rezina94 rezina94 komentáře u knih

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Za mě zklamání. Měla jsem poměrně vysoká očekávání, že si přečtu skvělou romcom, ale bohužel.. Hlavní hrdinové nesympatičtí, nechovajíc se úměrně svému věku, vadil mi místy český překlad, zápletku jsem dopředu odhadla, závěr jak z nějakýho špatnýho americkýho filmu.. Jako bylo to čtivé, ale žádná senzace se nekonala. Podle mě je to hodně overrated kniha, škoda.

30.10.2023 2 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Naprosto dechberoucí příběh, jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Kniha je čtivá, hrdinům jsem moc fandila. Nebyla tam snad žádná pasáž, která by mě nebavila nebo nudila. Moc doporučuji přečíst! Navíc mi to rozšířilo obzory co se týče americké historie.
Četla jsem v angličtině, tak doufám, že český překlad si také najde spoustu spokojených čtenářů.

01.04.2022 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Stejne jako Purpurovy ibisek, i Amerikana se mi velmi libila. Bavi me, kdyz se z knih dozvim neco noveho, rozsiri mi to obzory, a to tato kniha splnila. Ifemelu i Obinzemu jsem moc drzela palce a tesila se, az se znovu setkaji. Asi ve 3/4 knihy me to trosku nudilo, prislo mi, ze se krome otazky rasy nic jineho neresi. Taky bych si predstavovala lepe zpracovany konec, ktery se mi zdal zbytecne natahovany. Ale i pres to to bude jedna z knih, ke ktere se jednou rada vratim.

01.05.2021 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Vadilo mi, ze byl pribeh tezko uveritelny, naivni. Sice se to cetlo svizne, ale znovu uz bych to cist nemusela.

06.03.2021 2 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Můj první Irving, ale naprosto mě pohltil a už se těším na další díla od něj.

20.02.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moje první kniha od Sparkse, neurazí, ale ani nenadchne. Na mě moc přeslazená a často lehce předvídaný děj. Ale jako nenáročná a odpočinková četba super.

30.01.2014 3 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Můj již sedmý Remarque, ale opět nezklamal.. Knihu bych zařadila mezi mé 3 nejoblíbenější od něj.

27.11.2013 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Co dodat, Remarque je prostě bůh.. kniha mě naprosto pohltila a na konci jsem brečela jako malá holka :)

22.07.2013