Richisa Richisa komentáře u knih

Marco Polo - Minibiografie cestovatele a přítele Velkého chána Marco Polo - Minibiografie cestovatele a přítele Velkého chána José Morán

Pěkný životopis, přizpůsobený dětem. Doprovozeno obrázky.

31.10.2018 4 z 5

No, ne že by to šlo úplně mimo mě, chvílemi jsem se opravdu zasmála (obvykle spíše mužskému vidění, to ženské mi přišlo ještě slabší), ale více méně kniha stále dokola. Dočtu proto, že knihy obvykle neodkládám, ale myslím, že kdybych nedočetla o nic bych nepřišla.

20.10.2018 2 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Od pana Vondrušky má druhá kniha a tato se mi líbila více. Děj byl svižný, odehrával se v Moravskoslezském krasu, kde to dobře znám.
Ještě, že ti vyšetřovatelé mají vždycky tolik štěstí, na šťastné okolností a náhody... Ale to platí u všech detektivních příběhů.

16.10.2018 4 z 5

Tomáš a jeho přátelé - Super velká kniha Tomáš a jeho přátelé - Super velká kniha Wilbert Awdry

Já Tomáše miluju... Kluci z něho nebyli až tak odvaření, ale pro mě je to, nevím proč, naprostý top kreslených pohádek. V této knize je hodně příběhů, takže naprosto super.

15.10.2018 5 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Kniha není tak objevná jako Tajný život stromů, přesto také shrnuje spoustu zájímavých fakt o životě zvířat. I zde jsem se dozvěděla spoustu nových poznatků, především že života bezobratlých. Ti nejsou stále tolik v popředí zájmu vědy, jak by si zasloužili.

Auror mě velmi zaujal stylem psaní, myslím, že uryvky z knihy se dobře hodí do hodin biologie

Zajímavé doporučuji.

10.10.2018 5 z 5

Příběhy pro kluky Příběhy pro kluky neznámý - neuveden

Četla jsem s dětmi, většina příběhů je pěkně zkrácených a hezky napsaných. Doprovozeno pěknými ilustracemi. Některé příběhy jsou trochu zvláštně přepsané.

01.10.2018 4 z 5

Auta - nejkrásnější kolekce Auta - nejkrásnější kolekce kolektiv autorů

Oblíbená kniha mých synů. Četli jsme už několikrát. 13 příběhů o Bleskovi a jeho kamarádech.

20.09.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příjemné čtení o tom, že nikdo není dokonalý. Některé příběhy jsou čistě herecké, v obdobách jiných jsem se viděla. Pobavila jsem se.

18.09.2018 4 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Klukům se líbily všechny 3 příběhy

14.09.2018 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Tato kniha je moc hezká a čtivá, hlavní postavy jsou sympatické, není příliš patetická. I když se jedná o ženský román je příjemný a jsem zvědavá na pokračování.

Situace 30. let v Americe je nastíněna velmi věrohodně. Velká krize, nezaměstnanost, chudoba, soužití černých a bílých a těžký život v horách - to je údělem všech i porodní báby Patience. Líbily se mi i popisy porodů bohužel ne vždy šťastné, ale i to je život.

09.09.2018 4 z 5

Chomejní, Sade a já Chomejní, Sade a já Abnousse Shalmani

Zajímavá kniha. Úvahy o postavení žen a náboženství. Síle literatury a nebezpečí, které vyplývá z náboženství, které se propojí s politikou.

Obsahuje mnoho pravdy a zajímavých faktů. Já jsem se dozvěděla i hodně o muslimské kultuře a dění ve světě za posledních cca 30 let.

Knihu rozhodně doporučuji.

31.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nejvíce mě přitáhla svou formou románu v dopisech. Moc dobře se mi to četlo a děj krásně ubíhal.

Zápletka je jednoduchá, děj je zasazen do poutavého období po válce a krásného prostředí Normanských ostrovů.

Moc pěkné odpočinkové čtení jako stvořené pro období dovolených.

21.08.2018 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Klasika... Přečteno s dětmi. Líbilo se i jim.

19.08.2018

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha vypráví o odsunu Němců na konci války z Brna. Osud jedné ženy, který v sobě obsahuje osud mnohých. Po popisu doby a samotného odsunu nezapomíná ani na události a nálady poválečné. Ti lidé vlastně nebyli doma nikde a doba byla hrozná.

Zajímavé bylo i číst o vztahu matky a dcerou, který se díky situaci, ale i vnímání matky zvláštně pokroutil.

Pro mě kniha nepřestala být zajímavá koncem odsunu, líbil se mi i pohled více osob, dopisy, povídání.
Každopádně jsem si opět doplnila povědomí o méně známé kapitole dějin České republiky. Děkuji autorce za čtenářský zážitek.

15.08.2018 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Člověk se nesmí připravit na příběh. Ten v knize není. Přesto je kniha zajímavá. Přečetla jsem o holokaustu hodně knih, a tato byla pro mě dokreslením atmosféry a hrůzy.

První část jsou kratičké výkřiky člověka prožívajícího nepředstavitelné bezpráví, druhá část postupné léčení duše přeživšího...

Je dobré, že autorka přes vysoký věk vypráví o prožitcích na středních školách, aby se pokud možno nezapomnělo.

01.08.2018 3 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Pana Moravce a jeho sloupky si vždycky ráda přečtu, protože bývají vtipné a gkosují aktuální situaci. To je důvod, proč mi tento soubor nepřijde, jako nejlepší nápad. To co bylo aktuální před 10 lety není aktuální teď a tudíž to pozbývá na vtipnosti.

Jinak příjemná oddychovka. Zas by možná byla škoda, kdyby některé sloupky skončily ve starém papíru zapomenuty.

31.07.2018 3 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Nádhera, kniha moc pěkně ukazuje pocity a vnitřní svět autisty. Příběh je psaný jednoduše jako pro děti, ale má velký přesah i pro dospělé čtenáře. Je napínavý, něžný, ale i smutný. Čtenář může jednoduše porozumět všem hrdinům.

Jazykově je kniha taky moc hezká. Velmi bohatá na zajímavé myšlenky a obraty.

Doporučuji.

26.07.2018 4 z 5

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Azar Nafisi

Zajímavé propojení cítění žen v Íránu v době islámské revoluce s díly klasických autorů 19. a 20. století.

Obzvláště se mi líbila část o Henry Jamesovi a životu v době války s Irákem a soud s Gatsbym.

Moc zajímavý pro mě byl popis života v Teheránu v 80. a 90. letech. Navíc mě kniha velmi navnadila k přečtení děl, o kterých se v knize hovoří.

20.07.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Upoutala a vtáhla mě zajímavá temná atmosféra. Kniha čtenáře drží v lehkém napětí a neustále překvapuje.

Jazyk je moc pěkný čtivý - docela čtenářská pochoutka (aspoň překlad). Ještě se určitě někdy k autorovi vrátím...

07.07.2018 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Zajímavé svědectví lidí, kteří po havárii v Černobylu přišli o své blízké, žili v okolí a museli být přesídleni, nebo se později vrátili do okolí.

Pohledy lidí ze všech vrstev inteligence i prostí zemědělci, vedoucí ÚV, komunisté i odpůrci komunismu.

Díky těmto svědectvím je dobře vidět smýšlení lidí i obrázek celé hrůzy.

23.06.2018 4 z 5