Richisa Richisa komentáře u knih

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Mám malinko rozporuplné pocity z knihy. Rozhodně se to hezky četlo, děj rychle plynul, kniha mě přitahovala ke čtení, bylo tam pěkně shrnuté myšlení té doby.

Byla jsem zvědavá, proč se to děje, a musela jsem na knihu často myslet stylem, co kdyby se to samé dělo mně...

Ovšem kromě toho, že PROČ jsem se nedověděla (to by mohl být záměr a nástin k zamyšlení tam i byl) Tak mě naprosto neuspokojil závěr... Nakonec mi to celé vyznělo jako nekonečný trest, že za jakýchkoli okolností stejně není jiná možnost, než se narodit znovu a žít...

05.02.2020 4 z 5

Nauč mě kreslit Nauč mě kreslit Vendula Hegerová

8 lety syn se učí kreslit podle této knihy kreslit... Obrázky jsou jednoduché a pěkné.

27.01.2020 4 z 5

První objevy: Stroje První objevy: Stroje Jenny Wren

Naprosto super kniha pro malé objevitele. Výborná pro rozšíření slovní zásoby. A ty pohyblivé obrázky prostě miluji.

26.01.2020 5 z 5

Garfield záchranářem Garfield záchranářem Jim Davis

Klasický Garfield na půl hodiny čtení i pro menšího čtenáře. Škoda, že nejsou tyto příběhy vydané ve větším souboru.

26.01.2020 4 z 5

Garfield kouzelníkem Garfield kouzelníkem Jim Davis

Akorát čtení pro malého čtenáře. Příběhy jsou krátké vtipné i druhák přečte celý příběh během hodinky... Možná bych ocenila víc takových v jedné knize. Není to komiks, ale klasický příběh.

25.01.2020 3 z 5

Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Jiří Hanibal

Nádherná kniha, moje první a určitě ne poslední od tohoto autora.

Je mojí chybou, že krále Zikmunda znám pouze z dějepisu jako kata J. Husa a toho zlého uchvatitele českého trůnu, který nestál za víc než jeho bratr Václav...

Kniha mi velmi rozšířila obzory. Je psána uvěřitelně, i když se jedná o beletrii, je vidět, že autor si o tehdejší době mnohé nastudoval. Mnohé se mi díky knize propojilo a vznikl ucelený obraz nepřehledné doby, ve které Zikmund žil.

Doporučuji.

22.01.2020 5 z 5

Poklad krále Šalamouna Poklad krále Šalamouna Victoria Vázquez

Výborná dětská historická detektivka. Je určena pro menší čtenáře. Ti se zde seznámí s některými starověkými legendami z období vlády krále Šalamouna, navíc mohou s Alex a Qiangem vyřešit detektivní případ a pomoci tak králi Šalamounovi.

13.01.2020 5 z 5

Brno, drahé Brno Brno, drahé Brno Peter Härtling

Kniha se mi moc líbila. Ukazovala pro mě ve zcela novém světle soužití Čechů a Němců v Brně na začátku 20. století... Myslela jsem si, že národnostní nevyváženost a nacionalismus v Brně před 1. světovou válkou více méně neexistoval, ale kniha mě vyvedla z omylu.

Lehké spoilery!
Velmi mě zaráželo nadšení Helly pro Němce na začátku 2. sv. války, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že Otto už na začátku 30. let tušil, co bude postupně následovat. Trochu by mě zajímalo, jak by se Hella chovala, kdyby se její manžel války dožil a celou dobu prožíval vznikající politickou situaci.

08.01.2020 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Kniha se mi nakonec líbila, ale tak nějak mě nic nenutilo ji číst. Proto jsem ji dočetla více než po měsíci.

Až ke konci jsem si našla vztah k některým hrdinům, ale na většině mi něco vadilo - hlavně asi ta neochota respektovat cizí majetek u cikánů.

Líbilo se mi, že někteří zde prodělali viditelný vývoj osobnosti.
Vadila mi obrovská černobílost charakterů důležitých postav, která je ale u tohoto autora typická.

Co se mi na autorově tvorbě líbí je historická spjatost s konkrétními daty španělské historie a v závěrečné poznámce také objasnění, co v románu je dle skutečnosti s pramennými doklady.

04.01.2020 4 z 5

Walt Disney Classics - Petr Pan Walt Disney Classics - Petr Pan Walt Disney

Kluků oblíbená kniha v ideálním rozsahu, aby to přečetlo malé dítě. Super.

