RauMari RauMari komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Já prostě nevím. Četla jsem knihu částečně z důvodu knižní výzvy a částečně čistě proto, že mi kniha učarovala svou anotací. Celý příběh je takový táhlý, ale myslim, že nejde říct, že je to zbytečné. Avšak zbytečné mi přišlo skákání v čase, což mi velice vadilo a také mě to rušilo. Z knihy jsem dost na važkách, co se obsahu týče, protože za mě celé knize chyběla jiskra, díky které bych ji hodnotila pěti hvězdami.

20.11.2017 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Vadnou jsem přečetla za jediný den a už jen to dokazuje jak mimořádně čtivě je napsaná. Ihned jsem se neshodla s názory hlavní hrdinky, ale postupem času, jak se postava vyvíjela, se měnily i její názory a mně hned byla mnohem bližší. Nejvíce se mi však na této knize líbilo to, jak rodina držela při sobě i v krizových situacích.
Někomu Vadná může přijít bez děje a zápletky, avšak za mě mohu říct, že tak silný příběh jsem dlouho nečetla, a proto nemohu hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami

24.12.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih mého života. Celý příběh mě ihned vtáhnul a uchvátil. Vidim to na opáčko v blízký době.

11.12.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že je to ve světě fantasy knih nový a nevšední námět. Upřímně...knihu jsem si kupovala jen kvůli obálce a nic moc jsem od ní neočekávala, no překvapila a hodně.
Hrozně moc se mi líbila různá překvápka v knížce např. proč jednou Brimstone (doufám, že se tak píše) chtěl dětské zuby. Výborné bylo i zpracování problematiky dvou světů a to hlavně v tom, že se člověk stále orientoval v jakém se právě nachází. Největší plus pro knížku je dle mého názoru to, že se v příběhu objevují serafíni (andělé) a chiméry a ne nějaké obvyklé nadpřirozené bytosti. Knihu jednoznačně doporučuji.

07.12.2016 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tuhle knihu jsem si zamilovala až po přečtení Percyho a báje jsou naprosto boží :)

10.01.2017 5 z 5

Sice jsem s tuto knihu dost užila,ale musím říct, že jsem od ní čekala víc.
Nějakou dobu se k ní asi nevrátím, ale až přijde někdy v létě čtecí maraton Harryho Pottera, tak jí i přes první dojem nevynechám. Díky této knize jsem se mohla vrátit do Harryho světa a to mi asi i přes vysoké očekávání a následné zklamání stačí.

14.11.2016 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Další kniha od Ricka Riordana a musím říct, že opět nezklamala. Apollón byl vtipný a zápletka taková, jakou jsem nečekala...prostě zase skvělá kniha.

02.03.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celkově mi kniha přijde povedená, ale místy trošku moc roztáhlá (jak už je zde psáno). Pokud by autor zestručnil pár příliš popisných částí, byla bych s knihou mnohem rychleji hotova. Cekový děj a námět série se mi velice líbí a určitě se v budoucnu ke knize vrátím, jelikož prostě miluju takovéhle 'pohádky', ale pokud mám mluvit k samotnému konci tak za mě ne.
SPOILER
Více by téhle sérii slušelo, kdyby alespoň jeden z osudů hlavních hrdinů neskončil dobře (krom Fiony a stále i u ní je naděje, že není mrtvá). Posledních pár stránek mi přišlo zbytečně vyhrocených a to, jak se na konci zjeví jako zachránce slečna Peregrinová jsem asi úplně nepochopila, proto strhávám jednu hvězdu

08.01.2017 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Jedna z nejhezčích knížek. Moc se mi líbila klidná pohodová atmosféra a taky jsem se míst i od srdce zasmála. Úplně jsem cítila vůni stromečku a cukroví.

26.12.2016 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Miluju to! Tohle je kniha, ke které se velice často vracím! Příběh moc hezky propracovaný a konec odpovídající situaci, prostě skvělá kniha.

08.01.2017 5 z 5