Ramilia Ramilia komentáře u knih

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Vyžaduje to velikou dávku představivosti a fantazie, kterou asi nemám tak vyvinutou jako autor. Proto nejspíš nemohu na sto procent docenit všechny popisy vesmíru a techniky.
Jinak ale nemám příliš co vytknout, snad jen rozvleklé technické popisy, které mě trochu nudily a musela jsem se přemáhat, abych se přes ně dostala.

04.03.2018 4 z 5

Odysseus a hvězdy Odysseus a hvězdy Ota Hofman

Psáno převážně z pohledu dětí, což se mi líbilo. Jen akorát ten konec byl takový otevřený, takže jsem po dočtení moc příjemné knihy cítila nepříjemný pocit prázdnoty.

20.02.2018 4 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Nějak jsem se nedokázala začíst. Popisy krajiny krásné, ale kvůli nim nemusím číst zrovna tuhle knihu.

20.02.2018 2 z 5

Santa Lucia Santa Lucia Vilém Mrštík

Těšila jsem se na pěkné popisy Prahy před více jak 100 lety, ale bohužel nejsem schopna se prokousat přes autorův styl psaní. Kniha na mě působí hodně depresivně, věty se mi čtou špatně, přečetla jsem asi prvních deset stran, pak jsem přeskakovala, chtěla jsem tomu dát šanci... Ale bohužel to nejde. Dvě hvězdičky jsem dala jen z úcty k autorovi, který je velmi známý.

20.06.2016 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Je to již nějaký čas, co jsem knihu četla. Učitelka angličtiny na střední škole nám ji zadala jako povinnou. Už si úplně nevybavuji dějovou linii, místy to bylo i dost zmatené, ale vlastně celkově to i klapalo :) Taková vtipná oddechovka. Někdy ji zkusím přečíst znovu, až mě začnou lidi kolem mě víc sr*t.

02.10.2015 3 z 5

Ze života lepší společnosti Ze života lepší společnosti Josef Škvorecký

Nemohu říci, že je to špatná kniha, jen je psaná z pohledu, který mi příliš nevyhovuje. Vyskytují se zde vtipné pasáže, ale jednou přečíst bohatě stačí.

23.03.2015 3 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Docela slušná, oddychová kniha. Výborná do MHD :)

15.11.2014 3 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Je vidět, že chamtivost, žárlivost, lakota a zloba se vyskytovaly i v odlehlých vesničkách v 19. století. Hlavní postavy jsou nesympatické úplně všechny (Vojta Kaliba je ňouma a podpantoflák, Karla je bezcitná mrcha a panímáma, no, pro tu ani nemám slov, jaká je to...) - ovšem to nic nemění na kvalitě a čtivosti díla!

24.10.2014 4 z 5

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

I kdyby to neměla být pravda, je to nádherně napsané, dá to člověku naději :) ale nezdá se to nějak neuvěřitelné, autor nikde nevnucuje svůj názor, jen píše to, co zažil, kéž by bylo více psychiatrů jako je on :)

10.10.2014 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Vůbec se mi nezamlouvá autorův styl psaní, zbytečně dlouhá souvětí a přeskakování v čase. Vybrala jsem si ji do povinné četby proto, že má málo stránek; a ačkoliv jindy mi nedělá problém i 800stránková kniha, u téhle jsem měla co dělat, abych ji dočetla, takže bohužel nemohu hodnotit více. A ani ten humor nebyl na můj vkus nějak zábavný.

08.10.2014 2 z 5

Výborný díl, po méně povedeném Fénixově řádu příjemné překvapení. Ke konci už to bylo opravdu hodně temné a napínavé, ale zase ani nechyběly humorné scénky, plus nějaké ty lásky... Je hodně poznat, jak už všichni vyspěli, a jak díly rostou zároveň s čtenářem.

05.10.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jedna z nejoblíbenějších ze ságy o HP, jsou tam všechny postavy, které mám ráda, skvělé vtipy, akce, napětí, všechno vyvážené.

05.10.2014 5 z 5