punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ta kniha má snad všechno, co jsem od ní čekala: napětí, strach, bolest, lásku, sebeobětování, překvapení, přátelství i humor a další. Pokud něco takového od knihy chceš - tohle je ta pravá pro tebe. Nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla.

26.11.2020 5 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Příběh je o přežití, o boji muže s přírodou, ale taky se sebou samým. A můžu vám říct, že lusknutím prstu si uvědomíte, co všechno máme jako na dlani a nemusíme o to bojovat, jako hrdina v tomto příběhu, a tedy Petr.

Petrův příběh začíná slibně, ale nenechte se šálit, je to thriller - je jasné, že to bude mít temný podtext. A také že ano. To, co udělal si bude do smrti vyčítat, kvůli naprosté stupiditě přijít o vše. Zajímá vás co Petr udělal a zda se s tím Petr popere? Kniha má svůj název oprávněně. Petr si projde peklem a okolnosti jej donutí se změnit.

David Věrný tady krásně popisuje člověka, který přijde o vše a zbyde mu málo. Čím vším si prochází, na co všechno může narazit? Jak se s tím poprat? Dokáže se změnit?

Chyběly mi zde zvraty a nějaký moment překvapení. Respektive konec to může do jisté míry zastoupit. Je zde i akce během příběhu, kdy se děj několikrát zvrhne. A jste napnutí jak to bude dál.

Ale i tak tu knihu doporučuji milovníkům thrillerů, protože změna o krváků je určitě sem tam potřeba, autorovi se proměna člověka povedla moc hezky a určitě si další knihy ráda přečtu.

31.07.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Chytlo mě to od samotné první stránky a vyplivlo mě to až po epilogu emočně naprosto vyždímanou.

Hlavní hrdinka mi sedla naprosto dokonale. Sarkastická asi jako já, takže hodně. Navíc si mě získala tím, jak se nevzdávala za žádných okolností.

Nejvíc jsem prožívala její strasti s jedním členem rodiny, který ji neskutečně srážel jen proto, že ji vůbec nevnímal. To bylo tak bolestivé, že mi úkáplo několik slz.

Lukov neboli Váňa byla skvělá postava. Od začátku až do konce. Bavily mě jak jeho sarkastické poznámky, tak i jeho starostlivá stránka. Bylo to příjemně lazené, že se sice uráželi, ale zároveň se měli rádi.

Byla jsem ráda, že tam byl svět krasobruslení, vždy se mi to hodně líbilo. O to víc, když hlavní hrdinka přesto všechno, co měla za překážky, se nevzdávala. ️

Ke konci se stal zvrat, který jsem nečekala. Trochu víc jsem to možná prožívala.

Samotný epilog byl vhodný. Líbilo se mi vědět, co se stane s postavami dál, ale bylo těžké se s nimi loučit.

Instagram: @tera_cte

30.11.2022 5 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Ooo tak to bylo jako pohlazení po duši. Příběh o dospívání, poznávání sám sebe a taky o tom, že dospělí nemusejí mít vždy pravdu.

Mary Jane ach ta postava je úžasná. Ačkoliv jí je teprve 14 let, je neskutečně vyspělá a proměna jejího charakteru je moc hezky popsaná. Vyrůstá v rodině až příliš úzkoprsé. V rámci letní brigády se dostává do rodiny, která je naprostým opakem její rodiny. A kdyby máma Mary Jane věděla, čí dceru bude hlídat, nikdy by ji tam nepustila. Na druhou stranu by Mary Jane nepřišla na to kým doopravdy je.

Strašně se mi líbí jak ji všichni říkali Mary Jane, ne jen Mary nebo ne jen Jane. Mary Jane krásně rezonuje. Tento román vás pohladí po duši a zároveň na vás dýchne léto a trochu svobody a také hodně hodně hudby. Nádherná kombinace všeho, to propojení je neskutečné.

30.09.2022 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

A musím říct, že minimálně první polovina oddechová byla a pak se to zvrtlo v emoční bombu alespoň pro mě. K Maggie jsem měla blízko přinejmenším, protože studuje sociální práci. A tím, že pracuje s dětmi, což sice není má cílová skupina, ale co není může být.️

Ben je sexy herec, a jak už anotace říká osud je svede dohromady, kdy oba mají svou minulost, která nebyla žádný med. Ale je asi jasné, že to mezi nimi jiskří a to fakt dost. Ačkoliv erotika tam sice byla, ale víc mě bavila pak ta vyříkávající část, kdy se postavy, které nejsou zvyklé se svěřovat, obnažily před tím druhým. ️

Musím říct, že posledních 50 stran mi dalo hodně zabrat a vytryskly mi slzy a ne jednou, že.

