raffi Online raffi komentáře u knih

Plovárna Plovárna Libby Page

To "Okouzlující a dojemné" na obálke knihy sedí. Pretože obálka je naozaj očarujúca a príbeh dojemný. Ale až príliš... Chvíľu sa to dá vydržať, ale s väčším ponorením do príbehu je vidieť autorkina snaha udržať nasadenú latku a dojímať za každú cenu. Je to prehnané a gýčovité. Niekomu to stačí (môj obľúbenec Spongebob by u toho asi vyplakal nový svetový oceán), ale už som prečítala príliš veľa kníh na to, aby mi takto podaný príbeh ulahodil a mohla som mu veriť.

19.02.2019 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Po tej trápnej druhej knihe v sérii (Volavka) som si dala šancu napraviť si o autorke mienenie. Ale tak úplne sa to nepodarilo. Všetko odpáral koniec, kedy zas Lacey vbehne sama do akcie... jasné, sama proti celému svetu... To je ako cez kopírák a nebaví to. Čo u mňa ale túto knihu najviac zhadzuje, sú náznaky. Nič sa nevyvíja, postavy (myslím postavy, ktoré vystupujú v celej sérii, nie epizódne) sú ustrnulé a pokiaľ to mal byť zámer, ako stupňovať napätie a záujem, u mňa sa to úplne míňa účinkom.
Pozitívom knihy ale bola postava Barneyho, veľké šťastie, že príbeh bol postavený hlavne na ňom. Keď nad tým premýšľam, ako by ho stvoril nejaký iný spisovteľ, bol totiž uveriteľný...

17.01.2019 3 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Ak je niekto obdivateľ tvorby Q.Tarantina, tak touto knihou nebude sklamaný. Mne ale nesadla, rada na ňu zabudnem.

13.11.2018 3 z 5

Ženevský podvod Ženevský podvod James Twining

Dej sa síce odohrával na mnohých miestach, ale na konci mám neodbytný pocit, že väčšina príbehu prebiehala akosi mimo stránok knihy a keby nám autor nedoprial to záverečné vysvetlenie, bola by som úplne stratená... K tomu mi vadili neustále náhody a neuveriteľné situácie, ako by sa Twining až príliš inšpiroval Jamesom Bondom (a že scéna so záchranou z pohrebenej komory, vrátane presunu s vrtulníkom do Ženevy, je toho jasným príkladom). Tým už séria u mňa úplne stratila punc detektívky a je to čisto dobrodružná literatúra.
Ale na druhú stranu, je tu aspoň niekto (teda jeden z mála), kto ukáže na nelegálne obchody s pamiatkami. A nevyhli sa tomu ani prestížne múzeá a inštitúcie.

07.11.2018 3 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Priznám, že tesne po prečítaní Smrtky Neala Shustermana, sa mi táto kniha zdala ako slabší odvar Harryho Pottera. Autor je skúsený scenárista, v knihe je to veľmi poznať, až som to všetko videla ako film. Dúfam, že kým sa dostanem k ďalšiemu dielu, tak mi z tohoto prvého niečo v pamäti ostane..

30.10.2018 3 z 5

Kick-Ass: Nářez Kick-Ass: Nářez Mark Millar

Môj prvý komiks, nečítala som dokonca ani Čtyřlístek :)
Poctivo som teda vyberala, čo si vziať ako prvé, aby ma to od tohoto žánru neodradilo. A neurobila som chybu! Parádny nárez... je jasné, budem pokračovať.

07.09.2018 5 z 5

Patolog ví všechno...ale pozdě Patolog ví všechno...ale pozdě Hans Bankl

Ak niekto čaká knihu plnú vtipných zážitkov od pitevného stolu, možno bude sklamaný. Pán Bankl má očividne patológiu ako povolanie aj ako koníčka (a naviac k tomu asi zaujímavú zbierku úmrtných listov a pitevných správ). A preto je táto kniha skôr pohľad na históriu medicíny, zaujímavých, a častokrát úplne zabudnutých, alebo prehliadaných odborníkov.
Za zamyslenie potom stoja jeho úvahy o tom, aká vlastne medicína dnes je a kam smeruje.

28.04.2017 5 z 5

Zpověď agenta StB Zpověď agenta StB David Jan Novotný

Rozhodne najzaujímavejšia kniha českého autora, akú som tento rok čítala. Dve dejové linky, v ktorej jedna je vlastne hnus doby minulej a druhá hnus doby súčasnej, sa nakoniec spletú v jeden príbeh. Dobrý nápad, dobré spracovanie témy, celkovo kvalitná autorova práca, ja som spokojná.

15.12.2016 4 z 5

Cesta za tajemný Hvozd Cesta za tajemný Hvozd Paul Stewart

Ak by som na knihu pozerala detskými očami, asi by sa mi bezvýhradne páčila, aj keď by som sa pravdepodobne pri čítaní aj občas bála. Ale takto musím konštatovať, že ma hnevalo, ako boli všetky bytosti viac-menej obludné, zlé, nepekné. Ani koniec tohoto prvého príbehu mi ten ponurý dojem z knihy nevylepšil.
Napriek tomu hodnotím vysoko, veľkú mieru na tom majú nadherné ilustrácie.