04.01.2020 5 z 5

365 nejkrásnějších příběhů 365 nejkrásnějších příběhů Walt Disney

Četli jsme opravdu každý den jeden kratičký příběh. Jedná se o příběhy NA MOTIVY příběhů od Disneye, některé moc nedávají smysl, u některých by bylo potřeba znát tu pohádku podle které to je.
Moc oceňuji kratičké příběhy a pěkný obrázek, i když už jsme šli spát pozdě, tak jsme stejně neváhali svou minutku nad příběhem strávit.

31.12.2019 4 z 5

Berta a Ufo Berta a Ufo Miroslav Adamec

Mě tato kniha moc nezaujala už jako večerníček se mi příběhy nelíbily. Malý si to vybral v knihovně a z větší části přečetl, takže asi svůj úkol plní...
Na malé dítě jsou tam poměrně dlouhé kapitoly a málo obrázků, větší to zase už nebude zajímat.

31.12.2019 3 z 5

Garfield a tajemný přízrak Garfield a tajemný přízrak Jim Davis

Krátké, vtipné, docela fajn i pro dospělého..., Zároveň zvládne přečíst i malý čtenář.

31.12.2019 4 z 5

5minutové Marvel příběhy 5minutové Marvel příběhy kolektiv autorů

Náhodně jsme na knihu narazili s kluky v knihovně a byla to láska na první pohled. Příběhy jsme studovali odzhora dolů a pak zase nahoru, každý obrázek zvlášť, museli jsme se naučit jméno každého superhrdiny... No, moc nevím, co na tom ty děti vidí, ale za ně jistě 5 hvězd málo...

Příběhy jsou krátké a trochu na jedno kopyto, ale jsou všechny napínavé, procestujete celý vesmír křížem krážem, zachráníte několikrát planetu, porazíte armády příšer všeho druhu a nakonec vše dobře dopadne a to je hlavní...

29.12.2019

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha se mi moc dobře četla. Spolu s Motýlkem, jsme prožívali jeho útěky a znovu zatčení, úspěchy i ztroskotání...
Moc se mi líbilo, že kniha běžela stejně rychle jako jeho život. Když byl ve vězení, v kobce nebo i u indiánů, vše ubíhalo pomalu a táhlo se, ve chvílích, kdy začal plánovat útěk nebo byl na moři děj utíkal velmi rychle.
Jen by mě zajímal také nějaký pohled nestranného člověka. Motýlek mi přišel až moc ušlechtilý... Taky mi přišlo, že to byl úžasný všeuměl, kterému se mohlo nedařit jen "zásahem z Hůry.
Každopádně kniha stojí za přečtení.

29.11.2019 4 z 5

Záře purpurové hory Záře purpurové hory Manuela Martini

Kniha se mi pěkně četla, hned jsem se začetla a děj mě vtáhl. Neřekla bych, že kniha byla napínavá, spíš mi přišlo tajemná. Rozhodně mě zajímalo, jak bude děj pokračovat.
Závěr mě lehce zklamal, asi jsem čekala něco jiného...
Každopádně kniha stojí za přečtení, je to příjemné ne příliš náročné čtení.

08.11.2019 4 z 5

Encyklopedie Larousse - zvířata Encyklopedie Larousse - zvířata Sylvie Bézuel

Pěkná encyklopedie zdůrazňující zvláštnosti různých zvířat. Vhodná i pro menší čtenáře.

06.11.2019 4 z 5

Malované čtení – z pohádky do pohádky Malované čtení – z pohádky do pohádky Marie Tetourová

Krásná kniha pro předškoláky. Super pro zkrácení dlouhé chvíle, není moc tlustá, takže ji lze dobře přenést.
I nejmladší dvouletý syn vydrží sledovat text a "číst" obrázky.
Jen verze některých pohádek, jsou malinko zvláštní...

06.11.2019 4 z 5

Brněnské strašidelnosti Brněnské strašidelnosti Roman Juránek

Kniha se mi líbila. Příběhy jsou krátké, tak akorát vzít knihu s sebou do města a něco z ní přečíst dětem při procházce městem.
Trochu ztrácela v druhé půli, kdy příběhy byly méně svázané s konkrétními místy.

I tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací o našem městě.

Několik příběhů je spjato přímo s Líšní, kde bydlíme a o které jsem žádné pověsti neznala.

24.10.2019 4 z 5

Neuvěřitelné Brno Neuvěřitelné Brno Pavel Gabzdyl

Úžasná kniha. Krásně napsaná, moc zajímavá. Nádherné fotografie.

Pohled na geologickou historii Brna. Hodno použít v hodinách geologie, dějepisu nebo ke geologickým procházkám brněnským studentům.

Doporučuji.

08.10.2019 5 z 5