Koróna

Koróna https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196262/bmid_korona-NUB-196262.jpg 4 50 17

Badatelka a ochránkyně goril Amy Walkerová trpí noční můrou, protože jeden člen jejího týmu záhadně zmizel. A jako naschvál přijde coby nová posila bývalý trestanec, k němuž nikdo nemá opravdovou důvěru – kromě goril. Když tým vědců navzdory nebezpečné sluneční aktivitě a záhadným meteorologickým jevům vyrazí do východoafrického pohoří Ruwenzori hledat pohřešovaného kolegu, začne dobrodružství, které Amy přivede až na hranici šílenství...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Korona , 2013

Leena
24.04.2023 5 z 5

Kniha podle mého gusta, napůl dobrodružná, napůl sci-fi, líbilo se mi to.

Arev122
15.08.2022 4 z 5

Jako dovolenkové čtení se mi kniha líbila, děj byl napínavý, spíše sci-fi než dobrodružný.

renisla
12.01.2021 4 z 5

Napínavá, neotřelá, škoda jen, že autor více nerozvedl druhou říši. I tak velmi dobré čtení ;)

Danuscka
25.02.2020 3 z 5

No, co na to říct... Autor má asi rád Tajuplný ostrov, komiksového Bažináče a planeta opic mu asi také není cizí. Ale jinak docela dobré čtení, vlastně od začátku to nebyla nuda a konec byl překvapení.

helioptile
30.05.2019 4 z 5

No, jak tohle ohodnotit. Tři hvězdičky jsou málo, čtyři zase moc. Knihu jsem dočetl celou, ale místy jsem musel trošku kroutit hlavou. Autor se snažil propojit několik dějových rovin a vlastně tak vytvořil takové biologické sci-fi, kde hlavní roli nehraje ani tak ona složka sci-fi, jako touha po pomstě, a to celé na pozadí historických událostí přenesených do dnešní doby a skrytých narážek na důležitost ochrany přírody. Od určité pasáže knihy se z toho ale stal na můj vkus takový až trochu moc komplikovaný mišmaš, ve kterém se méně pozorný člověk málem až ztrácí. Podle mě to autor se svými záměry malinko překombinoval a snažil se sloučit něco, co vlastně dohromady ani tak nějak nejde. Samy o sobě by ty příběhy byly strhující, dohromady je to až moc. Matěj Soukup.

Darktherka
29.05.2019 3 z 5

Mám rada napětí a tahle kniha to splnila

zuzana4291
14.02.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, do táhne v táhnout do děje. Jediné co mi vadilo bylo, že autor spojil 3 děje do jednoho, gorily, Bezejmenného a lidi....na mě až zbytečně moc překombinované

Safira55
03.01.2019 5 z 5

supr :)

matej0595
07.11.2017 4 z 5

Dlouho jsem uvažoval nad tím, jak tuhle knihu hodnotit. Zpočátku kniha dobře odsýpá, protože je přirozená, ale od chvíle, kdy se přenesou na druhou stranu portálu, nabývá příběh neuvěřitelného science fiction, ve kterém se člověk málem až ztrácí. Aspoň mně chvílemi připradalo, že jsem se ztratil v tom, co se komu děje. Je hezké, že autor sleduje více dějových rovin, ve kterých je souvislost a vzájemně doplňují to, co jsem v jedné rovině nepochopil, ale celkově je to takový až moc zamotaný mišmaš. Nepopírám ale, že až na místy mizernou korekturu se to čte dobře, a kromě Amy a Raye mě zaujala postava Mellie a Elieshi, ty se povedly. Za mě tedy kolem 75%.

Don-Leo
11.07.2017 3 z 5

Takové smíšené pocity. Děj celkem odsejpal, ke konci už to bylo dost fantaskní.
Prostě taková oddechová knížka s celkem fajn příběhem.

trudoš
04.08.2016 2 z 5

Fascinující na Koróně je především bezbřehá fantasie Thomase Thiemeyera a neochota držet se konkrétní zápletky. Takže to, co zpočátku začne jako klasická cesta za pomstou, se záhy mění na Crichtonovo Kongo, a pak dál od Emmerichovy Hvězdné brány a Burroughsova Johna Cartera po Boulleho Planetu opic a Weinova Bažináče, plus všechno to, co jsem nerozklíčoval. Prostě mišmaš se vším všudy, přičemž autor se u toho ani nezačervená. Otázkou ovšem zůstává, zdali je přehršel motivů spisovatelova nenápadná poklona umělcům žánru, nebo pouze projev německé slabosti pro absolutní velkolepost.
Jedno se každopádně románu upřít nedá - naprostá nepředvídatelnost. Co na tom, že děj postrádá smysl a postavičky mluví jak igráčci, hlavně když to sviští rychleji než u angloamerické konkurence. Škoda jen, že pro všechnu tu dramatickou akci nezbyl prostor pro nadsázku. Jinak ale brakovka jak má být, s logikou sice postavenou na hlavu ale fajnovými nápady. Bohužel pokus prodat ji vážným výrazem u mě neprošel.

Daku
28.12.2015 5 z 5

Moc čtivá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji :-)

cori
05.12.2015 3 z 5

Takový mix filmů Gorily v mlze, Stargate a Planeta opic. Začátek mě příjemně navnadil, ale jak se přenesli na druhou stranu portálu, přišlo mi to moc přitažené za vlasy (takový mišmaš, jako když pejsek s kočičkou vařili dort). Ray byl sympaťák.

čef
26.09.2015 4 z 5

Nepříliš objevná sci-fi je naštěstí stylově živá, takže se dá přečíst. Kniha není pro čtenáře bez fantazie, je zde hodně pohádkových motivů a neuvěřitelných zápletek. Na druhé straně dává dost možností se zasnít a přenést se za hranice všední nudy.

Peter.Melon
27.03.2015 4 z 5

Korona je dobrý román...Autor ho napsal celkem dobře.Román se mi líbí.Je napínavý a akční...

Danuše7
16.11.2014

je napínavá ajiné dimenze asi jsou, ale navštívit je nechci.

Evus
23.07.2014 4 z 5

Dlouho jsem váhala, jak knihu hodnotit. Příběh se mi opravdu líbil, i když se jednalo spíše o sci-fi, než dobrodružnou literaturu. Jediné, co mi opravdu vadilo, byly místy špatně stylisticky poskládané věty, opakování slov a podoné, ale to přičítám spíš nedostatečnému překladu a mizerné korektuře, což je bohužel v poslední době u knih normální. Takže jsem se jen snažila nenechat si příběh zkazit těmito nedostatky a za ****

napětí dobrodružství

Thomas Thiemeyer