14.10.2016 5 z 5

Zápisky z malého ostrova Zápisky z malého ostrova Bill Bryson

Kniha sa mi zdala nemastná-neslaná, musela som sa do čítania nútiť. Myslím, že Bill Bryson vie písať aj lepšie.

20.06.2016 3 z 5

Léčka Léčka Åke Edwardson

Toto je ale naozaj zvláštna kniha. Kde sa vlastne vzalo tých viac ako 500 strán? Dialógy boli veľmi strohé (neverím, že takto ľudia normálne komunikujú), opisy zvláštne - všetko si musí čitateľ domyslieť sám. Chýba klasický detektívkový koniec, kedy sa všetko spojí a vysvetlí, ešte chvíľu by som musela premýšľať, čo a ako sa udialo. Otázka je, či má zmysel po prečítaní ešte venovať nejaký čas a myšlienky práve tomuto dielu. A myslím, že za to nestojí.
Celkovo by som knihu zhodnotila ako "organizovaný chaos".

17.06.2016 2 z 5

Leonard Cohen – Pozoruhodný život Leonard Cohen – Pozoruhodný život Anthony Reynolds

Celkový dojem z knihy mi pokazil pátos, ktorým autor knihu prekladal. Ono to vlastne ani nie je tak životopis, ako zhrnutie Cohenovej muzikantskej dráhy vrátne rôznych zákulisných machinácií. Je jasné, že Cohen sa písania tejto biografie vôbec nezúčastnil a autor čerpal informácie iba od ľudí z jeho okolia. Avšak Leonard Cohen je zaujímavá postava, určite si zaslúži vyváženejší a lepšie napísaný životopis.

16.05.2016 2 z 5

Asi budem mať s knihami od T.L.Hayden problém. Ak sú písané podľa skutočných príbehov, postrádam akýkoľvek pohľad na vec z perspektívy iného človeka. Nejaké uistenie, že takéto pokroky sú možné v tak krátkej dobe...
Ale na druhú stranu je kniha naozaj veľmi dobre napísaná, je zaujímavá a inšpirujúca. Škoda zavádzajúceho názvu, po prečítaní mi k Sheile oslovenie "spratek" naozaj nesedí. Je to dosť prvoplánové a vhodné možno tak pre bulvár.

29.01.2016 4 z 5

Ptačí pohádky Ptačí pohádky Jaromír Sypal

Pekné príbehy, krásne ilustrácie... kniha pre deti presne, ako má byť.

01.12.2015 5 z 5

Skřítci školkovníčci Skřítci školkovníčci Lenka Rožnovská

Veľmi pekná kniha pre malých škôlkárov. Dobre sa číta a naviac má autorka šťastie na spoluprácu s dobrými ilustrátormi. Len škoda, že je knižka tak tenká, určite by aj iní uvítali viac príbehov.

01.12.2015 5 z 5

Metallica: This Monster Lives Metallica: This Monster Lives Joe Berlinger

Nesedel mi štýl, akým bola kniha napísaná. Možno táto kniha mala byť iba súčasťou natočeného dokumentu, samotná pôsobí ako nejaký divný denník z natáčania.
A ani zistenie, že "nie je všetko zlato, čo sa blyští", neprekvapí. Zákulisie kapely, to je mikrosvet štyroch členov, štyroch rôznych osobností a ich vzájomných vzťahov. Na druhú stranu to fanúšik pozná iba vďaka takýmto knihám a preto je nutné to oceniť..

30.11.2015 2 z 5

Linda: Příběh zločinu Linda: Příběh zločinu Leif G. W. Persson

Asi po 200 prečítaných stranách ma kniha prestala baviť. Pochopila som totiž, že až do konca kniha iná nebude a čo sa na začiatku javilo ako celkom príjemne čítanie časom prerástlo v nudu a zvyšok som naozaj dočítala iba so sebazaprením. Dĺžka knihy vôbec neodpovedá príbehu, chýba mu napätie a hlavná postava sa časom stane úplne neznesiteľnou.
Neviem, či som iba siahla po špatnej knihe, alebo autor takto píše stále. Ale pochybujem, že mu ešte dám šancu…
Dve hviezdičky dávam za ten sľubný začiatok.

30.11.2015 2 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Knižka pobavila nás dospelých aj malú dcérku. Písaná peknou češtinou, naviac príbehy majú dej aj vtip. Uvítali by sme pokračovanie...

10.11.2015 5 z 5

Čarodějnice Hrubena a tři tajtrlíci Čarodějnice Hrubena a tři tajtrlíci Jindřiška Ptáčková

Dcérku (5 rokov) kniha vôbec nezaujala. Nám dospelým sa čítala špatne, je v nej veľa slovných patvarov a skomolenin. Pôsobí to ťažkopádne a dieťa taká rozprávka nebaví.

10.11.2015 1 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Najslabšia kniha od dobrého autora. Od začiatku viete, čo sa bude diať, len nečakáte, že všetko bude tak prehnané.

03.11.2015 1 z 5