Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Pěkně popsané dva životní osudy. Knížka se mi líbila.

30.04.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Paní spisovatelka Petra Dvořáková píše absolutně dokonale. Všechny knihy které jsem od ní četla mě dokonale vtáhly do děje a příběhy jsem prožívala spolu s hlavními postavami. Je to smutné, reálné, je to depresivní a napsané tak, že se nedá přestat číst. Nemůžu napsat že je to krásná kniha protože v ní není krásného ani hezkého vůbec nic. Je to život, věřila jsem každému slovu, a jsem šťastná, že jsem osobně nic takového nezažila. Doporučuji.

26.04.2024 5 z 5

Mám ráda české kriminálky a detektivky takže jsem se ráda začetla do knihy pojaté formou rozhovoru novináře Martina Moravce s dlouholetým šéfem pražské mordparty Josefem Moravcem. A bylo to vynikající, poutavé, napínavé čtení.

25.04.2024 5 z 5

Merekvice Merekvice Michal Šanda

Útlá knížečka vtipně praštěných pohádek s krásnými ilustracemi. Přečtená za chvíli a skvěle jsem se bavila.

21.04.2024 4 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Odpočinkové vtipné ženské čtení a k tomu trochu červené knihovny.

20.04.2024 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět geniální, napínavé, a přečtené během jednoho dne. Celou serii čtu poctivě postupně jak vyšla, každý díl se mi líbí a ač je to snad nemožné, připadá mi, že autor se s každým dílem zlepšuje.

13.04.2024 5 z 5

Princezna z nádraží Princezna z nádraží N. P.

Tato kniha mne příliš nenadchla, díky abnormálně velkým písmenům se sice dala přečíst poměrně rychle, ale děj se mi zdál velice jednotvárný a ke konci i nudný. Chápu, že se jedná o popis rutinní práce policisty, ale bohužel jediné co jsem si z knihy odnesla je nepochopení že po těch letech hlavní hrdina netrpěl syndromem vyhoření.

13.04.2024 3 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Milé, klidné a brilantním jazykem napsané pohádky pro dospělé. Pohodová četba.

06.04.2024 4 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Seriál natočený podle knihy byl "o chlup lepší", přesto to byla zajímavá sonda do 30 let života malého českého primitiva, podvodníka, egocentrika, i do zákulisí Československé televize.

29.03.2024 3 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Michael P. Fertig

Nádherná "jednohubka" pro milovníky kočiček. Na obálce je krásné roztomilé koťátko, a přesně taková je i tato knížka.

23.03.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nemám co dodat, připojuji se ke všem pochvalným komentářům přede mnou a jen si dovoluji citovat část komentáře uživatelky Šánky: "kdybyste mohli do konce roku přečíst jen jednu knihu, měla by to být tahle".

23.03.2024 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

K autorovi mám nesmírně kladný vztah. Některé díly jsem četla už dříve, postupně mi je servírovala kolegyně která četla celou sérii podle jejího mínění od nejlepších. Teď jsem se rozhodla, že začnu číst od 1. dílu, a bohužel bych toto nikomu nedoporučila. Na počátku knihy se seznámíme s hlavním hrdinou, dozvíme se leccos o jeho životě, a poté pokračuje kniha nudným, podle mne zbytečným dějem i popisem, a zajímavá začne být až v poslední čtvrtině knihy. Z této prvotiny tedy nijak nadšená nejsem a kdybych ji četla jako první v sérii, dál bych už nepokračovala. Takže - kdo si chce autora i hlavního hrdinu oblíbit (jako to mám já), spíš bych doporučila tento úvodní díl přeskočit.

15.03.2024 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pěkná, čtivá, oddechová kniha. Líbily se mi oba příběhy, Patrik Hartl opět nezklamal.

06.03.2024 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Hrozný, beznadějný příběh malé holčičky na motivy skutečných událostí.

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Autobiografie. Tragická, otřesná.

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Zajímavá a hodně drsná autobiografie. Zajímavý životní příběh, styl psaní mě ale příliš nezaujal.

11.02.2024

S láskou lvice S láskou lvice Christina Hachfeld-Tapukai

Pěkný romantický příběh. Knížka se krásně četla, to že se jedná o autobiografii, je bonus navíc.

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Kate Holden

První díl této autobiografie Na vlastní oči se mi líbil a upoutal mne. Toto pokračování už zdaleka tak zajímavé nebylo.

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Zdena Frýbová byla dlouhou dobu mou nejoblíbenější českou spisovatelkou. Hrůzy lásky a nenávisti jsou přímo nabité emocemi - a jsou to skutečně "hrůzy".

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Povídky malostranské jsem četla už několikrát. I když povídky jinak moc nečtu, oduševnělé malostranské postavičky si občas musím připomenout. Vzhledem ke stáří knihy se text již obtížněji čte, ale dávka nostalgie a poezie která z ní přímo vyzařuje tento nedostatek bohatě vyváží.