Tajemství císařovy milenky

Tajemství císařovy milenky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2732/tajemstvi-ciarovy-milenky-2732.jpg 4 49 12

Dona Emilia, císařova zavržená španělská milenka, odchází do ústraní. Zatím ještě netuší, jak její rozhodnutí provdat se za mladého venkovského šlechtice ovlivní osud její i osudy mnoha dalších, jí zatím neznámých lidí. Venkovské intriky si nezadají s těmi na císařském dvoře, to pozná i Kateřina Lauberová, krásná vdova po zchudlém rytíři. Zná tajemství císařovy milenky a za to se platí. Naštěstí se objeví mužný ochránce, který podá Kateřině pomocnou ruku. Ovšem ani ona netuší, čeho všeho je schopen zamilovaný muž, aby dosáhl svého cíle. Historický román vycházející z dobových faktů upoutá dobrodružně romantickým příběhem s častými zvraty a přinese i poučení o životě v době Rudolfa II.... celý text

Kakho-Oto
07.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Hlavní postavou románu není císařova milenka Emilia Mendoza, nýbrž Kateřina Lauberová alias Kateřina z Tekusova. Tajemství Emilie však rozehraje dramatický děj, který se vrací 35 let zpátky, kdy na Tekusově hořely hranice se ženami. Poddaní si však nenechali příkoří líbit, většinu příslušníků rodu zabili a tvrz zapálili. Příběh je vyfabulovaný a napsaný velmi dobře, až jsem sám překvapen pětihvězdičkovým hodnocením. Kniha mě však dokonale připoutala a přečetl jsem ji během víkendu, navíc jsem měl čas si číst i jiné věci. Pokud si chcete přečíst napínavý a poutavý historický román, byť s vymyšleným dějem, doporučuji tuto knihu Nadi Horákové.

Amneris
28.03.2023 4 z 5

Paní Horáková píše velmi čtivé historicko-romantické příběhy, zasazené do reálných histockých událostí a ani tato kniha nebyla výjimkou. Tentokrát je to příběh z období vlády Rudolfa II. a jeho tajné milenky, která musí odejít od dvora. Na panství, kam se přestěhuje se odehrávají další příběhy, které nakonec mají společné vyústění. Kniha se četla velmi svižně, v částech s Kateřinou a jejím příběhem jsem se prakticky nemohla odtrhnout. Velmi se těším na zbytek knih, co mi od autorky zbývají a hlavně na novou knihu, která má vyjít v květnu :-)

tittanie
28.07.2020

Mi se tenhle příběh líbil. Postavy mi byly sympatické. Kniha se četla moc hezky.

Kerberos
14.07.2019 3 z 5

Historický romantický příběh,klerý se dobře četl,ale těch šťastných náhod tam bylo příliš.

kadgam
21.07.2018 3 z 5

Historická červená knižnica.

Richisa
25.03.2018 3 z 5

Tak asi to není úplně můj šálek kávy, ale člověk nemůže stále číst jen vážné knihy.
Tohle byla docela příjemná odpočinkova. Bylo to pěkně napsané, ne příliš obsáhlé, postavy klasicky černobílé, no prostě pěkná červená knihovna.
Paní Horáková napsala i lepší knížky.

Selinute
21.03.2017 4 z 5

Paní Horáková mě tímto romanticko-dobrodružným příběhem mile překvapila. Knížka sice kvality brněnské tetralogie nedosahuje, přesto se jedná o velmi příjemný oddychový příběh z rudolfínské doby odehrávající se v jednom z nádherných koutů Jižní Moravy.

Albina
14.12.2016 3 z 5

Souhlasím s astroweb. Dospěla jsem ke stejnému závěru.
Ale na druhou stranu si říkám, že i takové knihy mají svoje místo na slunci, právě pro to šťastné vyznění. Zvlášť v dnešní době, kdy se na nás z médií dennodenně hrne lavina tragédií a často je nám navíc podprahově podsouváno, že na nich máme svůj podíl.

astroweb
01.02.2016 3 z 5

Po dvou autorčiných knihách tak trochu zklamání. Až příliš připomíná spletitou červenou knihovnu oděnou do historického hávu.

IvaH.
26.07.2014 5 z 5

Stejný příběh vydán nejdříve pod názvem Starožitná krev (2003).

hadak
27.12.2013 4 z 5

Super čtení, autorka dokáže čtenáře zaujmout a připravit svým způsobem vyprávění o spánek.

Dandulka
14.04.2012 5 z 5

Krásný příběh o milence císaře Rudolfa II., ale také o "čarodějnici". Moc doporučuji.