Raada Raada komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Poutavý děj, knihu jsem četla skoro jedním dechem. Určitě stoji za to.

12.11.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla příjemně, alee celkový dojem je takový rozpačitý. Chvílemi jsem se ztrácela v množství postav, jejich příběh byl vždy naťuknutý a nedoťuknutý. Asi bych uvítala méně dějových linek a propracovanější příběh. Jednotlivé příběhy zněly slibně :)

27.07.2020 3 z 5

Kniha se velmi příjemně čte. Autor má lidský styl psaní, nehází zbytečnýmí odbornými "termity". Mohu vřele doporučit. V knize jsou popsány zážitky všedních i nevšedních dní na misi s Lékaři bez hranic.

16.04.2020 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Kniha nezklamala, četla se velmi příjemně, dějově mě zaujala a přiřadila bych ji spíše k těm lepším od Vondrušky.

21.04.2019 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha se mi četla dobře, vtáhla mě do děje. Námět je zajímavý a je to Brownova velmi zdařilá prvotina. Líbila se mi více než některé jeho novější díla. Ráda se ke knize vrátím. Za mě doporučuji.

21.02.2019 5 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Prvotina autora mě zaujala, bya jsem tedy velmi zvědavá na jeho druhou knihu. Nezklamala. Poskytuje velmi cenné postřehy a myšlenky autora s těžkou formou autismu. Je znát, že je autor o pár let starší a jeho myšlenky jsou tak hlubší než v knize "A proto skáču".

15.02.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se čte příjemně, přečtu si i další díly. Detektiv je neotřelá postava. Místy se však kniha trochu rozplizávala, tak proto ty ubrané hvězdičky. Není to kniha, ke které bych se vrátila, ale jednou si ji přečíst je fajn.

22.11.2018 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Další z Brownových klasik - napínavý děj, různé propletence, promyšlený příběh s nečekanými zvraty. Celkový dojem prima, ale narozdíl od jiných jeho knih mě tato tolik nechytla.

08.06.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě nej :). Tento díl mám asi nejraději, je pohádkový, má spád. Podrobnější komentář snad ani netřeba.

04.01.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla několikrát a zřejmě ještě několikrát číst budu, je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. O to větším zklamáním bylo filmové zpracování.

30.11.-0001 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Kniha mě nezaujala. Četla se velmi velmi ztuha, většinou mi čtení detektivky zabere max 2dny, tato zabrala 2 měsíce a dočetla jsem ji s velkým přemlouváním se. Neseděl mi rozvláčný zabíhavý styl, vadilo mi vykradení postav z cizího díla. A konečná zápletka byla, oproti předchozímu leckdy až přebytečnému rozpracování různých detailů, nepropracovaná, velmi rychle "sfouknutá".

21.02.2021 1 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Kniha se četla příjemně. Zajímavý náhled do období hippies, zařadila bych ji do "klasického Coelhova literárního proudu".

27.07.2020 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Příjemná oddychovka. Nic hlubokého jsem nečekala, příběh se mi líbil, a kniha se četla příjemně.

04.02.2020 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět přečteno skoro jedním dechem. Série je velmi čtivě napsaná, někdy je trochu náročnější se v postavách neztratit. V tom oceňuji to, že jsem nejprve viděla seriál - mnoho postav má "jasný" obličej. Doporučuji.

11.07.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Vynikající kniha. Prvně jsem viděl aseriál ke knize jsem se odstala až teď. Napsaná velmi příjemným čtivým stylem. Za sebe bych doporučila nejprve seriál a pak knihu - pomůže to v přehlednosti postav.

17.05.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

ROzhodně stojí za přečtení. Kniha vtáhne do děje a jen nerada jsem dělala přestávky ve čtení. Neotřelý nápad a zajímavý exkurz do historie.

21.04.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se čtš příjemně, i když chvílemi ztrácí spád. Od Rowlingové mám raději Harryho než detektivky.

13.02.2019 4 z 5

Blok 46 Blok 46 Johana Gustawsson

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi mě zaujala, zajímavé zpracování a námět. Jediné, co bych knize vytkla je zbytečná zápletka na konci, není nijak funkční a zbytečně přebíjí děj knihy.

13.02.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem měla větší očekávání, chystala jsem se na ni delší dobu. Rušivé pro mě bylo přeskakování dějových linek, mile mě překvapil nečekaný konec.

08.02.2019 2 z 5

Štvanice Štvanice Antonio Martín Morales

I když to není žánrově kniha, kterou bych vyhledávala, dostala jsem ji jako dárek. Mile mě překvapila a přečetla jsem ji jední dechem. Škoda, že nejsou v Čj i pokračování.

08.06.2018 4 z 5