renisla renisla komentáře u knih

Sabriel Sabriel Garth Nix

Příjemný příběh, který mne krásné uvedl do žánru fantasy G. Nixe. Každý tento žánr vnímá po svém a jeho pojetí mi přijde absolutně úžasné.

01.11.2020 5 z 5

101 esejů, které změní vaše myšlení 101 esejů, které změní vaše myšlení Brianna Wiest

(SPOILER) Není vhodná pro lidi, kteří nemají rádi psychologické kecy a poučky - protože tímto přesně tato příručka je!

Pro ty, kteří se chtějí odpíchnout ode dna aniž by k tomu používali další osoby je to kniha Velmi nápomocná. Zodpovíte si základní otázky: kdo jsem, odkud a kam kráčím. Co chci a co nikoliv i s AHA momenty, ano - je to tak správně! Doporučuji - Miluji!

09.01.2023 5 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Tedy "první díl" mne uchvátil - ale toto nastavované cosi, které již nebylo ani trochu originální s průhlednými zápletkami, rozhovory a "během událostí". To tedy byla čára přes rozpočet! Jediné co se mi líbilo, bohužel se o toto téma kniha jen otřela, bylo zpracování tématu posttraumatického stresu...

22.01.2021 2 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Ačkoliv místy táhlé, bylo to příjemné čtení. Watson mi přišel trochu více aktivní než bych jej ráda viděla, ale možná ani to není úplně k zahození. Nakonec mne kniha celkem okouzlila.

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

Kniha by se dala shrnout do věty: "Kdo by to Kdy čekal!"

Lirael Lirael Garth Nix

Nádherné pokračování Nixova světa s ještě úžadnější zápletkou!

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Do konce knihy, jsem se dokázala kompletně zorientovat. Kde se postavy nachází. Co se kolem nich i v nich děje. Vyprávění bylo velmi příjemné a napínavé. Konec byl velmi překvapivý.

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

pokračování dobrodružství dítek - pro hráče jak dělaná

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

pro hráče her, kteří se dokáží do ni vžít, jedna radost

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Zajímavá kniha odlehčeného čtení nejen pro YA

27.10.2020 4 z 5

Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Henrik Tamm

Skvělá kniha nejen pro kočkomily :) Četly jsme se synem před spaním.

27.10.2020 5 z 5

Adamova vůně Adamova vůně Jean-Christophe Rufin

Překvapivá - čtivá - neskutečně napínavá

V pasti času V pasti času Madeleine L'Engle

Jako kniha mne nezaujala :-/ Což je škoda - mám pro takovéto knihy slabost.

15.04.2021 2 z 5

Podzemní chrám Podzemní chrám Thomas Thiemeyer

Zklamání - Koróna je daleko lepší. Doporučuji přečíst si Podzemní chrám před knihou Koróna.

14.04.2021 1 z 5

Andělský mág Andělský mág Garth Nix

Čtu, ale na sérii Starého kralovství to nemá :-/ Zklamání na celé čáře :(

27.01.2021 odpad!

Koróna Koróna Thomas Thiemeyer

Napínavá, neotřelá, škoda jen, že autor více nerozvedl druhou říši. I tak velmi dobré čtení ;)

12.01.2021 4 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Téměř jsem se nedostala přes úvod. Prokousala jsem se knihou a nezanechala ve mne žádnou stopu

01.11.2020 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Tento typ literatury nečtu a přesto je kniha brilantní a toužím po pokračování a nebo filmové adaptaci. Ačkoliv zamyšlení nad tím co je v životě důležité, o tom vlastně Svatojakubská pouť je, bylo na můj vkus velmi okrajově rozebráno, ale postavy jsem vykresleny živě, jejich osudy celkem také. Zaujal mne hlavně jeden...

Zlatoruká Zlatoruká Garth Nix

Překvapivě zvláštní uzavření řady. Dalo by se řídi, všichni se setkali se všemi. Hm..

Za Zdí Za Zdí Garth Nix

Tato kniha se mi z řady zdá nejslabší. Místy velmi utahaná :( Je to škoda - Staré království jsem si zamilovala.