radimch radimch komentáře u knih

Nadechnout se Nadechnout se George Orwell (p)

Hořce humorný příběh. Nostalgické vzpomínání na dobu před velkou válkou a čekání na tu druhou...velmi pravdivé, smutně komické.

04.10.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Rinpočhin laskavý průvodce úvodem do tibetského budhismu.

03.10.2021 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Zajímvá sonda do prostření věznice. Na těch příbězích je vidět, jaká společnost ve skutečnoti byla (je). No a bylo tedy opravdu skličující dostat se jako politický do vazby s kriminálníky.

26.09.2021 3 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Naprosto dokonalé. Smekám

11.09.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zajímavě vymyšleno, celou knihu člověku vrtá hlavou co se na konci vlastně stane.

11.08.2021 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Naprosto skvělá povídka, pro kterou stojí za to knihu číst je "Rozum"

08.08.2021 4 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Výborná kniha, historická věrnost se s precizně propracovanou fiktivní zápletkou. Ano Sharp působí jako superhrdina, ale kniha je psána opravdu poutavě. Děkuji

06.06.2021 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Naplněný život

23.05.2021 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Příběh hrůzy dějin a osobní odvahy.
lékárník Grigor: "Jediné co můžeme zlomit jsou pouta našeho vnitřního zajetí"

20.04.2021 5 z 5

Ida Ida Helena Černohorská

Nepěkná doba, zajímavá kniha

16.03.2024 4 z 5

Souvislosti, které prostý člověk z prosté mapy nevyčte. Doporučuju.

19.12.2023 5 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

Archeogenetika mění pohled na dějiny. Velmi dobrá kniha.

19.12.2023 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Naprostá paráda. Pro ty, kdo by chtěli mít matematiku rádi a neví jak na to, je to skvělá kniha. Autor krásně popisuje dobrodružství matematiky kousek po kousku velice přístupným jazykem. Děkuji

29.09.2023 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

První část knihy velmi velmi dobrá. Zbytek těžko uvěřitelný a příliš hrdinně zaměřený. Ale z historického hlediska kniha stojí za to.

25.08.2023 4 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Plodný zajímavý život, skličující odcházení

02.07.2023 4 z 5

Osm smrtelných hříchů civilizace Osm smrtelných hříchů civilizace Konrad Lorenz

(SPOILER) První dva body Přelidnění Země a Ničení životního prostředí jsou prorocké před padesáti lety a naprosto akutní dneska, zbytek je filosofování - ale v pár bodech velmi podnětné a vedoucí k zamyšlení.

08.08.2022 4 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

První dvě části velmi dobré, výkop, tah na branku, ale třetí část zaškobrtnutí a skluz někam mimo hřiště.... naštěstí autor neztratil míč a úplném závěru to myšlenkově ustál. Kniha by podle mě byla lepší pokud by měla jen ty první dvě části.

08.08.2022 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

To bylo teda vražd na jednu knihu až moc. :)

29.04.2022 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Švanda, Kalafuna, Vocílka to je klasika!

22.02.2022 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

(SPOILER) Skutečná historická postava Jan z Vartenberka je zabit Benešem z Vřesova střelou do hledí v bitvě u Klášterce nad Orlicí cestou pro Violu Těšínskou. "Občanská" - tedy vlastně panská - válka v českých zemích - král Jan s příznivci versus uvězněný Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka.

21.01.2022 4 z 5