28.08.2022 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Mile mě překvapilo, že je kniha psaná opravdu pro děti, i dospělé. Ale zkrátka jednoduchou formou, takže to pochopí i mladší čtenáři. Kniha je plná krásných ilustrací a nebojte čte se to skoro samo. První díl má 200 stran.

Byla to příjemná nostalgická jednohubka. Postavy dětí jsou skvělé, až na Edu, toho jsem neměla ráda ani ve filmu a tady tomu není jinak.

S ohledem na to, že je spíše psaná pro děti a v porovnání s jinými fantasy díly tak hodnotím takto. Nicméně je velmi poutavá. Akorát by se mi líbila mnohem víc číst to mladší a před filmem.

28.08.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na tuhle jsem se moc těšila, nejen proto, že její příběh je přirovnáván k Maasové, kterou naprosto zbožňuji. Někteří psali, že je toto lepší. To si nemyslím, ale moc mě to bavilo.

Čtivost hned od první stránky. Hlavní hrdinka mi sedla. Je pravda, že místy byla hloupá, nicméně myslím, že v hodně věcích bych to udělala stejně jako ona. A dost často měla růžové brejle. A to přesně chápu. Postava Hawkeho nooo co si budem, miluju ho!

Svět mi přišel zpočátku dost chaotický. Mapa v knize top! Nicméně mi přišla až moc obecná. Navíc svět pochopíte pořádně až ke konci. A musím říct, že jsem opravdu zvědavá, jak to celé autorka plánuje.

Místy se objevovaly nesrozumitelnosti a něco jsem vůbec nepochopila. Ale jako celek to bylo skvělé. Na to, že je to autorčino první fantasy tak myslím, že se má kam posouvat a v dalších dílech to více doladit.

S ohledem na to, že je to první díl dávám
4,5/5

28.01.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih tohoto roku. ️

Bála jsem se počtu stran, nicméně naprosto zbytečně. Autorka mě po několika desítek stran vtáhl do propleteného vyprávění třech různých příběhů, jež mají společné téma a to divoké koně a zároveň se odehrávají ve 20. století, nicméně se časově nikdy neprolnou.

Nejvíc se mi líbil příběh Karin (veterinářky), která putovala do Mongolska, aby koně vypustila do volné přírody. Naopak nejdéle jsem se nedokázala ponořit do vyprávění z roku 1882, kdy bylo teprve spekulováno, zda jsou divocí koně stále na světě, a následně výprava do Mongolska, aby koně dostali do Evropy. Bylo to nejvíc bolestné pro mě sledovat putování a strádání koní.

Příběhy jsou plné odvahy, rozvážnosti, napětí, strachu, vnitřní síly a naděje.

Kromě osudů hlavních postav poznáváme i samotné koně, hlavně z pohledu Karin je to poutavé a hodně zajímavé.

Líbilo se mi, že poznáváme i minulosti jednotlivých hlavních postav, jak to sami neměli jednoduché a i přesto dělali první a poslední pro záchranu divokých koní. ️

Ne jednou mi tekly slzy… místy to je opravdu pro silnější povahy. Některé činy jsem dlouho zpracovávala.

Samotné zakončení příběhu se mi opravdu líbilo. Na konci jsem opravdu bulela jak želva. Určitě se vyplatí si knihu přečíst. ️

A ještě tedy důležitá informace jedná se o fikci, která je ale inspirována skutečnými příběhy, upravená a přikrášlená autorkou.

14.11.2021 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Další autorka z německé stáje. No koho by ta nádherná obálka nepřitáhla? Vezmete knihu do ruky a zjistíte, že i anotace je skvělá.

Přiznám se trochu jsem se toho bála, že budu srovnávat. Vždy se snažím hledat na knize něco osobitého a jedinečného. Což tento příběh opět dokonale splňuje.

Čtivé, poutavé a bolestné dílo z pera další německé autorky. Ty Němky to sakra dobře umí. A to mě baví.

