renulka16 renulka16 komentáře u knih

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Pavučina snů je dle mého názoru zvláštní kniha. Velmi oceňuji Kinga, jak několik hodin dokáže rozepsat na 600 stran. To se musí nechat, že mít takovou fantazii je opravdu um. Na druhou stranu je to ale občas na škodu.
První třetina knihy je naprosto skvělá, má to svižný dej, pořád se něco děje. Jenže pak přijde druhá třetina knihy a kdyby tam nebyla, asi by to ani moc ničemu nevadilo. Ten útlum mě akorát odrazoval od toho, abych pokračovala dál.
Dlouho jsem se s touto knihou prala, odkládala a nutila do čtení. Není to však tím, že by kniha byla špatná, to ne. Ale já mám ráda zkrátka Kingovi kratší knihy (tak do těch 400 stran), protože mi přijde, že to má pak větší spád a nečekáte dlouho na akci.
Když se ale prokoušete tou druhou třetinou knihy, začne se zase něco dít až do konce.

Tahle Kingovka je zajímavá tím, že je to taková směska sci-fi, mimozemšťanů, armádních zátahů a uzavírání prostoru, roadtripu a taky občas pěkně nechutných scén, kdy se prostě King rozhodl popisovat krkání a prdění fakt dopodrobna, že sem nad tím občas kroutila hlavou, kam na ty nápady chodí.

Musím ještě podotknout grafické zpracování obálky, protože ta mě naprosto očarovala.

Rozhodně tuto knihu nedoporučuji někomu, kdo chce s Kingem začít, je to docela dost silné sousto. Ale těm zaběhlejším určitě jo, tedy pokud jste ji samozřejmě ještě nečetli. Já vím, že tahle kniha se u mě zkrátka řadí k těm slabším.

22.10.2022 3 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Kniha Mizení je temná fantasy erotická romance. Jedná se o první díl z trilogie.

Hlavní hrdinka Mischell má takový dar, jež se nazývá Mizení. Díky němu se dostává do "jiného světa", kde se setkává s Benem. Ve svém normálním životě má rodinu, malou dcerku. Jakmile zmizí, okamžitě se zamiluje do Bena a hned v úvodu se objeví tedy žhavé scény.
Hned jsem si říkala, že to je fakt mega rychlý a moc se mi tomu věřit nechtělo, že by to takto bylo.
Když se podaří Mischell zmizet podruhé, nedopatřením sebou vezme i kamarádku Mary, z které se stane krvavá. Mischell má totiž možnost při mizení sebou vždycky vzít jednu osobu. A tak díky tomuto zde dostává prostor i její kamarádka.

Po tom, co jednoho dne Ben musí odjet, seznámí se Mischell se Samuelem a okamžitě se do něj zamiluje, stejně rychle, jako do Bena. Tudíž zde nastává to, že je nerozhodná. Jednu chvíli chce jednoho muže po druhé zase druhého. A takto je to stále dokola.

Přiznávám, že jsem z toho byla dost v šoku a kladla si celou dobu několik otázek. Otázky typu jako, proč střídá takto muže? Proč zapomíná na svoji dcerku, kterou má ve svém normálním životě? Co její přítel? Jakto, že když zmizí nikdo o ní neví, ale zároveň pak její dcerka žije s ní a Samuelem?

Autorka mi řekla, že všechno má svůj důvod a vysvětlení bude v dalším díle. A mělo by to tak být, je celkem blbost, aby bylo vše vysvětleno hnedka v prvním díle a je fajn, když člověk občas musí u knihy zapojit mozkové závity :).

Knížka je fakt čtivá, doplněna krásnými ilustracemi. Líbí se mi tento fantasy svět, je opravdu zajímavý a těším se, co přinesou další díly a taky, co za tím vším stojí mě opravdu zajímá.

Malou výtku mám k těm samostatným písmenkám vždy na konci řádku. To mě trochu rušilo při čtení.

3,5 ⭐/5

19.10.2022 3 z 5

Seznam přání Seznam přání Sylvia Day

"Povídky od bestsellerové autorky mají zkrátka všechny atributy, které čtenáře pobaví."

Tato část anotace mě pobavila, nikoliv však samotná kniha.

Když jsem včera knihu přečetla, naštěstí to netrvalo déle než cca hodinku, říkala jsem si, sakra co to bylo? Jak mám napsat o tomhle recenzi, abych neodradila čtenáře, kterým se to může líbit? Přiznávám, že stále nevím jak to podat a doufám, že to bude podané nějak rozumně.

Kniha je úzká a obsahuje 4 krátké povídky.

"Co má společného tajný seznam vánočních přání, autoopravna v letovisku na pobřeží Kalifornie, hotel v Las Vegas či mechanické zázraky na přelomu 19. a 20. století alternativní historie? Vždy je to setkání muže a ženy, a to setkání často překvapivé, jiskřivé a osudové, ale také romantické a vášnivé."

