reader4ever reader4ever komentáře u knih

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Upřímně nemohu si pomoct, ale prostě necítím to nadšení, které čiší z většiny komentářů u této knihy. Rozhodně si nemyslím, že by Erik byl chudák. Uznávám, že je smutné, jakou měl tvář, ale to chování... Trochu radikální, nemyslíte?
Navíc narozdíl od muzikálu je v knize Raoul jen malý nedomrlý a ustrašený kluk, který jen v jednom kuse brečí a zamiluje se do slečny, kterou viděl naposledy, když byl ještě malý chlapec a v té době, doufejme, žádné sexuální ambice směrem k ní neměl. Co ho to popadlo? Já vím, že teď asi působím jako nějaký maniak, ale nemohu se zbavit domněnky, že toho malého kluka už jednoduše nebavilo být bez slečny. No, každopádně jeho postava mě děsila. Vždyť se choval jako stalker - kdyby Christina nebyla naivní slečinka, rovnou by ho poslala do nějakého ústavu.
Nevím, celá kniha mi přišla jako bláznivá smíchanina všeho možného a jen těžko se mi chce věřit že se opravdu něco takového událo, jak vehementně tvrdí autor.

17.02.2018 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Upřímně? Knížka celkem rychle utekla a zdlouhavý začátek jsem narozdíl od ostatních zde komentujících zvládla víceméně rychle. Četla jsem ji jen kvůli čtenářské výzvě a jinak bych se k ní pravděpodobně nikdy nedostala. A myslím že bych v podstatě o nic nepřišla. Možná je chybou moje neznalost ekonomických pletek a tudíž ztrácení se v jejím vysvětlování v této knize ale prostě jsem se pro příběh nedokázala nadchnout. Bavila mě jen osobnost Lisbeth. Navíc celkové rozuzlení všech vražd a případů ztracené slečny mi přišlo přehnané a kýčovité. Nevím, nemyslím si že by tu mělo být hodnocení devadesát tři procent. Ale každý to vidí Jinak :)

12.11.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Začátek příjemný, prostředek mi rozbušil srdce a konec mě zklamal.
(Pozor přichází spoilery) To už bych byla spokojenější kdyby tam zabijel nějaký duch než banda sadistickych bláznů. A epilog byl tak zbytečný že jsem po zavření knížky okamžitě litovala že jsem ji vůbec četla.

21.08.2017 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Já si nemůžu pomoct, ale opravdu nechápu, co na té knížce všichni vidí, vždyť to je jen velmi dlouhý popis života ve vesnici. S vyjímkou příběhů o Viktorce nebo třeba o Kristle mě kniha nijak nezaujala

25.09.2015 2 z 5

Bídníci - díl I. Bídníci - díl I. Victor Hugo

Slzy, strach, bušící srdce, láska, nenávist, svědomí...
Žádnými slovy nelze dokonale vystihnout, jaký zážitek to je. Četlo se to občas skoro samo, jindy jsem nad jednou kapitolou strávila několik večerů. Občas jsem měla pocit, že mi prostě Hugo touží dokázat, kolik má v hlavě faktů a vědomostí. Když ale pominu tuto drobnou chybku, jsem okouzlena, unesena, oloupena. Po dlouhé době se nějakému autorovi podařilo oslovit mě natolik, že jsem některé postavy nenáviděla, pro jiné jsem plakala. I teď, zpětně, stále cítím Valjeanův smutek nad ztrátou jediné dcery.
Já chápu, že je to dlouhá kniha, proboha čtrnáct set stran! Šílenost. Ale žádná zkrácená verze, žádný pitomý muzikál, film, nebo jakékoliv jiné okleštěné zpracování vám nenabídne tolik života, tolik emocí a tolik bolesti jako toto velké dílo.

17.02.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Děj mě naprosto pohltil. S postavami jsem cítila a už se nemůžu dočkat, až budu mít čas na další díl. Vadí mi jen dvě věci. Zaprvé, že je to tak neuvěřitelně populární. Pořád mi někdo děj spoiluje a vychvaluje. Já pak očekávám moc. Řekněme že to byla jen normální fantasy knížka. Žádné extrémní bum. Čtivá ale měla svoje mouchy. A zadruhé krev. Nejsem žádná dušička co by při pohledu na ni omdlevala ale pokud někdo dostane facku tak mu přece krev neteče a když prilozite dýku ke krku tak vám ne vždycky ukápne jen jedna kapka krve. Nic míň nic víc. Celkově jsem ale byla moc spokojená. A co bych to byla za ignoranta kdybych nenašla ani jednu chybu?

21.08.2017 5 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

nejkrásnější pohádky trochu jinak

13.10.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Nemůžu si pomoct ale poslední díl mě opravdu zklamal. Asi celkově tato série. Je to typická romantika. Neděje se nic zvláštního jen se hlavní hrdinka zmítá mezi city ohledně dvou kluků. Zakončení bylo tak přeslazené že se mi až chtělo zvracet a měla jsem pocit že pravděpodobně budu dávit barevnou duhu. Nadruhou stranu na konci přišel trochu zvrat za což ode mě autorka získává plusové body a taky to má moc pěknou obálkou.

