putpuda putpuda komentáře u knih

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Páni! Moje druhá kniha od tohoto spisovatele a je ještě lepší, než ta předchozí (Volání anděla).
Rozhodně se zařadí mezi ty nej........jen škoda, že u nás v knihovně mají jen tyto dvě. Ale až vyjde nová, tak doufám, že ji budou mít ;)

30.03.2016 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Patterson se čte jedna báseň ;)
Další skvělý díl. Moc se mi líbí, že je pěkně vykreslený soukromý život Alexe a jeho rodiny a my stárneme spolu s nimi. Těším se na další!

19.03.2016 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Moje první kniha od G.M. Docela mě nejdříve zaujalo, že to má být "romantický" thriller ;), říkala jsem si, že to bude pěkná hovadina......
A musím plně souhlasit s předchozími komentáři, že je vážně výborně napsaná. Zajímavá zápletka, totálně jsem byla mimo ;), všechno bylo jinak než jsem myslela, že bude!
Hned si mažu do knihovny půjčit další knihu.....

16.03.2016 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Super počtení. Ze začatku mi trochu připomínala jeden film (Ztraceni v moři, možná tím, že tam se ztracený syn také jmenoval Ben a jeho matka byla fotografka.)
Není to nijak akční spíše psychologický román. Jsem ráda, že je "na trhu" další spisovatelka, na jejíž knihy se budu těšit ;)

08.03.2016 5 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Krásná kniha. Čtivě napsaná. Téma podobné Černobílému světu, spíše předchůdce (co se doby týká) a alespoň podle mého názoru se tato kniha blížila více realitě.

Určitě se budu těšit na další od této spisovatelky a doufám, že bude mít podobné téma.

01.03.2016 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Líbila se mi, dobře se četla. Je to první ze série, tak jsem si hned v knihovně zamluvila další pokračování ;)

22.02.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Tak já budu výjimka druhá :o. je to krásně napsané, jako pohádka, ale poměrně nudné. Ve druhé polovině se to trošku rozjede, více mě bavila část vyprávěná Edie. Moc jsem se těšila a o to víc jsem teď zklamaná. Předchozí knihy byly naprosto úžasné, pro mě nejlepší Zapomenutá zahrada.
No ale nemůže se pokaždé spisovatel trefit do noty každému čtenáři. Určitě se budu těšit na další knihu....

20.02.2016 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

H. Cobena jsem si v poslední době hodně oblíbila, všechny knihy, co jsem četla, byly naprosto skvělé. Samý adrenalin. Ale toto mě nebavilo. Nevím proč (vlastě jo, před touto knihou jsem četla Černobílý svět a ten mi pořád leží v hlavě), ale nemohla jsem se zaboha začíst, myšlenky mi pořád někam utíkaly.......Nadělila jsem si ji pod stromeček, tak jsem ji možná měla odložit a vrátit se k ní až bude nálada. Konec byl dobrý, ale než jsem se k němu prokousala :o
Ale určitě se budu těšit na další dílko tohoto autora.

10.02.2016 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha, která mě naprosto pohltila. Dnes jsem ji dočetla a jsem plná emocí. Je tu plno úsměvných situací, které v podstatě k smíchu nebyly, plno momentů, kdy se mi draly slzy do očí nebo jsem nevěřícně kroutila hlavou...... No nevím, co dál psát, jsem z této knihy naprosto paf....až se mi chce brečet ( to už se mi dlouho nestalo)...... dneska asi nebudu spát......strašně bych chtěla pokračování..... Škoda, že nemůžu dát víc *, i 10 je málo ;)

A knihy jako je tato, bych zavedla jako povinnou četbu.....pro všechny, né jen ty školou povinné!

02.02.2016 5 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Knihu jsem nečetla, ale film byl milý, příjemný. Tak zkusím i knihu, určitě bude úplně jiná ( a lepší ;))

27.01.2016

Modrá Modrá Lucy Clarke

Zrovna jsem dočetla. Opravdu nic náročného, ale v napětí udrží až do konce. Myslela jsem, že to bude větší psycho. Dobře se četla (až na plno chyb v překladu :( ), ale i přes to, že to dopadlo vlatně dobře, mám z knihy tak nějak celkově takový divný, smutný pocit.

První kniha od této spisovatelky byla úchvatna (Poslední nádech) a rozhodně si nenechám ujít další ;).

23.01.2016 4 z 5

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Zajímavá kniha ;). Trochu pochmurné prostředí. Četla se mi dobře, zaujalo mě, že je to napsané na základě skutečné postavy (Bridget) a lze usoudit, alespoň podle poznámky na konci, že si dal autor práci s ověřováním faktů. Samozřejmě upravil příběh do podoby, která by se zamlouvala dnešnímu čtenáři. I zajímavé téma, např. že porodní báby měli v té době takové postavení. Určitě si půjčím další pokračování......

18.01.2016 4 z 5

Sny utkané sluncem Sny utkané sluncem D.J. Blackmore

Kdo má rád knihy typu Tamary Mckinley, tak se bude líbit. Romantika z doby osidlování Austrálie.

09.01.2016 4 z 5

Syndrom Anastasia Syndrom Anastasia Mary Higgins Clark

Já myslela, že je to kniha (né povídky). První mě moc nebavila, Sraz spolužáků a další byly celkem dobré, ale na mě moc krátké (to nemusím). Kdyby z každé povídky byla kniha, bylo by to určitě lepší.

04.01.2016 3 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

No mě se docela líbila. Sice to nebyla ta Lisa, na kterou jsme zvyklé, žádné velké drama, ale četla se dobře. A docela mě zajímalo, jak to dopadne s Alvarezovou, tedy s jejím dávným "tajemstvím" ( abych něco neprozradila ;)).

Příští snad bude větší adrenalin ;)

04.01.2016 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Páni, tuhle knížku jsem četla kdysi, někdy na střední škole, půjčovala jsem ji synovi a prý si ji musím přečíst, protože se prý u toho po...smíchem. Číst ji sice už nebudu, ale na toto se zapomenout nedá, já se také válela smíchá, když jsem ji četla ;)

28.12.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Netrpělivě jsem dnes dočetla! Miluji knihy, kde se střídají časové roviny. Nemám ráda styl vyprávění ve třetí osobě, tak jsem měla problém se začíst do "současné" části. A samozřejmě mě příběh Sofie naprosto uchvátil, ještě teď mi buší srdce...... Brečet se mi chtělo. A jsem moc ráda za to, že to takhle dopadlo, jen mě u poslední věty napadlo " že by pokračování"?!
Jedna z knih, které mi zůstanou v hlavě (i v srdci).

Nádherná, doporučuji všem a už teď se těším na další dílko

28.12.2015 5 z 5

Dědictví prodavače mušlí Dědictví prodavače mušlí Ashley Carrington (p)

Úžasná kniha, četla jsem ji kdysi dávno a pořád patří mezi ty nej, co jsem kdy četla. Zase bych si ráda "dala" něco podobného :D * bych dala 10.

21.12.2015 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Já viděla nedávno film. Nebylo to tak hrozné, ale měla jsem si půjčit knížku a né čučet na film, Ta je určitě o 100 % lepší :).

15.12.2015

Koleje osudu Koleje osudu Eric Lomax

Taky jsem se nechala nalákat a nebavilo mě to. Viděla jsem i film, tedy spíše jen půlku, protože mě ani film nechytl - usnula jsem u něj :(

10.12.2015 3 z 5