Po přečtení této anotace jsem si říkala, tyjoo to bude super čtení, romantika a vášeň, to mám ráda. Jenže jakmile jsem začala číst, říkala jsem si, sakra co to je? Tohle je psané porno nebo jako co?

Abyste to pochopili. Všechny povídky mají společné sex, sex a ještě naposledy sex. Sprosťarny. Ne žádná romantika a vášeň v tom není. Je to prostě jen touha po sexu a to, jak ženský slyší jen na to, že ji to chlap pořádně udělá. Strašně se v tu chvíli do sebe zamilují a je to láska na celý život.

Ne pardon, ale tohle prostě nemělo žádný děj. Prostě mi to přišlo jak typická scéna z nějakého porna. Miluji erotické knihy v kterých je plno sexuálních scén, ale musí tam být pořádný příběh, jiskření atd.
Tohle to bohužel nesplňovalo.

Každá kniha má své čtenáře a já věřím, že se to může někomu líbit, ale já to nejsem.

09.10.2022 1 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

"Nicholas Leister byl stvořen, aby mi znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc... Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali."

Klasický příběh, kdy se musí sedmnáctiletá Noah odstěhovat se svojí matkou do jiné země. Všechno a všechny nenávidí.

Když přehlídnu takové ty klasické klišé jako současný orgasmus při prvním sexu, tak se mi do rukou dostal skvělý oddechový příběh, který mě ale navíc překvapil i svou trošku temnější části a tou byla minulost Noah a její matky, která se pak prolnula do současnosti a drama bylo na světě.

Ocenila jsem vyprávění z pohledu jak Noah, tak Nicka, protože jsem tak lépe mohla poznat oba aktéry.

Nicka jsem si hned oblíbila. Já prostě tyhle grázlíky v knihách miluji! Nejlepší na tom všem pak je, jak se z nich stanou vždycky takoví beránci, člověk by je ani nepoznal.

Noah - hrozně mě vytáčelo to jméno. Pro mě je to prostě jméno pro kluka. Jinak celkově byla klasicky tvrdohlavá, zároveň se uměla hezky bránit.

Jednu chvíli jsem si říkala, že mi to hrozně připomíná knihu Milovaný nevlastní bratr. Svým způsobem vlastně jo, ale jen z menší části.

Zakázána láska, HATE-LOVE. To jsou linky, které mám prostě ráda a asi z nich nikdy nevyrostu.

Mělo by se jednat o trilogii, avšak tento díl byl hezky ukončený, takže jsem spokojená, že nemusím na verdikt čekat do dalšího dílu.

08.10.2022 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

V poslední době když narazím na nějakou knihu označenou horor, tak je pro mě horor dočíst knihu, ale úplně v jiným smyslu. Kdežto tato kniha si to zaslouží. Je to opravdu skvělá duchařina a já nemohla přestat číst a díky krátkým kapitolám a většímu písmu jsem ji přečetla za 2,5 hodiny!

Jedná se o takovou tu klasiku. Sestry - Sarah a Chloe zdědí starý dům po svém zesnulém strýci. Chloe i se svou malou dcerkou, manželem a Sarah se tam přestěhují.

Najednou se na na určitých místech začne objevovat chlad, zápach, záhadné ťukání a postavy...
K tomu všemu najdou v horním poschodí tajnou studovnu plnou bizarních okultních artefaktů a záhadnou knihu psanou v latině...

Téměř od začátku se v knize začnou objevovat strašidelné momenty, které z nás nikdo nechce zažít.
Čím víc se dostane do hloubky příběhu, tím víc se začínají být strašidelnější až kniha naplno graduje.

Musím říct, že jsem se fakt v určitých situacích bála a moje fantazie pracovala na plné obrátky a číst ji večer pro mě nebylo moc příjemné.

Nečekejte však, že má kniha happyend a uzavřený konec. Nikoliv! O to je to ještě lepší.

08.10.2022 5 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

Tohle se moc nepovedlo. Podle mě to bylo placani pátý přes devátý. Absolutně jsem nepochopila tu linku s Daphne. Žádná osoba mi nepřirostla k srdci. Nebýt knižní štafety, odložila bych ji hned.

15.09.2022 2 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Neonoví bohové, popravdě jsem nevěděla co mám čekat pod pojmem moderně převyprávěný příběh o Persefoně a Hádovi v kombinaci s erotikou.

Jako takhle, příběh je to skvělý, výborně propracovaný, temný, žhavý. Ale nějak ta kombinace, že bohové mají mobily a pořádají erotické hry mi stále přijde poněkud zvláštní.

Kdo má rád erotické příběhy, ten si zde přijde na své. Jedná se opravdu o originální příběh, který jsem nečekala. Avšak je zde zachovaný i původní příběh, což je fajn.

