QEDS QEDS komentáře u knih

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Velice zábavné a čtivé. Ideální pro odpočinkové čtení. Pokud bude celá série pokračovat ve stejném tempu není co dodat. Doporučuji.

14.03.2015 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Velice zajímavé pokračování. Kniha není tak akční jako první díl. Za to se však čtenář dozví mnohem více detailů a politických rošád, které se odehrávají kolem hlavního hrdiny. Hodně lidí pomlouvá tuto knihu, hází výčitky: není tak dobrá jako první díl, nudná, nic neříkající. Není to pravda, kniha se jen nepoutá tak úzce na hlavního hrdinu jako první díl. Není to na škodu. Kdo četl celou sérii Zaklínače jistě ví o čem mluvím. Já mohu knihu doporučit těm co četli první díl.

14.03.2015 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Dočetl a jsem velice rád, že Sapkowski napsal další knihu ze světa zaklínače. Velice poutavé čtení jak jinak, když jde o Sapkowského. Je to klasika, kterou vřele doporučuji. Nemám co bych dodal, kdo zná dá mi za pravdu a kdo nezná alou do knihkupectví.

08.01.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Knihu jsem přečetl jak se říká na jeden zátah a musím uznat, že každá nová Kotletova kniha je lepší a lepší. Kotleta pojmenoval svou knihu naprosto výstižně! Je to opravdu příliš dlouhá swingers párty. Děj má spád, nabírá na intenzitě, žádná z pěti povídek vás nebude nudit. Jeho charakteristický humor vás nenechá suchým :D

05.01.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem četl. Kniha vtáhne do děje a už čtenáře nepustí. Autorka přesně ví o čem píše a dokáže vše dovést do detailů. Jediné co mě trochu zarazilo je převzatý nápad z knihy Hunger games. Kdy je lidstvo rozděleno do jakýchsi skupin pro jejich dobro. Možná je to ale jen můj pocit. Každopádně příběh upoutá a člověk se dokáže velmi dobře vcítit do pocitů hlavní hrdinky. Knihu vřele doporučuji.

23.12.2014 5 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Zdeněk Žemlička

Kniha mě při úvodu trochu nudila, což mi docela vadilo. Pokud to ovšem člověk překousne a dostane se hlouběji do děje, tak na něj čeká docela zajímavá zápletka. Autor přináší nový pohled na upíry a vlkodlaky a musím uznat, že originální.

18.12.2014 3 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Nejprve jsem měl z knihy trochu obavy a to díky recenzím, ale nakonec jsem spokojený. Kniha přináší něco nového a neotřelého, což mě potěšilo. Když jsem knihu četl plno věcí jsem předem předvídal a to mi trochu vadilo. Celkem vzato je kniha napínavá a to až do konce, takže nenudí. Což se o dosti knížkách říct neda.

19.11.2014 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Vyniká především svým vtipem. Nejprve jsem váhal s koupí této knihy, i když se mi velice líbil přebal nenašel jsem žádné recenze. Nelituji koupě.

16.11.2014 5 z 5

Hvězdy české sci-fi Hvězdy české sci-fi * antologie

Velmi dobrý výběr povídek, doporučuji. Jediné co mě mrzelo u některých povídek je fakt, že je to pouze povídka a né celá kniha. Některé by si opravdu zasloužili celou knihu především, díky svému zasazení do prostředí, které uchvátí.

16.11.2014 4 z 5

Ta, jež čeká Ta, jež čeká Daniel Polansky

Knihu jsem přečetl takzvaně na jeden nádech. Velice mě zaujala. Líbí se mi styl psaní autora a vyprávění celé knihy hlavním hrdinou. Veliké plus autorovi, který stvořil antihrdinu kterého si zamilujete. Každá jeho hláška k němu sedne. Nepřemýšlíte proč by to či ono dělal. Vše je přirozené a ladí to. Přečetl jsem všechny 3 díly a musím přiznat, že i když mě kniha opravdu bavila v určitých pasážích jsem se nudil, což se mi u předešlých dvou dílech nestalo. Není to ale žádný důvod k zahození posledního dílu, který završuje skvělou trilogii.

16.11.2014 4 z 5