13.12.2016 2 z 5

Loupežník, R.U.R, Bílá nemoc Loupežník, R.U.R, Bílá nemoc Karel Čapek

tento autor se mi dostává pod kůži, zatím žádná jeho kniha mě nezklamala

25.09.2015 4 z 5

Pravda o Kajínkovi Pravda o Kajínkovi Josef Klíma

Ke knize jsem se dostala nahodou a napadlo me, ze snad nic nezkazim, stravim li vecer ziskanim trochu tech znalosti o nasem nejslavnejsim trestanci. Tyto informace jsem sice ziskala, ale nijak nadsena jsem se po precteni necitila. Prestoze se to diky prijemnemu formatovani cetlo skoro samo, vadilo mi, ze text neni chronologicky, ale serazen do sekci uteky, vztahy, zlociny a ocisteni. Od sameho zacatku bylo jasne kde jsou sympatie autoru a to mi do zpracovani knihy prilis nesedelo - ironicke narazky a a jakekoliv vety koncici otaznikem me vyulozene iritovaly. Ale to je precejen vec nazoru a pravdepodobne je chyba jen v me hlave. Mozna ze autori nemeli vubec za cil nekoho manipulovat.

16.08.2018 3 z 5

Bídníci - díl I. Bídníci - díl I. Victor Hugo

Sice jsem se dlouho prokousávala odbočujícími pasážemi, přesto si troufám říct, že tato knížka mě zasáhla nejvíce ze všech, které jsem kdy četla. Utrpení zúčastněných postav by pro kdekoho bylo nepopsatelné, ale Hugo to zvládl s dokonalou lehkostí. Navíc je všechno tak pěkně propojené. Knížku jsem si neuvěřitelně moc užila

12.11.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Na konci jsem se musela smát - nad lidskou blbostí. Kvůli této krátké knížce jsem si oblíbila pana Čapka. Moc se mi líbí jeho varování a to nejen z této knihy.

25.09.2015

Pokání Pokání Ian McEwan

Nudila jsem se úplně celou dobu. Ani konec nebyl zajímavý. JEdiná trochu světlá chvilka byla, když byla popisována Brionina učednická léta, o tom jak ji trápili. Jinak nic.
Přišlo mi komické, že když se Briony prosadit svá díla v časopisech vytkli jí přesně to, co bych vytkla celé knize. Roztahanost, příliš mnoho popisů, žádná zápletka.

19.09.2018 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Většinou proti brutálním nebo odvážným scénám nic nemám, ale tato kniha prostě nebyla nic pro mě. Beatrice mi přišla nechutná a zvrhlá. Příběh se mi zdál plochý a jsem ráda, že to bylo tak krátké. Po pár stránkách mi při četbě neustále hrálo v hlavě slovo "děvka" a já četla dál jen proto, že jsem čekala, až se Beatrice začne kát, nebo jí někdo napraví.
Jednoduše zklamání - nijaká zápleta, jen porno. Kdybych si sedla k internetu, můžu si pustit to samé i s obrazem a nemusím plýtvat dva dny života.

02.09.2018 2 z 5

Tajný deník Laury Palmerové Tajný deník Laury Palmerové Jennifer Lynch

Nikdy jsem seriál neviděla, myslím ale, že to budu muset napravit, jelikož kniha byla tak zmatená, že naprosto netuším, co se děje. Chápu, že náctiletá slečna asi nebude moc řešit, jestli publikum chápe její myšlenky, ona sama si je k textu doplní. Ale autorka se mohla zamyslet nad tím, že, přestože se jedná o deník, se to budou snažit číst cizí lidé, kteří o nějaké Lauře Palmer nikdy neslyšeli, natož aby jí viděli do hlavy.

22.11.2017 2 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Nejprve jsem si knížku vzala do rukou jen kvůli povinné četbě. Po přečtení Rozmarného léta, které mě až neuvěřitelně nudilo a vcelku mi přišlo dost prázdné, jsem nečekala nic ohromujícího. A prvních pár stránek můj předpoklad potvrdilo. Ale já zásadně knížky vždycky dočítám, a tak jsem tomu po pár týdnech zase dala šanci. A jak stránky plynuly, bavilo mě to víc a víc. Líbí se mi poselství lásky a naděje vložena v ženy a jejich lůna. Líbí se mi Vančurův nenápadný humor, který prodával prostřednictvím vypravěče, jenž nenásilně vstupoval do děje a posouval ho tam, kam autor potřeboval. Navíc jsem byla velmi ohromená, jak Vančura, ten který žil ve třicátých letech dvacátého století, dokázal prosadit knihu, jež tak otevřeně odmítá existenci Boha a navíc ještě zesměšňuje řeholnice. Uznávám, že jsem některé pasáže musela číst dvakrát protože moje hlava to nevstřebávala. Není to jen obyčejná próza, kterou přečtěte během dvou večerů, ale stojí za to.

21.08.2017 3 z 5