rekon rekon komentáře u knih

Dračí tetování Dračí tetování Helene Tursten

Další skvělá kniha, sympatická inspektorka, která vždy svým vlastním způsobem a intuicí vyřeší každý zapeklitý případ. Autorce začínám fandit a těším se na další detektivky.

03.07.2019 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Začátek knihy nic moc, dokonce jsem měla chuť knihu odložit-nemohla jsem se nějak začíst. Pak to do sebe začalo tak nějak zapadat, a děj mě úplně pohltil. Je mi špatně z toho, jakou měla STB moc a co z lidí dokázala udělat-doslova je zašlapat do země. A vy a vaši blízcí jste byli úplně bezmocní...Za mě super knížka.

10.06.2019 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další skvělý kousek od tohoto autora, řadím jej mezi top, hned vedle severských detektivek.

06.05.2019 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Další neskutečný až děsivý příběh, úplně mě vtáhl do děje. Z představy, že je to podle skutečných událostí, mě úplně mrazí. Škoda jen, že v té době už byl zrušen trest smrti, taková bestie by ho určitě zasloužila.

29.04.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další skvělý kousek od tohoto dua.

23.04.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

V porovnání s knihou V lese visí anděl, je tato kniha slabý odvar. Zdálo se mi, že se tam víc řeší Miiny problémy se sebou samou než nějaké vyšetřování. Závěr je navíc neuvěřitelně rychlý a podle mě dostatečně nevysvětlený.

05.03.2019 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Za mě super detektivka, vůbec mi nevadil počet stránek, dokonce jsem upustila od svých oblíbených filmů v televizi a raději četla. Krásně popsaný děj, jako bych to viděla před očima. Doporučuji!!!

12.02.2019 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

První případ komisaře Wallandera mě moc nezaujal, i když už v té době řešil problematiku migrace. Děj se táhl a závěr byl takový nijaký.

22.01.2019 2 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Má první kniha od tohoto autora, mezi severskými detektivkami takový lepší průměr. Komisař Wallander je svůj, jen příběh je takový rozvláčný, chtělo by to více svižnosti. Určitě zkusím i další díly.

10.01.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět moc povedená kniha, nemám, co dodat víc.

02.01.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Na české detektivky jsem zanevřela až do doby, kdy jsem objevila M. Goffu. Našla jsem dalšího autora, od kterého si určitě přečtu i další knihy. Některé pasáže se mi zdály až nereálné, ale pokud si člověk neprožije to, co Miko, neporozumí tomu. Takže občas "uteču" od mých oblíbených severských detektivek i k české.

03.12.2018 4 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Moc pěkná kniha co se týče dějové linie, ale jak je zmiňováno v jiných komentářích, chlastu a vulgárních výrazů by mohlo být daleko méně. Co je moc, to je moc, knížce to spíše ubližuje.

12.11.2018 3 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Z knihy jsem rozpačitá, asi je to tím, že je čtu od prvního dílu postupně. Už jsem Eriky a Patrika "přejedená", některé pasáže jsou jako z červené knihovny (Anna a Dan). Konec byl až moc překombinovaný, knize to spíš uškodilo. Ale jinak celá série určitě stála za to, mohu doporučit. Dnes dávám 3+.

17.10.2018 3 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Za mě příjemná detektivka, konec byl překvapivý. Bohužel se takové věci děly a budou dít dál.

21.09.2018 4 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Opět moc pěkná detektivka, dobře se čte, nikde žádná hluchá místa. Vraha jsem odhalila poměrně brzy, ale i tak jsem si knihu užila.

10.09.2018 5 z 5

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Je to takové vyprávění o dávné minulosti, moc mne tyto knihy neoslovují, zkusila jsem, ráda se vrátím ke komisaři Erlendurovi.

05.09.2018 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Pomalu se dostávám ke konci série (čtu je pěkně postupně), autorka si stále udržuje skvělou linii. Až na ten začátek, kdy jsem měla v postavách trochu guláš, to pak všechno do sebe pěkně zapadlo, závěr byl strhující, nečekala jsem to.

20.08.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět nemám co vytknout, super detektivka.

01.08.2018 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Velice poutavá, líbí se mi krátké kapitoly. Podle mě je autor kvalitou stejně srovnatelný s mými oblíbenými severskými detektivkami od Jo Nesboa, C. Läckberg apod. Určitě si přečtu i další jeho knihy.

25.07.2018 5 z 5

Seance smrti Seance smrti Arnaldur Indriðason

Trvalo mi trochu déle se do knihy začíst, ale pak to byl ten starý dobrý Erlendur a jeho skvělá dedukce, trocha štěstí k tomu taky patří. Mám ráda autorův způsob vyprávění. Jen ty názvy...přečtu prvních pár písmen a zbytek si domyslím.

16.07.2018 4 z 5