Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Důstojné pokračování Osvícení. Nemám co dodat:-))
Je to prostě mistr vyprávění.

27.03.2019 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Pro mne jedna z nej knih vůbec. Příběh různých rodů z různých koutů světa,vzájemně se propojujicich. Jen jsem se ještě nedostal k Zimě světa a už je to dlouho, takže si zopakuji 1 díl a až potom doctu celou trilogii

22.03.2019 5 z 5

Lehké a ctive. Oddechovka.
A začátek, popisující život v sovetu je i poučný.

17.03.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Pro mne trochu zklamaní.
Čekal jsem víc. Postrádá to hloubku..
Nejvíce se mi líbily zákony smrtek. To dávalo smysl:-))

16.03.2019 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Četl jsem několikrát a dokonce i v podobné situaci..I já mám svého černého draka.

04.11.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King v plné síle. I jemu samotnému,připadala kniha na hraně.. Co víc k tomu dodat.

04.11.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi moc líbila, není to nějak náročné a má to krásně vykreslene postavy. Slepá hlavní hrdinka.. těžko se do ní vcítit, aspoň pro mne. Ale od knihy s Pulitzerem jsem asi čekal víc.. Jiní držitelé (Cesta,Stařec a moře,..) si to zaslouží víc.

17.10.2019 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

První kniha od autora. Věděl jsem o něm, ale asi jsem k tomu musel dojít oklikou..Čtení, které asi není pro každého. Já jdu číst knihu 3..

24.08.2019 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Tak a je to. Právě jsem dočetl a opět, jako u Atlasu mraků jsem zcela rozebrán..A tak jako u Atlasu se ke knize určitě vrátím. Pro mne je Mitchell prostě Pan spisovatel i když to asi není četba pro každého.

09.05.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jedna ze stalic. Podle mě patří k tomu nejlepšímu co King napsal a po letech vydaný Doktor spánek je snad ještě lepší:-)))

26.03.2019 5 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Kniha celkem ctiva, ale určitě jsem čekal víc. Vrcholem knihy je bouře, která je velmi dobře popsaná, ale jako co postihla Derry to není:-))

23.03.2019 3 z 5

Třetí říše - nové dějiny Třetí říše - nové dějiny Michael Burleigh

Nejkomplexnější pohled na téma. Po přečtení už vás žádná otázka na toto téma nepřekvapí. Kdo se chce něco opravdu dovědět at neváhá. Jediná knihy ,které bych dal 120% ,ale to umí jen komunistas:-)) takže 100.

18.03.2019 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Cesta k temné věži pokračuje. Míchání karet a vznik Ka-tet. Eddie je postava s kterou jsem fakt soucitil..

17.03.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Super detektivka a rozjezd trilogie, která mne opravdu bavila. Hodně nesouroda parta kolem Kermita je skvělá.

16.03.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Má nej.kniha.
Překvapuje mne,že většina lidí to zná stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank, ale už nevědí, že to napsal King. Snažím se to změnit:-))

16.03.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Za mne patří do top 10 všeho co jsem přečetl.

16.03.2019 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Oddechovka. Příjemné čtení, doporučuju na vánoce.
A anděl, který přijde do baru hledat nějaké dítě:-)...

16.03.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha vypravena smrtí s velkým S. Poutavé čtení od začátku do konce. Zaslouženě 4*

15.03.2019 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Skvělý příběh. Komentář nebudu přidávat. Na konci se Theo popisuje svou osobnost a povahu a to je dokonale..Hodně se s ním ztotožňuji. Nevím jestli je to dobře. Zkrátka vybrat si můžeme všechno, jen ne to co chceme..

27.11.2019 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha o knihách.. Příběh mne zcela vtáhl. Živé, někdy až temné čtení. Má to hloubku. Kvůli takovým knihám miluju čtení..

17.10.2019 4 z 5