ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Překvapila mě :) Neočekávala jsem od ní teda nic světoborného, ale překvapila :) Bavil mě ten vymyšlený koncept života a kosení :) Docela se i těším na pokračování :)

09.08.2018 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Dočteno. Co k tomu říct? Asi nejsem už cílovka, protože mi to přišlo jako hodně těžký průměr. Hlavní hrdinka Alina mi vůbec nepřirostla k srdci, naopak mě dost bavil Temnyj, i když je vlastně za "zloducha". Měla jsem dost problém se vůbec začíst, do poloviny jsem trochu trpěla, druhá polovina knihy už byla v pohodě. Sice má autorka docela čtivý styl psaní, ale charaktery postav mi přišly takové ploché, málo popsané. Nicméně v sérii i tak pokračovat budu.

11.02.2024 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

#audiokniha + papírová kniha: Naprosto skvělé završení celé série. Celý ten svět smrtek je výborně pripracovaný a popsaný, i když autor chvílemi sklouzává k rozvleklejším popisům. Ale tady to fakt nevadilo. Třešničkou na dortu je narrátor, který zde podal fantastický výkon. Tajně doufám, že se audioverze dočká i povídková sbírka Kosení, která teď vyšla.
Knihu jsem střídala s audioknihou, takže jsem ochutnala obě zpracování, a nedokážu říct, co mi sedlo více. Ale co říct mohu, je že vřele doporučuji! Skvělá série, která bude v mém srdci mít speciální místečko.

16.10.2023 5 z 5

Tak Anna Klevská se mi četla hodně dobře. Působila na mě jako velmi milá žena, která se snažila se všemi vyjít a nerozsévat nikde okolo sebe konflikty. O to víc mě mrzelo, jak se k ní král zachoval, když požádal o rozvod. Ale zase chápu, proč to udělal. Jen mi to během čtení bylo hrozně líto. Společně s Janou Seymourovou je Anna Klevská jedna z mála "manželek", ke kterým se král choval velice uctivě a s láskou, o čemž svědčí i to, že i po rozvodu mohla Anna zůstat v Anglii a král ji nazýval svojí "sestrou" a mohla se dál těšit jeho přízni.

08.09.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

#audiokniha - Za mně byla Chata slabší než předchozí autorčiny knihy. Sice jsem očekávala předvídatelný děj a romantickou linku, to najdete ve všech Juliiných knihách, ale tady mi do oka nepadla kromě tety Amélie jediná postava. Ani Mína, ani Luke, ani ostatní. Co mě naopak nadchlo, byly popisy švýcarských hor a jídla. Tohle autorka opravdu umí :-) Příběh ale slabší. Proto jen 4 hvězdičky.

24.02.2023 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

#audiokniha - Postupně přicházím Angele Marsons na chuť :-) Ty její detektivky jsou tak skvěle napsané, plus v kombinaci s hlasem Jitky Ježkové se jedná o skvostnou audioknihu. Pořád to ale u mě není na 5 hvězdiček, pořád mi tam trošku vadí až moc "rychlé" myšlení hlavní hrdinky. Autorka z ní dělá tak trochu "boha" :-D Ale jinak mě to fakt moc baví a jdu rovnou na další díl :-)

27.01.2023 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Tak tahle fantasy mě hodně bavila! Přenesla mě přes čtecí krizi, užívala jsem si každou stránku. Zamilovala jsem si autorův humor, a doufám, že dvojka bude stejně dobrá jako jednička!

30.11.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak tahle kniha mě hodně bavila, jak konceptem, tak stylem vyprávění. Co zprvu vypadalo jako klasická young adultová romanťárna, se zvrhlo v emocionální smršť. Nemohla jsem se odtrhnout a četla dlouho do noci. I tak jsem ale našla něco, co mi vadilo. Bohužel mi to totiž připomnělo autorčinu starší knihu Bez naděje, protože ten příběh kolem Fallon a Bena mi hrozně připomínal story Sky a Deana. Z toho důvodu dávám jen 4 hvězdy.

