Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha byla velmi čtivá, netradiční zápletka, na konci každé kapitoly to čtenáře nutí číst co bude dál. Konec knihy už mě nebavil, byl zbytečně překombinovaný, prvky tajemna v ději mi přišly zbytečné. Předchozí autorčiny knihy mají být prý lepší, tak se na ně chystám.

04.02.2023 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha se dobře četla, ale moc mě nebavila, kniha spíš pro teenegery, předvídatelný děj i konec, mohlo to být podáno i z druhé strany-Chrise a Jenny.

25.01.2023 1 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Moje první kniha od Daniela Cole, mám v plánu přečíst jeho bestseller Hadrový panák. První půlka detektivky mě velmi bavila, napětí se střídalo s humorem. Ale v druhé půlce po odhalení vraha už to bylo slabší, nezdálo se reálné že by se vrah tak dobře maskoval přede všemi, konec byl takový uspěchaný.

08.01.2023 4 z 5

Třináct zrcadel mé duše Třináct zrcadel mé duše Reinhold Messner

Zajímavě napsaná kniha o horolezcově životě a jeho myšlenkách, autor je velmi svérázná osobnost. Knihu jsem začala číst po tom, co jsem navštívila jeho horské muzeum v Tyrolsku a chystám se na další autorovy knihy.

19.11.2022 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kniha mě vůbec nebavila, nedočetla jsem ji,což se mi nestává, moc odborný výklad na hraně scifi a málo děje. Jelikož jsem nečetla Hračkáře, ztrácela jsem se v popisu minulých událostí a postavách. Autorova kniha Šelma se mi líbila, ale tenhle díl mi nesednul.

11.10.2022 odpad!

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Kniha se dobře četla, zajímavý námět psychothilleru jak dobře se dá manipulovat s lidmi. Hlavni hrdinka byla sympatická, dr.Shield chladná jako stroj, ale Thomas se choval zcela nepochopitelně. I když se děj opakoval a konec mohl byt lepe propracovaný, i tak mě kniha bavila.

24.09.2022 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Námět knihy s legendami a pověstmi nebyl zrovna " my cup of tea", raději mám autorčinu krmi sérii s Lacey. Začátek napínavý, místy se děj táhnul, kniha mohla být kratší a nemusela být tak překombinovaná,v množství postav a jménech jsem se občas ztrácela.

01.08.2022 3 z 5

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Skvěle zpracovaná kuchařka, jasně popsaný postup i s krásně nafocenými fotkami, je vidět že pan Maršálek dělá cukrařinu srdcem, myslím, že každý se může inspirovat nebo vybrat z knihy recept,který ho zaujme nebo se dozví o světových dezertech.

10.07.2022 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Průměrná kniha, čekala jsem víc, předchozí knihy autorky byly daleko lepší. Děj se strašně táhnul, souhlasím s ostatníma, že kniha mohla mít méně stran. Postavy nesympatické, pořád jsem čekala co tak strašného se stalo na grilování, že to všechny tak poznamenalo... konec jsem tušila,že to tak dopadne.Knihu bych znovu nečetla.

22.05.2022 1 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Velmi podařený napínavý psychothiller, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dobře se četla, neotřelý námět. Nebyla mi ale moc sympatická žádná z hlavních postav, škoda,že nebylo jednání pachatele více vysvětleno, pro mě celkem nelogické neuvěřitelné chování, konec byl velmi rychlý. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.

12.04.2022 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Průměrná detektivka,mně moc nebavila,líbí se mi více pozdější autorova tvorba s Lincolnem Rhymem..Ze začátku byl děj tak nudný, že jsem chtěla knihu odložit,ale nakonec v půli knihy se děj pěkně rozjel, až zase na konec, který byl uspěchaný. Starší autorovu tvorbu již asi nebudu vyhledávat.

12.12.2021 2 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Thillery od Deavera mám ráda, sérii s Lincolnem a Sachsovou jsem neznala. I když kniha byla napínavá, místy jsem se neorientovala z důvodu neznalosti předchozích dílů, zápletek bylo až moc, někdy až překombinované a natahované, konec se mi nelíbil. I když si knihu recenzenti celkem chválí, za mě průměr, znám lepší thillery od Deavera.

15.11.2021 2 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Kniha se dobře četla,ale nic nového,kniha navazuje na předchozí díl a motiv a děj se opakuje...Začátek knihy připominá porno a červenou knihovnu, hlavní hrdinka je buď neskutečně naivní nebo zas přehnaně podezřívavá, postavy charakterově nevykreslené a ploché. Předchozí tvorba od autorky se mi líbila víc.

27.06.2021 2 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Za mne nejlepší díl série od této autorky, ale detektivka mě nějak extra nezaujala, místy se děj táhl, postavy se pletly, škoda že si autorka nepohrála s lepším popisem některých postav nebo charakterů, Benova postava podle mě tam byla úplně zbytečná, nepochopitelný, zvláštní vztah mezi nimi..

02.05.2021 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Průměrná detektivka, sice měla zajímavý námět, některý popis scén byl jen pro otrlé povahy, ale zkazilo to moc zbytečných dějových linek, které s vyšetřováním nijak nesouvisely a nebyly ani pořádně propracované, hodně opakujících scén, v závěru se všechno rychle odbylo.

07.03.2021 2 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Oddechová detektivka nejen pro milovníky plyšových medvídků,kniha je vtipně psaná, laskavý humor, v současném světě krvavých detektivek a psychothillerů příjemný odpočinek.

15.12.2020 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Byla jsem zvědava na pokračovaní D.Lagercrantze,i kdyz jsem čekala po 4.díle,že to bude slabší než Larsson, bylo to nehorší ze vsech 5 dílů.Ze začatku děj napinavy,dobře se četlo,vypadalo to na zajimavy namet z ženske veznice,nakonec Benita a její dýka se staly ujeté jak z nějaké cirkusové frašky..Charaktery všech postav byly ploché,vubec nepronikly do hloubky,postavy se chovaly vetšinou nelogicky bez hlubšiho vysvetleni a Lisbeth jenom okrajově vsechny mlatila..Záměna s dvojčaty byla zajímavá,škoda ze autor byl roztýlen množstvím děje a postav a bylo to odbyté...

26.10.2020 1 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Průměrná kniha, dobře se četla, na začátku zajimave téma, ale pak se děj a některé věci opakovaly stále dokola, zbytečné natahovani děje a stránek...nakonec příliš rychle vyřešený a useknutý závěr... vztah Simone a Reeda nemastný neslaný, neustale opakujici tvrzeni jak je CC úžasná už šlo na nervy..a "vztah" snoubence Simony a její babičky mi přišel ujetý :-)

10.07.2020 2 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Kniha měla velký potenciál se zajímavou mrazivou psychologickou zápletkou. Ale vzhledem k tomu,že nebyla rozdělena žádnými kapitolami, špatně se mi četla a ztrácela jsem se občas v postavách. Byla jsem zvědavá na hlavního psychopata, děj byl napínavý, ale moc překombinovaný a vlastně žádná postava nebyla sympatická. I tak stála kniha za přečtení.

21.01.2024 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Kniha s ponurou atmosférou, příběh mě bavil, dobře se četla, souhlasím s předchozími komentáři, že hodně věcí se opakovalo a některé postavy, třeba hlavní hospodyně mohly být víc vykresleny, závěr byl takový nijaký, knihu doporučuji k přečtení.

26.11.2023 5 z 5