Richisa Richisa komentáře u knih

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Tak asi to není úplně můj šálek kávy, ale člověk nemůže stále číst jen vážné knihy.
Tohle byla docela příjemná odpočinkova. Bylo to pěkně napsané, ne příliš obsáhlé, postavy klasicky černobílé, no prostě pěkná červená knihovna.
Paní Horáková napsala i lepší knížky.

25.03.2018 3 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Detektivky obvykle nečtu, ale myslím, že oba příběhy byly, co se žánru týče, takový průměr. Žádná zběsilá jízda, ale ani nezáživný cajdák. K tomu čtivě napsaná, pěkným jazykem a v atraktivních historických kulisách.

Anglické dějiny pro mě jsou velmi nepřehledné, proto se mi první z příběhů - ten z Čech - přišel lepší, ale to je jen moje vize.

Příjemné odpočinkové čtení.

25.01.2018 3 z 5

Vzhůru za dobrodružstvím - Sbírka příběhů Vzhůru za dobrodružstvím - Sbírka příběhů kolektiv autorů

Četli jsme se synem, kterému jsem tuto knihu koupila k narozeninám.
Příběhy jsou zkrácené a popsané tak, aby dávaly smysl a zároveň děti nenudily. Je zde spousta obrázků z filmů, které dej pěkně dokreslují. Myslím, že klukům by se filmy ještě zdály zdlouhavé, ale takhle v obrázkové knize se to ztratí a líbí se jim.

04.07.2017 3 z 5

Dítě džungle Dítě džungle Sabine Kuegler

Je úžasné co člověk v dnešní době může ještě zažít. V knize je velmi dobře vidět, jak moc nás ovlivní naše dětství a to co v něm prožijeme. Zároveň je zde zdokumentováno i to, jak se těžko misí různé kulturní vlivy.
Obdivuji rodiče Sabine, že se dokázali vymanit svému kulturnímu vlivu a přejít do zcela jiné kultury, aby zde předali ze svého světa jen to dobré. A za jejich odvahu vzít do cizího světa i vlastní malé děti.

28.06.2017 4 z 5

Tajemné hrady a zámky království českého Tajemné hrady a zámky království českého Lucie Seifertová

Nádhernými obrázky přiblížené naše nejznámější hrady a velmi stručně i jejich historie, popřípadě pověsti kolem nich.

11.06.2017 4 z 5

Hvězdná znamení Hvězdná znamení Linda Goodman (p)

Po přečtení slunečních znamení mě chytila "astrologická vlna" a přečetla jsem i tuto knihu. Ta mi už tak úžasná nepřišla, ale opět byla čtivá a spousta myšlenek v ní byla zajímavá

11.06.2017 3 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Zaujalo mě vyprávění o tomto spisovateli v hodině literatury, a chtěla si od něj něco přečíst... Kniha se mi hodně líbila.

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Četla jsem dost dávno. Romantickych knih jsem následně přečetla hodně, ale tahle se mi četla poměrně špatně. Moc se mi nelíbilo téma ani zpracování

11.06.2017 2 z 5

Až bude padat hvězda Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Četla jsem kdysi dávno a pěkné

11.06.2017 4 z 5

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Iva Procházková

Četla jsem cca v 16 a líbilo se.

11.06.2017 3 z 5

77 výletů s dětmi po Moravě 77 výletů s dětmi po Moravě Ivo Paulík

Ráda používám jako typy na výlet celou v kuse jsem nečetla, ale třeba když plánují dovču na Moravě tak nahlédnu něco přečtu...

31.05.2017 4 z 5

Džungle uprostřed bažin Džungle uprostřed bažin Jan Dungel

Nádherná kniha s krásnými fotografiemi a obrázky pana Dungela

31.05.2017 4 z 5

100 nejkrásnějších rozhleden a výhledových míst do kapsy 100 nejkrásnějších rozhleden a výhledových míst do kapsy Jiří Růžička

Asi ani není určena k tomu, aby ji někdo přečetl celou. Já používám místo průvodce, když někam jedeme. Stručné a pěkně psané komentáře ke stavbám.

31.05.2017 3 z 5

100 nejkrásnějších hradů, zámků a zřícenin 100 nejkrásnějších hradů, zámků a zřícenin Jiří Růžička

Ne, že bych knihu četla celou, ale jezdíme hodně po Čechách a když máme někde po cestě nějakou takovouto stavbu, ráda si přečtu něco o ní než ji navštívíme. Popisy jsou poměrně stručné a zároveň je zde obsažena celá historie stavby...

31.05.2017 3 z 5

Nese mě řeka lásky Nese mě řeka lásky Jiřina Prekopová

Paní Prekopovou obdivuji pro její životní elán a názory. Svým životním příběhem má co říci a její názory jsou velmi inspirativní. Kdykoli vyjde s ní nějaký rozhovor, ráda si jej přečtu a málo kdy jí nedám za pravdu. Tato kniha je od ní pro mě první a moc se mi líbila.

07.05.2017 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

U této knihy jsem čekala hodně temné početní, ale tohle všechno předčilo...Mám o málo mladší syny než jsou nejmladší mrňouskové v knize a celou dobu četby jsem trpěla představou, jak by se asi oni prali se svými strachy na pustém ostrově... No, brr... Hlavní postavy jsou ztělesněním různých typů lidí Ralph, vmanévrovaný do role vůdce, se snaží zastoupit aspoň trochu dospělé a postarat se o ostatní. Čuňas, velmi chytrý a vnímavý, jen kvůli brýlím a astmatu ho nikdo není ochoten poslechnout, navíc se není schopen zapojit do jakéhokoliv rozumné činnosti. Jack, který nesnese prohru a projev jiného názoru a Simon, snažící se pomáhat Ralphovi a leccos mu dochází, ale není to schopen říci přede všemi, proto je všem pro smích. Konec je až příliš idilický, ale nechtěl -li autor nechat Ralpha zemřít, asi to nemohlo dopadnout jinak. Super kniha - doporučuji.

16.04.2017 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Musela jsem přečíst jako povinnou literaturu. Jsou tam asi i hezké momenty - třeba továrna na zbraně, ale jinak mi to přišlo poněkud myšlenky prosté. Asi jsem se na to nedokázala naladit.

13.04.2017 2 z 5