regulax regulax komentáře u knih

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Našla jsem to v knihovničce dcery, asi můj dárek k vánocům, doufám, že to nečetla. Tak trochu úžasné to bylo, ale jinak myšleno. Chování dcery hrůza, žádný element muže nebo otce, akorát střední krize matky by se dala vzít jako humorná.

21.06.2022 2 z 5

Mrtvá a živá (Rebeka) Mrtvá a živá (Rebeka) Daphne du Maurier

Film, muzikál nebo kniha vše je perfektní. Téma naivní žabky a bohatého milence vždy zabere. Když k tomu přidáme "Hitchcockovo" tajemno úspěch zaručen.

30.05.2022 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Čtivá romantika, zápletka k neuvěření, ale o čem pořád psát :-)

30.05.2022 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Doplňuji si základní čtenářské vzdělání a jsem mile překvapena.

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Příjemné čtení o nepříjemných věcech. Doporučuji.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Hartla vždy přečtu a zapomenu. Tohle za mě dosud nejlepší "hartlovina".

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Skvělý oddech, rychlé, srozumitelné, láska a sex vyhrává. Nevěra, nechtěné těhotenství, nemoci - co to je? :-)

14.03.2022 5 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Jednoduché čtení o životních útrapách, naivní zápletka lží a nedorozumění, tip knihy "mezi knihy".

14.03.2022 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Skvělé! Fascinující charakteristiky, popisy postav a prostředí. Hrozny hněvu byly pro mě napínavější, ale zde bylo zase citlivé biblické poselství.

14.03.2022 5 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Čtivý jednoduchý příběh životních kamarádek, to se cení, ale někdy moc natahovaný a překombinovaný děj.

14.03.2022 3 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Lehké vláčné čtení. Zbytečné líčení stejných pocitů všem kamarádkám a bratrovi. Natahování nic neříkajícího děje. Pak nastal zvrat a následoval šťastný konec příběhu. Jakoby příběh za každou cenu.

15.02.2022 2 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Krásná romantika.

15.02.2022 5 z 5

Obsazeno Obsazeno Věra Nosková

Nelehké čtení o nelehké době. Čtení místy drhlo a musela jsem zpomalit, o to víc jsem si to pak užívala. Některé pasáže a obraty byly výsostné! Příběh z doby, kdy bohémům nebylo přáno...

06.02.2022 4 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Nevinná detektivka, čtivá, i přes ty překlepy!

28.01.2022 4 z 5

Na kočku a na myš Na kočku a na myš Helen Monks Takhar

Za mě dobrý, kniha se četla super, mírný psycho drama thriller, rodící se mezigenerační zápletka ve společnosti, pozor začíná nová mileniálská doba!

28.01.2022 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Chvályhodná myšlenka zachránit svět, změnit myšlení a chování jedince a vést šťastný a hodnotný život. Ovšem námět je zabalen do neuvěřitelného scifi kabátu, což je smutné a ubralo mi iluzi z knihy.

09.01.2022 2 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nádherný a silný příběh! První Steinbeck. A ne poslední. Už mám připraveno Na východ od ráje....

05.12.2021 5 z 5

Vše, co si kdy přál Vše, co si kdy přál Anita Shreve

Ne příliš lehké čtení, ale když jsem se zakousla, tak to stálo za to. Smutný a napínavý příběh z přelomu 19. století - džentlmeni, komorné, kočáry, dobová etiketa a láska.

25.11.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásný romantický příběh, ovšem z hrozného pekelného prostředí. Ukázkový galantní vztah mezi mužem a ženou. Nádhera!

24.11.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hájíčka jsem objevila v Plachetnici na vinětách. Ale toto je jiný fičák. Skvělé! Určitě na Rybí krev nezapomenu, ukápla nejedna slza, je to vryté memento něco jako Hana od Aleny Mornštajnové.

24.11.2021 5 z 5