Richisa Richisa komentáře u knih

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

V knize si občas počtu, když se o někom novém dozvím jeho datum narození. Nijak přehnaně tomu nevěřím, ale vždycky se najde aspoň nějaká část osobnosti, která prostě sedí. Navíc vše je psáno vtipně, takže se člověk u popisů taky pobaví.

02.06.2017 3 z 5

Četla jsem nedlouho po shlédnutí filmu a upřímně nelíbilo se mi ani jedno...
V knize mi vadil styl psaní a přišlo mi, že snaha ze smutného dělat legraci je v této knize kýčovitá.
Film mě nezaujal ani dějem ani ničím jiným
Po knize jsem sáhla hlavně pro to, že se mi nechtělo věřit, že by byla stejná jako film...
No, o něco lepší byla...

28.05.2017 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Smutné poznání malého německého chlapce, že otec, který je pozorný k němu, není už tak hodný k Židům. A že každý voják nemusí být hrdina. Kratičká kniha napsaná citlivě, jakoby ji psal malý kluk. Jen se obávám, že tím elektrickým plotem by k sobě chlapci neprošli...

06.05.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejslabší díl série

13.04.2017 2 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Zajímavá kniha zvláštní příběh. Celou dobu jsem doufala, že to dopadne nějak dobře, ale to by nebyl Kafka. Každopádně konec mě nepříjemně překvapil. Kniha vede přinejmenším k hlubokému zamyšlení nad vztahy.

13.04.2017 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Četla jsem když se mi narodil 1. prcek, od té doby se ke knize občas vrátím. Některé myšlenky jsou opravdu zajímavé. Myslím, že by si to měl přečíst každý rodič a také každý učitel

13.04.2017 4 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Přečetli jsme se synkem, protože na obale byla hezká kočička. Mě si kniha získala hned od začátku, u synka to chvíli trvalo, ale pak taky držel Charleymu palečky, aby vše dobře dopadlo.

Příběh byl moc milý, takové odpočinkové, možná trochu ženské čtení, ale líbilo se. Asi budeme muset přečíst i první díl o Oliverovi...

02.05.2024 4 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Moc hezký román podle skutečné události. Dovedla bych si představit nějakou další linku, která by dej posunula až ke konci války, nebo do poválečných let, ale jak jsem pochopila z doslovu, autorka neměla více informací, a nechtěla si vymýšlet něco úplně vlastního.

02.05.2024 4 z 5

Nových 365 pohádek do postýlky Nových 365 pohádek do postýlky Walt Disney

Moc dobrá, s klukama jsme moc rádi četli. Škoda, že nevydali další knihu s novými příběhy. Poznali jsme příběhy, které jsme ještě neviděli jako film. Např. Wall-I a Letadla

07.05.2021 5 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Kniha mě zaujala názvem v knihovně. Nápad je to zajímavý, ale ne úplně mi sedlo jeho zpracování. Knihu jsem četla hodně dlouho a tak nějak mě nic nenutilo v ní pokračovat.

V každém příběhu je spousta jmen, společných a spousta originálních, takže jsem se občas ztrácela.

Asi to chce knihu číst svižnější, ne jako já 10 stránek, a pak 2 dny nic...

27.07.2020 3 z 5

Nejmilejší sbírka pohádek Nejmilejší sbírka pohádek kolektiv autorů

Moje oblíbené příběhy, tentokrát četl můj školák mně. Příběhy jsou pěkně opsané, obrázky krásné, no prostě krása a pohlazení na duši.

04.03.2020 5 z 5

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Knihu odkládám. Asi teď nejsem ve správném rozpoložení na styl, jakým je napsána. Kdyby měla 200 stránek, snad bych to ještě dala, ale takhle by to bylo pro mne příliš.

Kniha je spíše dokumentem, po 100 stranách se mi neuvěřitelně pletou jména (to se mi nestává) a naprosto se mi do knihy nechce... Možná časem zkusím znovu, ale teď na to nemám.

03.03.2020

Garfield kouzelníkem Garfield kouzelníkem Jim Davis

Akorát čtení pro malého čtenáře. Příběhy jsou krátké vtipné i druhák přečte celý příběh během hodinky... Možná bych ocenila víc takových v jedné knize. Není to komiks, ale klasický příběh.

25.01.2020 3 z 5

Brno, drahé Brno Brno, drahé Brno Peter Härtling

Kniha se mi moc líbila. Ukazovala pro mě ve zcela novém světle soužití Čechů a Němců v Brně na začátku 20. století... Myslela jsem si, že národnostní nevyváženost a nacionalismus v Brně před 1. světovou válkou více méně neexistoval, ale kniha mě vyvedla z omylu.

Lehké spoilery!
Velmi mě zaráželo nadšení Helly pro Němce na začátku 2. sv. války, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že Otto už na začátku 30. let tušil, co bude postupně následovat. Trochu by mě zajímalo, jak by se Hella chovala, kdyby se její manžel války dožil a celou dobu prožíval vznikající politickou situaci.

08.01.2020 4 z 5

Záře purpurové hory Záře purpurové hory Manuela Martini

Kniha se mi pěkně četla, hned jsem se začetla a děj mě vtáhl. Neřekla bych, že kniha byla napínavá, spíš mi přišlo tajemná. Rozhodně mě zajímalo, jak bude děj pokračovat.
Závěr mě lehce zklamal, asi jsem čekala něco jiného...
Každopádně kniha stojí za přečtení, je to příjemné ne příliš náročné čtení.

08.11.2019 4 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Moc pěkná kniha. Přiměřeně dlouhý text pro malého čtenáře a příběhy jsou taky moc hezké

10.09.2019 5 z 5

Malované čtení – veselé bajky Malované čtení – veselé bajky Marie Tetourová

První kniha přečtená s prostředním synem. Já text, on obrázky. Bavili jsme se.

31.08.2019 4 z 5

Pohádka lesa Pohádka lesa Josef Kožíšek

Myslím, že dnešním dětem už příliš neřekne... Zasloužila by si jazykovou aktualizaci, přesto je kniha milá především ilustracemi.

Malý dostal jako dárek ke konci 1. třídy. Poctivě jsme přečetli - těžší čtení pro tak malého čtenáře.

29.07.2019 3 z 5

Obrázkové čtení - O zvířátkách a sluníčku Obrázkové čtení - O zvířátkách a sluníčku Alena Schejbalová

Přiměřená délka textu pro malé čtenáře, výhodou jsou obrázky, které posunují text rychleji kupředu. Příběhy nejsou nikterak úžasné, ale je to pro malé děti.

22.07.2019 3 z 5

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Kniha bohužel nesplnila to, co jsem od ní očekávala. Podle mě zde nebyl využit potenciál nápadu. Velmi se mi líbila grafická úprava knihy.

Jen pár příběhů mě doopravdy zaujalo. Ostatní bylo pouze zvířecí filozofování o ničem, někde mi chyběla pointa, někde mi přišlo, že se jedná o laciný opis jiného autora ve zvířecím hávu.

Nejvíce mě zaujal příběh slonice a delfína, příběh psa aspoň ukazoval reálnou psí povahu. Ostatní docela zklamání...

15.05.2019 2 z 5