31.10.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

#audiokniha - Tohle bylo moje první setkání s Petrou Soukupovou, a musím říct že jsem fakt nadšená. Autorka má výborný styl vypravování, poskytuje hodně podrobností, ale tak že nejsou nudné. Postavy jsou dobře vykreslené až dopodrobna. Navíc se tu střídají pohledy čtyř hlavních postav - Alice, Richard, Lola a Kája. Audioknihu namluvili 4 interpreti, za každou postavu jeden, což mi velice vyhovovalo, protože to pomáhalo lépe se vcítit do dané postavy, která zrovna mluvila. Za mě tohle byla skvělá (audio)kniha a určitě si vyhledám další autorčina díla :)

EDIT: Tak v papírové podobě jsem si re-reading užila daleko více, i když mi ze začátku dalo trošku problém se zorientovat ve formě, protože zde není označena přímá řeč a věty, jelikož jde o myšlenky, jsou hodně dlouhé. Ale kniha je to fakt skvělá a mohu ji doporučit.

20.07.2021 5 z 5

Tak jako .. nevím, no. Ze začátku se to vyvíjelo velice slibně, očekávala jsem spoustu knižních tipů a zajímavých postav, ale zhruba od čtvrté povídky mi začala hlavní postava velice vadit. Tak nějak mi přišlo, že je vlezlá a musí do všeho "strkat nos", a navíc vysypávala z rukávu "hlubokomyslné" myšlenky, které mi skoro vůbec nic nedaly, jen jsem se při nich nudila, a ke konci už jsem určité pasáže i přeskakovala. Moc mě to mrzí, protože z edice 7lásky jsem už několik knih četla a většina se mi líbila, ale tuhle knihu moc nedoporučuji. Jediný velký bonus je seznam zmíněných knih na konci knihy.

07.01.2021 3 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

#audiokniha - Tak tohle mě fakt hooodně bavilo. Dřív jsem se o řeckou mytologii moc nezajímala, samozřejmě ty slavné příběhy o Trójské válce, o Oddyseovi atd jsem slyšela, ale doteď jsem nikdy neslyšela jméno Kirké. Musím říct, že kniha je opravdu skvěle napsaná. A v audiopodobě v podání Petry Špalkové to taky bylo super! Mám i Achilleovu píseň, do které se brzy taky pustím!

16.01.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

#audiokniha

Jo, tohle mě bavilo :) Ačkoliv jsem byla maličko ztracená v těch pojmech, protože jsem nečetla tu původní trilogii, tohle mi nějak řeklo - přečti si to! Jop, přečtu si původní Grisha Universe! Jinak jsem Šest vran poslouchala jako audioknihu, a musím říct, že se to jako audiokniha fakt povedlo! Zvuk byl suprový, čistý, bez šumu. Interpreti naprosto suprově vybraní, nevybrala bych tam někoho jiného. Hlas Matouše Rumla už znám z Hraničářova učně, takže jsem předem čekala stejnou kvalitu, kterou jsem i dostala. Navíc se mi líbí, že každá postava měla svého vypravěče, takže se to i lépe rozlišuje, než když audioknihu mluví jeden člověk.

Příběh byl zpočátku trochu táhlý, ale postupně se to rozjelo, nabíralo grády. Nejvíce jsem si oblíbila Kaze, protože padouši jsou mnooohem lepší než hrdinové! A navíc která knižní postava je v sedmnácti tak neodolatelná, jako Kaz? :D

Doufám, že Prohnilé město bude v audioknize brzy :) Dávám 4 hvězdičky z pěti, tu jednu si schovávám pro pokračování :)

17.10.2019

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Po dlouhé době kniha, která mi skoro zlomila srdce. Ne, ne skoro. Doslova. Takhle krásný smutný příběh jsem nečetla už hodně dlouho. Připomnělo mi to trochu Hvězdy nám nepřály. Autoři mají naprosro skvělý styl vyprávění. Ještě si chci pustit film, od kterého čekám, že bude hodně emotivní. Co jsem viděla komenty, tak je i docela přesně podle knihy, tak uvidíme. Tahle kniha putuje na spešl místo "srdcovek" v mé knihovně a brzy si hodím re-reading.