Děj se odehrává v Olympu, který je rozdělený řeknou Styx na horní - ultramoderní město a také na dolní. Persefona utíká před Diem, protože se má stát jeho manželkou, právě do zakázaného dolního města, kde zjistí, že Hádes není pouze mýtus a temná erotická hra může začít ...

Jedná se o opravdu čtivou knihu, to se nedá odepřít. Velkou výhodou jsou zde krátké kapitoly, které se střídají ve vyprávění z pohledu Persefony a Hádese v ich-formě.

Neonoví bohové jsou prvním díle série Temný Olymp.

31.08.2022 4 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Kniha se četla rychle, ale nijak mě to nebavilo. V průběhu jsem přišla na to, jak to bude. Holčina byla sice v pubertě, ale její myšlenky mi přišly až moc. Taky i její činy byly nelogické, nepromyšlené.

Nebýt to přečtené v rámci knižní štafety, asi bych pravděpodobně knihu ani nedočetla.

28.07.2022 2 z 5

Mrchy Mrchy Melanie Blake

Tahle kniha mě celkem zklamala. Jako taková mě bavila, ale bylo tam hrozně zbytečně scén a popisů a taky postav, které knize ubírají na kouzle. Hrozně jsem se na ni těšila, ale při čtení jsem ji musela neustále prokládat něčím jiným :/.

21.07.2022 3 z 5

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Na úvod bych ráda poděkovala panu Hejdovi za to, že ve mě vložil důvěru a oslovil mě, zda bych neměla zájem o jeho knihu k recenzi. Je to jeho první kniha, kterou napsal během rekonvalescence po operaci nezhoubného nádoru a nemohl se tak věnovat svým zálibám. Klobouk dolů!

A teď k samotné knize. Je to naprostá jednohubka. Za takový tři hodinky máte přečteno. Na můj vkus to byly celkem malinký písmenka nahuštěný na sebe. To je ale můj problém. Vám to vadit nemusí .

Každopádně máte rádi horory jako Vřískot, Halloween nebo Noční můru v Elm Street? A co takhle něco na způsob Scary movie, který si dělá z hororů vlastně srandu? Protože jestli jo, tak tahle kniha bude pro vás ideální. Autor si v knize vlastně dělá srandu z hororových klišé, které jsou ale však myšlené vážně.

V příběhu není žádná zbytečná omáčka a jde tam fakt jen o tu hlavní zápletku, což je fajn. Další stránky by byly akorát zbytečné a byla by to pravděpodobně nuda.

Vraha jsem tušila, ale jen částečně a samotný závěr mě fakt rozsekal. Pokud to budete číst a říkat si, že to není možný (jako jsem si to říkala já), prosím napište Lubošovi a on vás vyvede z omylu. Protože když jsem to pak viděla na vlastní oči, pochopila jsem, proč to tak mohlo být .

Takže pokud si chcete zpříjemnit večer před spaním, tak sáhněte po knize. Věřím, že nebudete litovat .

22.05.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

O můj bože! Tahle kniha byla láska na první přečtení . Knihu jsem četla v rámci knižní štafety, ale musím si ji pořídit do knihovny a vrátím se k ní zase. Ta si zaslouží čestné místo u mě v knihovně!

Příběh je neuvěřitelně okouzlující, dojemný, krásný, ale hlavně smutný. Děj se odehrává u nás v Praze. Je vyprávěný ve dvou časových linkách. Současnost, kde babička vypráví příběh své vnučce o své minulosti a druhá linka je právě minulost a samotný příběh, který převládá v celé knize.

Jménem mojí sestry je první kniha autorky a musím říct, že smekám pomyslný klobouk, protože si na první knihu zvolila těžké téma. Ale poprala se s ním krásně. Skvěle napsaný příběh o druhé světové válce. Ale není to o koncentračních táborech, nýbrž o tom, jak to probíhalo v Praze a jak to působilo na místní lidi. Opravdu poutavý, čtivý příběh, jenž nechcete, aby skončil.

Hlavní hrdinka Soňa, Sonička. Strašné torpédo, které jde do všeho po hlavě. Pochází z dvojčat. Její sestra nese jméno Ester. Má ještě bratra Jirku. Život se s ní moc nepáral, ale myslím, že si s ním hezky poradila. Fandila jsem jí, přála ji štěstí v lásce a životě. Na konci i slzička ukápla!

Ovšem rodiče Soni, Ester a Jirky mě neskutečně štvali svým chováním vůči Jirkovi a jeho židovské dívce a taky hlavně vůči Ester. Je hrozné, že rodiče dokážou kolikrát říct svým dětem tak ošklivé věci… je to smutné, ale děje se to pořád...

Konec je uzavřený, přesto je tam prostor pro další díl a já se moc těším na jeho vydání!

03.05.2022 5 z 5