Příběh mě zasáhl u , které se mi místy rozpadalo a místy zase slepovalo. Emočně nabitá kniha, která má v sobě opravdu skvělé myšlenky. Hlavně toho, že občas děláme něco a nedokážeme pojmenovat proč to děláme. A až díky lidem kolem sebe poznáme, že to mělo hlubší smysl. Přijdeme si zaslepení, že jsme to nepoznali dřív, a tím chování někomu ublížili…

Autorka mě skvěle vtáhla do prostředí, kdy jsem byla buď skálo pevně přesvědčená, že tam jsem taky nebo jsem tam minimálně fakt moc chtěla být.

Takže jednoznačně

04.11.2021 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Líbil se mi jak byl v knize popsán kontrast, mezi společností načančanou v krásných šatech a mezi lidmi, co se zabývají vědou aneb něčím, co je v té první společnosti něco jako tabu téma, alespoň podle knihy mi to tak přišlo. Myslím tím popis pitvy, zaznamenávání jednotlivých úkonů, vyšetřování jednotlivých zabitých nejen žen a to především z pohledu ženy, což v té době bylo dosti kontroverzní. Žena se o takové věci neměla vůbec zajímat.

Hlavní hrdinka si mě získala a bavilo mě její vyšetřování, neměla jsem od toho žádná očekávání, a nemohlo mě to v první řadě zklamat jen mile překvapit. Na to, že je to postava z roku 1888 je to žena, a o vědu se zajímala defacto tajně skoro, tak se mi to líbilo. Zas tolik zdrojů v té době neměli a celkově to pro ni muselo být strašně těžký.

Vzájemné poznávání Audrey Rose a Thomase Cresswella bylo poutavé, místy dost drzé a zároveň vtipné. Ostatně mi přišlo zvláštní jak jsou v knize pasáže, kdy doslova vyprsknu smíchy a pak místa, kdy mám husí kůži a je mi zle.

Celkové zpracování, propletení a rozuzlení příběhu se mi líbil, hltala jsem to! Nejvíc jsem prahla po tom, jak to autorka celé zakončí. A nahnalo mi to husí kůži i slzy do očí. Těším se na další díly, určitě si je přečtu. ️

4,5/5

19.10.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Anotace mě oslovila hned na první dobrou, už v ten moment jsem věděla, že se mi kniha trefila do vkusu a bude se mi líbit. A opravdu se mi kniha moc líbila, příbeh byl čtivý a krásně jsem si u knihy odpočinula, ačkoliv hlavní hrdinka na tom nebyla místy dobře. Nešlo všechno po másle, ale i tak to myslím probíhalo přijatelně. Andie mi sedla hned od začátku a pánské osazenstvo v této knize si získalo téže moje srdce.

Jsem fanynka Laury Kneidl a Mony Kasten a i tato autorka si získala mé srdce a moc se těším na pokračování.

Takže pokud váháš nad knihou, zda si ji přečíst, neváhej, určitě bych autorce dala šanci. Je to milý příběh, místy jsem měla na kahánku a mrazilo mě v zádech. :)

Celkově jsem knihu hodnotila 4,6/5*

02.05.2021 4 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Kde začít? Autorka si krásně hraje se slovy a slovními spojeními, a dost často jsem prostě vyprskla smíchy, protože to bylo tak trefně výstižné a zároveň vtipně podané.

Hlavní hrdinkou je zde především Anna, sem tam vidíme pohled Emy, kterou někteří znají z knihy Jeden rok. Anna mi sedla o maličko méně, je velice uťáplá, ale i tak bylo skvělé sledovat příběh z jejího pohledu. Pro svoji povahu má mnohé důvody a vlastně se ji člověk nemůže divit. Annu její minulost změnila, ale koho by nezměnila. Líbí se mi, že je její příběh retellingem na pohádku Popelka, ačkoliv pojat trochu jinak. A dále mě bavilo sledovat ji a Luciena, jak si k sobě hledají cestu.

Od poloviny se tam toho děje více, a celkově je to čtivější. První polovina řeší jeden velký problém, ne opravdu nebudu spoilerovat. Je to zajímavý, jen na mě tam bylo prostě málo akce. Ale i tak mě baví jak autorka vykresluje svět smrťáku, žeru ho.

Oba příběhy jak Anny tak Emy (ten známe především z knihy Jeden rok) mě moc bavily. Ani jedna to neměla zrovna lehké, ale skvěle se s tím popasovaly a ještě v sobě našly cestu vytvořit přátelské pouto.

