Racek213 Racek213 komentáře u knih

Úsvit černého slunce Úsvit černého slunce Tomáš Bandžuch

Moc jsem se bavil ... a zapomenuté postavy jako Jan Otčenášek, nadaný konstruktér... no co chtít víc. Je to jistě oddechovka, ale fakt dobře napsaná.

20.04.2022 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Jejda, to už je tak dávno ... kolik mi to bylo? třináct? Jo, tohle je vzor knih pro děti. Nedostižný.

20.04.2022 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Tak jo, nebylo to špatný a dobře jsem se bavil. Hlášek spoustu, myslet se nemuselo, rychle se to četlo ... dobrá kombinace. Jenom jedno ... sbad autorovi nedojdou nápady. Byla by to škoda.

08.04.2022 4 z 5

Soumračná země Soumračná země Knut Faldbakken

No, koupil jsem si jí někdy před 40 roky a už tehdy mě zaujala. Tedy, téma je hodně černé a zasmušilé a někdy z toho naskočila docela husina. No jo, tenkrát to fakt byla fikce. Dnes? Tak to tedy není vůbec fikce. Naopak, autorovu světu jsme na dosah. Stačí malý krůček, víte?

20.03.2022 5 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Tak dočteno a předáno dál do rodiny. trochu jsem měl obavy, Žamboch se poslední dobou dost opakuje a jako by se zacyklil... pokud to smím tak říci. Ale tohle je nový vzestup. Objevil se vyzrálý autor, který třímá v ruce lidské osudy, hrdiny nešetří a i děj mezi masakry je velmi dobrý ... možná že právě to je hlavní charakteristika knih. Takže, nadmíru spokuje. No a možná, že některý díl je trochu slabší, ale zaboha nevím který to je. Jedno z nejlepších jeho výtvorů. Howg.

20.03.2022 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

No, jedna z lepších jeho knih, poslední dobou tak nějak moc vykrádal sám sebe i jiné. Ani se mu nedivím, už je to někdy jen mašina na romány... ono vymýšlet si něco originálního nejde vždy a všude. V téhle sérii se přece jen odtrhl od recyklace a shodou okolností vyšel se seržanta. Nebylo to špatné a nenudil jsem se. Konec konců, není to kniha pro výchovu nového, tentokrát třeba kapitalistického ekozelenotero člověka, ale pro zábavu. Ono jí moc kolem už nevidíme, že. Tak jo, ještě nevyhořel a je to dobře. Howg

07.01.2022 3 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Tak nevím ... autor nějak moc tlačil na pilu či co, občas to bylo trochu upracované jako by došla nápady, pak to zase docela dobře naskočilo ... asi by to chtělo trochu učesat. Takže dá se, ale mohlo to být lepší. Potenciál tam je.

29.11.2021 3 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

No jo, ty braky ... a stejně jsem to po letech v rámci menšího ležení s nemocí doma znovu celého Kulhánka dal a bylo to stejně dobré... Pro mě to celé mělo přece jen chybku, já strašně nesnáším ty zombie ... spíš je to alergie na jejich náhlou explozi ve fantasy knihách od jisté doby ... no jo, jsem už letitý pamětník.

12.10.2021 4 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

No, asi nejlepší díl po dokonalé jedničce. co k tomu říci? Vše už napsali diskutující pode mnou. Neboť kniha je tím vším... Pořás se k ní vracím. Možná pro pochopení autora a světa Duny tím základním.
Tenhle názor nikomu nevnucuji. Názor si každý musí udělat sám.

11.10.2021 4 z 5

Válka na zkoušku Válka na zkoušku Jan Drnek

No, všechny díly jsou za pět hvězd, ale tenhle možná že všech nejlepších. A navíc asi nejblíže možným scénářům historie. Ona ta Rychlostřelka opravdu existovala a Rakušané u Solfrrina svedli docela vyrovnanou bitvu. Chybělo možná jen lepší vedení. A to Rakousko ne vždy mělo. Následníci Radeckého se moc nepovedli a u Solferina obzvláště.
Jinak pro mě asi největší čtenářský zážitek za ... no, hodně let. A to jsem opravdu veliký, převeliký čtenář... Ale znáte to, někdy se vám knízka vejde do nálady, zájmům, tématu či k ní uzrajete (jo, dostčasto to pozoruji) a je napsaná právě tak, že ... a to je právě takový příklad. A víte, byla to velká doba, i pro nás Čechy. Za časů císaře pána Franz Josefa totiž začali opět dýchat a ten rozvoj techniky, vynálezů, průmyslu,zemědělství ... bože....

