Quac Quac komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knížka která chytne hned od začátku a drží až do konce. :-)

23.02.2015 5 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Dřív ji četli naši mě a teď ji čtu já svým dětem, moc se jim líbí.
Jedna z těch který si přečtu i já sám pro sebe. :-)

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

V Ostravě sice nebydlím, ale mám tam spoustu známých a celkově se mi Ostrava jako město líbí, takže Denik byl jasná volba a rozhodně nezklamal.
Nářečí je super a když ho nemůžu slyšet, tak ho mám alespoň v knížce. :-)

21.04.2017 5 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Mrtě dobře psaný, žádný zbytečný rozepisování jak která květinka v okolí vypadá, ale svižný ubíhání děje.
Jelikož nejsou značeny kapitoly a člověk jak se začte do napínavého děje si ani neuvědomí jak dlouho čte a knížku odkládá až pozdě v noci, čímž autorovi děkuji za pár prospaných dní v práci. :-D

04.12.2015 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Kdysi jsem sledoval jakýsi pořad v tv a zmínili se tam o filmu Duna.
Tak jsem mrknul na film, ale po shlédnutí mi v ději pořád něco chybělo.
Okamžitě jsem si objednal knížku a po odeslání objednávky jsem si říkal, že jsem neuváženě koupil něco o čem nevím jestli to vůbec budu číst.
Když mi pak knížka přišla, jedením dechem jsem ji přečetl.
Do dneška nelituju že jsem si ji koupil, je super.

Kamenný kvítek Kamenný kvítek Pavel Petrovič Bažov

Knížku jsem si četl jako malej a teď jsem si ji z nostalgie přečetl znova.
Opět jsem chtěl být zlatokop a potkat sivomodré hádě. :-D
A nedávno jsem sehnal i film. :-)

23.02.2015 4 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Upíři se mi vždy líbili a takto podaní jako jsou v této knize jsou nejlepší.
Poslední dobou se ve filmech a knihách objevují spíše jako ubližovaní chudáčci kteří když chtějí tak v pohodě překonají hlad po krvi.
Ne, upír je děsivý tvor a zde je velice dobře popsán i s pravidly podle kterých musí "žít".
Nádherná hrůzostrašná četba.

06.01.2014

Extrémní expozice Extrémní expozice David Jonathan Nightingale

Fotografové v této knize naleznou super návody a triky jak fotit mimo běžné hodnoty.
Super.

02.02.2016 5 z 5

Palné zbraně Palné zbraně kolektiv autorů

Kdo se zajímá o vývoj zbraní od starých černoprachových děl až po současné automatické pistole a protiletadlové kanony, tomu se bude tahle kniha hodně líbit.

02.02.2016 5 z 5

Čarodějná mošna Čarodějná mošna Jiří Trnka

Nádherná knížka kterou jsem si jako malý četl a pro mě v té době nejvyšší level bylo přečtení pohádky o Jiříkovi -nejhezčí a nejdelší. :-)

23.02.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Proč mi připadá že se autorka knihy nechala inspirovat filmem "Sekretářka" z roku 2002

06.01.2014