Jak autorka zmiňovala už mnohokrát její série Smrti se smát je především feel-good kniha.

31.07.2023 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Amoo co mi to děláš? Od první strany jsem byla ponořená v příběhu a hltala stranu po straně. Hodně jsem se nasmála a zároveň si poplakala.

Tahle část byla výrazně lepší než předchozí. Doslova jsem této části propadla. Mnoho a mnoho věcí se nám tu vysvětlilo a končilo to celkem uzavřeně. Ačkoliv se těším na další díly, které vychází teď na podzim!

Nate a Tillie mi přirostli nakonec k srdci více než Madison a Bishop. Ačkoliv na Bishopa stále nedám dopustit, nicméně Tillie je od začátku celé série mou oblíbenou postavou, to jak se do tohohle světa hodí - jako prdel na hrnec. Funguje to a mega moc mi to sedlo a bavilo mě to. Opět je to zvrácené, hodně zvrácené, ale zároveň čtivé a totálně skvěle vymyšlené, kdy máte neustále nutkání číst dál a dál.

30.09.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moc nevím, kde začít s tou recenzí. Bála jsem se opravdu jen místy, a to mnohdy jen proto, že jsem to četla navečer. Není to nic, co by ve mě rezonovalo ještě za týden či dva. Hlavní hrdinka byla pro mě neutrální, ničím mě nezaujala, občas mě tedy vytáčela svým chováním. Jako, když si sebe představím v její situaci - půlku věcí, co dělala bych neudělala . Na druhou stranu asi kdyby to bylo o mně tak jsem zalezlá pod dekou a ráno balím saky paky a je mi to jedno . Takže by nebylo o čem psát.

Musím uznat, že se ale četla rychle, takže jsem ji měla během pár večerů přečtenou. Rozhodně si chystám i na další díly a třeba se mi budou líbit více.

Příběh docela zajímavě vymyšlený. Hlavně s tím hrobem, ale co mě doopravdy zklamalo byl teda konec. Čekala jsem prostě trochu víc něco jiného.

2,75/5

30.09.2022 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Pokračování Prokurátora mě mírně zklamalo, těšila jsem se, že to bude stejně dobré jako jednička, nicméně to se úplně nekonalo.

K věci. Zuzana mi vůbec nesedla, byla strašně naivní a i pak mě místy vytáčela jak se chovala. Nicméně i v jistých ohledech jsem s ni soucítila (čti rodinná krize). Za to komisař to táhnul úplně neskutečně. Také jsem ocenila postavy z jedničky: Chladnej a Kinga nám nevymizeli a jejich mihotání se knihou mě bavilo.

Co se týče děje a řešení případu Šedivák tak to mě vlastně vůbec nezklamala, naopak je to krásně propletené a já to prostě naprosto zbožňuji a jsem zvědavá jak to s tím vším celé dopadne. Akorát ty polský jména to je pro mě boj.

Čtivé je to stejně jako jednička, kapitoly tam nehledejte - neboť je nenajdete. Opět se pohledy střídají vždy jen takovým symbolem, ale překvapivě jsem si na to zvykla rychle.

Jen si pozorně přečtěte první stranu, kde místo žhavého sexu, najdete: utajenou touhu, velmi žhavý případ a nebezpečná žárlivost Ale i tak stojí za pozornost!

3,75/5

08.04.2022 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Kde začít? Mona si mé srdce prostě získala. Tenhle poslední díl ze série Znovu jsem začala číst bezprostředně po dočtení Doufat znovu, kdy jsem se na tenhle příběh neskutečně těšila. S hlavními postavami tohoto dílu jsme se seznámili v Doufat znovu, tedy hlavně s Blakeem. Jude známe jen s drobných náznaků. O to víc mě to celé zajímalo.

Proto se mi zamlouvalo, že je to vyprávěné z pohledu Jude, která do Woodshilu přichází jako nová. Je to moc pěkně napsané nejen z pohledu poznávání postav, které důvěrně známe z předhozích dílů, ale i z pohledu minulostí hlavních postav. Čím vším si společně i zvlášť prošli.

