z celkem osmi příběhů mě zaujaly pouze dva - první a pak příběh, podle kterého byl natočen film Requiem pro panenku, který mám ráda. I díky tomu jsem vlastně po knize sáhla. Celkově ale kniha pro mě nezáživná.

21.06.2019 2 z 5

Vombat Jirka Vombat Jirka Eva Papoušková

Krásná roztomilá knížka. O knize vím díky mámě, která učí ve školce a byli s dětma v knihovně a paní knihovnice jim z ní předčítala. Máma mi o tom vyprávěla a mě ta kniha zaujala, že jsem ji chtěla. Tak mi ji maminka koupila k narozeninám. Děti zatim nemám, dítě je "na cestě", ale těším se že budu předčítat a třeba zaujme, třeba ne, kdoví, to nechám osudu :)

20.06.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Knihu jsem četla na doporučení manžela a byla to skvělá volba! Opravdu překvapivý závěr. Myslím, že určitě sáhnu od tohoto autora ještě po něčem dalším.

10.06.2019 5 z 5

Holky Holky Nic Kelman

S knihou jsem měla trošku problém díky du-formě, je to nezvyklý styl vyprávění. Dalším problémem bylo, jak byl příběh rozkouskován, v doslovu jsem se dočetla že je to kniha o třech mužích, mě přišlo, že každý odstavec pojednává o někom jiném, ale byly to v podstatě krátké "zážižky", takže to ani v zásadě nevadilo. Co se týče obsahu, je to kniha k zamyšlení, jak bylo řečeno v knize, i když člověk není z těchto kruhů, milenky a milenci tu budou vždycky. Jinak jsem od knihy čekala víc, vůbec jsem se nedokázala začíst.

30.05.2019 2 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Další pokračování hřbitovní královny opět nezklamalo. Doufám, že se co nejdříve dočkáme posledního dílu.

25.05.2019 5 z 5

Hlava plná čertů Hlava plná čertů Josef Pepson Snětivý (p)

Kniha mě moc nezaujala a do jejího čtení jsem se místy musela nutit. Každopádně obálka zaujala velmi.

Čtenářská výzva 2019: Kniha, která vás zaujala svou obálkou.

16.05.2019 2 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Děkuji autorovi za výtisk s věnováním. Horové příběhy mám ráda, takže mi tahle kniha kápla do noty. Napínavý příběh.

07.05.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po té vší chvále jsem měla velká očekávání z tého knihy. Z počátku jsem se nemohla začít, zvláštní styl vyprávění, ale to netrvalo dlouho a kniha mě, stejně jako většinu, dostala. Krásná, smutná, zvláštní, silná. Pár slz jsem i uronila.

Čtenářská výzva 2019: Kniha, která má v názvu slovo kniha.

28.04.2019 5 z 5