09.09.2021 5 z 5

Hvězdy z hlubin Hvězdy z hlubin Arthur Charles Clarke

No, já ocenil tuhle čast až teď, po dvaceti letech po přečtení (a rozhodně se mi právě poslední díl nelíbil, že jsem ho dočetl jen kousek... ) a včera jsem skončil. Je to dobré, ach ano, velmi dobré. A těch nápadů je tam spousta,.. A ten nápad s využitím starších Clarkových povídek je super a samozřejmě, poznámky A.C. Clarka k jednotlivým dílům beru jako povedené.
A že to nemá konec? A proč by mělo, život pokračuje dál, taktéž hlavních hrdinů... většinou a záhady jsou celkem vyřešeny a co dál, to už je jen beletrie... panebože, vždyť se v těch knihách stalo tolik a tolik...
Vidí, že i Liuovu Problém tří těles rozvinul jeho krajan Pao, knížku si šetřím, práve začínám už s třetím čtením Problému, ať to mám spolu, že.

22.06.2021 5 z 5

Kladivo a kříž Kladivo a kříž Harry Harrison

No, po létech jsem to dal znovu, všechny tři díly... ano, moc jsem si pochutnal. A navíc, jsem to mohl přečíst v jednom zápřahu, mám dnes už dost času. Když jsem to četl poprvé moc fantasy mi to nepřipadalo. No po těch 20 letech jsem už znal historii té doby, věděl jsem kdo bylo těch pár historických postav a vychtnával jsem, jak si s tím Harrison hraje.
Jo, jeden z nejzajímavějších autorů co znám. Tahle alternativní historie se mu moc povedla.

10.06.2021 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Uff, to bylo moc dobrý. Někdy docela síla. Musel jsem to číst nadvakrát. Ono to člověk dlouho tráví, že.

10.06.2021 5 z 5

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Čte se to dobře, autor dokáže zaujmout a vojna může začít. No jo, já vím, klišé, jako u mnoha takových příběhů, to jo, ale byl jsem spokojen. A to člověk u takových knih čeká, ne?

10.06.2021 3 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

No, nemohu říci než předchozí recenzenti. Nápadité, nové, zajímavé dokonce hodnotím výše než Styx. Autorovi asi sedí povídky ještě lépe než románové formáty. Ale to chce trošku času. Výborná kniha.

06.04.2021 5 z 5

Skrz prázdnotu Skrz prázdnotu S. K. Vaughn

(SPOILER) Jo, souhlaím . Polovina super, pak se to zvrtne v neobyčejnou slátaninu naprosto nelogických událostí, nejasnými motivy jednajících a pak se v tom už člověk vůbec nevyzná. 1,5 bodu, skoro 2 za první půlku.
ProsímVás, můžete mi říci jestli ta hrdinka přinesla tu nákazu na zem nebo ne? Nějak se na to zřejmě cestou zapomělo. Tak to je tedy asi to nejhorší, co jsem letos četl.

30.12.2020 1 z 5

Tiamatin hněv Tiamatin hněv James S. A. Corey

Moc dobrá série. Kosmická opera říznutá military jako víno. Zatím dávám 4 body, uvidím po druhém přečtení. Možná že jsem to shltnul moc rychle.
No, ted koukám na celou serii ... má asi 60 nebo víc dílů a je docela dobře provedená, i ty triky jsou dost dobrý. Akorát postava Kapitána chce chvilku pozorovat, než mu člověk přijde na chuť. Přece jen v knihách jsem si ho představoval jinak...

30.12.2020 4 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Tak dočetl. Takový čínnský Pán much v moderní společnosti. No jo. Dílo je to z autorovy minulosti, přesto dobře napsané s tradiční čínskou poetikou a zajímavými postřehy. Já vím, ty děti tohle nemohly prostě zvládnout... konec konců, ani Timur či Dva roky prázdnin jsou v tomto přímo utopické... Ale to nevadí.
A jistě, uvítal bych i překlady novějších Liouvých děl. Je totiž vždy na úrovni doby a dnes je o 20 let víc, což je občas trochu vidět.
To víte, 20 let v životě Číny je jako 60 let jinde. Takhle rychle se rozvíjí, že jsme si toho nestačili všimnout. Ale stačí dnešní Čínu navštívit a první co Vás napadne je ... co to ti k... v našich novinách a televizích žvaní? Nemluví o něčem co je už 30 let pryč? Stojí to za to, přátelé. Ale sebevědomí to srazí, to jo...

30.12.2020 4 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

No jo, za 4,5 jen, ale za to že je to české dám 5. Sládek ... dobrý, moc se to povedlo, máte za jedna mínus...

30.12.2020 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Dost dobrý. Ani na vteřinu jsem se nenudil. A druhé čtení je ještě lepší. Třetí díl totiž čeká na stolku a tak osvěžení je potřebné.

28.11.2020 5 z 5