Raysee_97 Raysee_97 komentáře u knih

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Já ty upírské věci prostě nemusím, ale tohle rozhodně stálo za to. Knížka je rozhodně jiná, než filmová podoba, takže se neochuďte ani o jedno.
Může se zdát, že příběh plyne a vy si říkáte, že to přeci o ničem není, ale knížka je docela skromná a nemá zbytečné stránky navíc takže si jen tak neřeknete, že o sto stránek míň by bylo lepší. Za mě moc pěkné počtení na odpoledne.

28.01.2017

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Krátká oddechovka, která se mi velmi líbila. Je pravda, že jak se bude příběh odvíjet už tak nějak dopředu všichni tušíme, náznaky humoru postupně ubývají, ale přesto všechno, dá se čekat od 200 stránek s takovouhle obálkou něco hlubšího? :)

16.08.2016 4 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Hodně milé překvapení. Líbilo se mi, že děj se rozvíjel k více případům, korupce a nenávist mezi národy už jenom přidala za své. Knížka mě dostala hned od začátku, nenastala chvíle, kdy bych ji chtěla odložit. Podle všeho autor už napsal pokračování, a já jen doufám, že se ho co nejdříve dočkáme i u nás.

28.07.2016 5 z 5

Bůh v troskách Bůh v troskách Kate Atkinson

Prvních pár stránek jsem byla rozhozena z přeskakování času během samotných odstavců (nahlédutí, co se s postavou skutečně stalo na základě myšlenky někoho jiného) - na můj vkus až příliš často. Pak se to ale urovnalo, já si na na to dějové skákání zvykla (i autorka to začalo používat střídměji) a zjistila jsem, že každá událost z těch mnoha má vliv na ty další - proto se mi postupně tak zalíbilo řazení kapitol. Navíc komplikované rodinné vztahy, popis války, osudy lidí okolo Teddyho a Nancy.., Dílo bylo promyšlené, každá postava rozebraná z několika pohledů jak jí samotné, tak ostatních členů rodiny a Teddy, i když se mu během příběhu dostalo vypravování nejvíce, si stále udržel něco, do čeho ani čtenáři něbylo nahlédnuto. A proto byla takhle kniha tak krásná.

20.07.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Úžasně citlivá knížka, která dojme, nadchne, a donutí vás pozastavit se nad životem jako takovým. Zprvu jsem se bála klišé a toho, že kniha bude až příliš podobná přechozím (hlavně mě vyděsil ten útek k právníkovi). Mohu ale říct že při takovém příběhu nikdy nevíte, jak se kniha bude vyvíjet a části o vlcích jsem si naprosto užívala.

15.07.2016 4 z 5

Zlato Zlato Dan Rhodes

Velmi pohodová knížka, která neurazí :)

18.03.2015 4 z 5