10.10.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nechápu komentář od niki-chan. Tahle kniha absolutně není podobná padesáti odstínům, netuším kde to dotyčný vzal, zřejmě si spletl knížky a chtěl to napsat k jiné knize.

20.05.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná knížka, a naprosto úžasné ilustrace!!

09.05.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Takhle dobrý historický román jsme ještě nečetla. Sice jsem jich za svůj život četla hodně málo, ale takhle skvělý ne. Od první do poslední strany jsem byla nadšená, začtená a napětí mě nechtělo pustit. Rozhodně doporučuji si tuhle knihu přečíst.

05.03.2018 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Přečteno snad v rekordním čase! Naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout ... Stopro si seženu další knihy od tohoto autora :)

10.10.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Mě kniha bavila, byla humorně-detektivní, trošku mi místy vadilo chování hlavní hrdinky, ale to jsem dokázala přejít :)

22.05.2017 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Dočteno. Musím říct, že jsem tuhle knihu trošku protrpěla. Asi mi hodně uškodilo, že jsem od ní měla velká očekávání. Původní trilogii Hunger Games miluju, a těšila jsem se, že se do toho světa prostřednictvím Balady vrátím. Ale bohužel nadšená jsem byla opravdu jenom chvíli, zbytek knihy jsem spíš trpěla. Dle mého by ta kniha mohla být o dost kratší, proškrtaná. Vůbec mi nesedly ani hlavní postavy, jediná která mě jakž takž bavila byl Coriolanus, a to hlavně kvůli jeho myšlenkám. Naopak Lucy Gray mě celou knihu příšerně štvala.

Je to fakt škoda, ale ke knize se v budoucnu vracet nebudu. Jednou stačilo, ráda zůstanu jen u původní trilogie.

30.01.2024

Kam odcházejí sny Kam odcházejí sny Petra Fido

#spolupráce - Recenzi píšu hned po dočtení, takže jsou to čisté, surové pocity hned po dočtení knihy. Tohle se mi dost líbilo. Zajímavý thriller o ruské mafii, mladé lásce a závislostech. Docela dobře to ukazuje, že člověk by si s mafií fakt neměl nikdy zahrávat, a že nemůžete v životě věřit ani svému nejlepšímu příteli.

Skoro celá kniha je psaná pohledem Erika, mladého sedmnáctiletého muže, kterého po týrání jeho otčímem umístí do dětského domova, odkud se dostane ke své tetě a strýci. Zde poznává Natalii, svoji sestřenici.

Před očima se nám tu na 400 stránkách rozvíjí velice barvitý příběh mladé zakázané lásky, s příchutí ruské mafie, drog, alkoholu a tajemství. Co bych autorce možná lehce vytkla, jsou místy až rozvleklé popisy a myšlenky, které mi místy přišly lehce nudné, ale tak chápu, že to dnes už patří skoro ke každé knize. Nejde mít činy nabušenou knihu v takovém rozsahu :D A dále teda jedna větší výtka - moc se mi nelíbily ruské konverzace přepsané do češtiny, protože i když jsem na základce ruštinu měla, tak už je to nějaká doba a některá slova mi nedávala vůbec smysl. Asi bych pro příště volila klasicky jenom češtinu, i když šlo o rusky mluvící postavy.

Co se mi ale naopak moc líbilo, byly deníkové zápisky Erika, a později i Natalie. I když jsem teda tak nějak tušila, jak kniha skončí, bylo mi na konci tak nějak smutno? Možná jsem v hloubi duše doufala, že konec přece jenom bude trochu jinak.

Ale jinak knihu hodnotím velice kladně, a určitě ji můžu doporučit dál :) Autorce moc děkuji za poskytnutí e-knihy k recenzi a těším se na její další počiny, protože tahle její prvotina byla fakt dobrá :)

06.01.2024 4 z 5