Není to vždy lehké. A pokud ten člověk za to stojí, vždy se vyplatí za něj bojovat, ať je to sebevíc těžké a nepředstavitelné. Tenhle příběh je plný bolesti - opět. ALE i naděje a porozumění. Jak je důležité být k sobě upřímní, nejen k lidem kolem nás, ale hlavně k nám samotným. Být upřímný k sám sobě nám může připadat nepodstatné. Ale s námi samými žijeme celý život. ️

Blake byl skvělý, moc jsem si ho oblíbila již v Doufat znovu. A ačkoliv místy jsem ho trochu proklínala jak se choval, ale na druhou stranu k němu ne vždy Jude byla na sto pro upřímná. Až když si vše vyříkali tak to do sebe příjemně zapadlo.

Krásně ukončená série. Mám úplně chuť si to celé přečíst ZNOVU. ️

4,75/5

28.01.2022 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tohle mi fakt sedlo. Strašně jsem se na knihu těšila a dostala od ni přesně to, co jsem chtěla.

Od začátku mě autorka vtáhla do děje, utíkalo to rychlostí světla. Kinga a Łukasz byli skvělými hlavními postavami, neboť díky nim a jejich vztahu bylo v knize více humoru, napětí, erotiky i akce. Smála jsem se, místy jsem měla stažený žaludek a místy jsem si říkala něco ve stylu: super, je tam i akce to je nejlepší kombinace.

A to je přesně ono, navíc se tam řeší soudní proces a to mě v posledních letech dost zajímá a bylo to příjemné okořenění příběhu. Líbilo se mi, že to nebyl čistě erotický román.

Pokud máte rádi erotiku, napětí s akcí, humorem a trochou romantiky je to něco pro vás. A já se moc těším na pokračování ️

04.11.2021 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Young adult thriller s prvky romance, to bylo moc fajn. Celkově ta kompozice těchto žánrů dohromady. Takové mám ráda, ačkoliv s romantickou linkou jsem to četla poprvé, vůbec to nebylo na škodu. Neboť hlavní hrdinové Ella a Jenson si mě získali. Ačkoliv Jensen asi o trochu víc však to znáte.

Zápletka byla zajímavá, v příběhu se postupně odhalovala minulost kamarádů, která nebyla vůbec růžová. V průběhu čtení vás začne hodně zajímat jak to vlastně celé bylo v minulosti a jak se případ celý vyřeší v přítomnosti. Takže klasika. Známka dobré knihy.

Líbilo se mi tam propletení se sebeobranou, zmínky o krav maze.

Posledních 100 stran bylo jak na horské dráze a já se nestačila divit, co nám autorka všechno přichystala jako šoky a zvraty. Nestihla jsem se v knize nudit. A samotné ukončení knihy mě fakt dostalo.

4/5

19.10.2021 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Velmi čtivá kniha. Měla jsem ji opět přečtenou za dva dny. A opět se mi moc líbila. ️

Lískový les vás oslní svým tajemnem a kouzlem. Vstoupíte do nového pohádkového světa, který vás nedokáže jen tak vyplivnout zpátky do skutečného světa. Budete ohromeni tím jak je to napsané.

Prolínají se zde dva světy, skutečný v podobě přelidněného New Yorku a toho tajemného, který se těžko hledá.

Tajemství je spojováno s knihou: Příběhy z dalekého Vnitrozemí, kde každý příběh má své poselství a svou druhou děsivou tvář, aneb kde nic není jak se na první pohled zdá.

Hlavní postavy jsou obě sympatické.

Pojďte se ponořit do příběhu Lískového lesa a odhalit nejen pravdu, ale i obohatit srdce o další příběh, který vás okouzlí.

4/5

17.08.2021 4 z 5

Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Matyáš Namai

Nejprve zde máte data, abyste se rozkoukali, co vzniku elektrárny předcházelo.

Děj poté na to navazuje výstavbou jaderné elektrárny, samotným jejím chodem, samotnou katastrofou a také samozřejmě dopad na lidi, co tam byli, ale i širšího okolí a pak také jak na to koukal svět, hlavně co tedy věděl.

Zpočátku tam bylo popsané složitěji, co se vlastně uvnitř elektrárny dělo, a pak to byli ukázané na názorně jednoduchém obrázku, zkrátka laicky. To jsem velmi ocenila. Chemii a fyziku jsem nějaký pátek neměla a nebyly to zrovna předměty, ve kterých jsem vynikala.

Když si vezmu kvůli čemu se to vlastně celé pos*alo tak mě z toho mrazí ještě víc.

Více na instagramu: @tera_cte

25.10.2023 5 z 5