Prske Prske komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Perfektní komiks o homosexuálech, který se nedrží zajetých stereotypů. Doporučuji každému, kdo v této oblasti tápe, nerozumí lidem s jinou orientací nebo se chce jen odreagovat u roztomilého a krásného příběhu mladé lásky :)

24.03.2022 5 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Tak jo, už si zase připadám strašně normální :D Některé strachy jsou vážně bizarní.

24.03.2022 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Kniha plná rozhovorů se zajímavými a inspirativními lidmi, kteří stáli u založení mnoha ekologicky a udržitelně laděných skupin. O spoustě z nich jsem před přečtením knihy ani nevěděla, takže se cítím rozhodně obohacená. A možná si konečně pořídím ten vermikompostér!

19.03.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

První třetina knihy se mi četla pomalu a těžko (určitě kvůli množství vysvětlivek a zkratek pod čarou), místy jsem se ztrácela a spousta souvislostí mi nedávala smysl. Ale potom se děj rozběhl a nemohla jsem se odtrhnout. Můj tip na vraha byl téměř přesný, což se mi snad ještě nikdy nestalo!

13.03.2022 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Skvělý cestopis/román z Nepálu, úplně mě to nalákalo něco takového v budoucnu také podniknout :)

26.02.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mě neuvěřitelně bavila i přes lehkou prvoplánovost. Již téměř od začátku jsem měla tušení, jak příběh skončí. Co se mi ale líbilo moc byla myšlenka neomezených možností, to, že každé rozhodnutí vytváří další a další větvení naší budoucnosti.

20.02.2022 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Ale jo, docela jsem se bavila :) některé hlášky mi připomněly brigády v obchodech během studia. Lidi jsou asi všude stejní.

17.02.2022 4 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Toto vůbec není můj oblíbený žánr, ale měla jsem ji doma a rozhodla jsem se jí dát šanci. Příběh mě bavil, severské prostředí je mi velmi sympatické a postavy se taky docela povedly. Samotná myšlenka a zápletka byla super, jen by to možná sneslo lépe rozvést, přišlo mi to lehce odbyté a urychlené :) Ale celkově hodnotím kladně.

12.02.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

S většinou názorů souhlasím, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, hvězdičku dolů dávám za kapitolu “Ano, pane!” která podle mě nemá co dělat v knize zaměřené na rovnocennost vztahů :) i když to bylo myšlené lehce s nadsázkou.
A také mi přišlo, že se autor často opakuje.

03.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knih na podobné téma mám už přečtených spoustu, možná proto mám z této knihy takové rozporuplné pocity… ovšem pokud bych měla hodnotit na základě hlavního úkolu, co si Eddie dal - tedy šířit jeho příběh a osvětu především mezi mladé lidi, co mají budoucnost ve svých rukou - tak se mu to určitě povedlo :)

29.01.2022 3 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Po rozhovorech se šumavskými samotáři se ke mně dostala tato kniha. A jsem strašně ráda, styl psaní byl netradiční, surový a cynický. Je vidět, že je autor velmi vzdělaný - v knize je použito mnoho pro mě neznámých slov a odkazů.

28.01.2022 5 z 5

Ač patřím podle mnoha definic mezi alternativnější osoby v naší společnosti, tak nemůžu říct, že bych s názory Jaroslava Duška úplně souznila. První část věnovaná minulosti a způsobu života Jaroslava Duška stejně jako výlet mezi gorily byla moc zajímavá a netradiční. Část druhá věnovaná názorům na společnost, individualismus nebo třeba výchovu dětí už hodnotím méně pozitivně - například zmínka o zbytečnosti autosedaček pro děti mi připadala naprosto zcestná.
Ale v mnoha věcech má Jaroslav Dušek pravdu, společnost funguje dost kontraproduktivně a proti přírodě a přirozenosti. Pro mě oddechové čtení, ovšem s Tvarytmy už pokračovat nebudu :)

24.01.2022 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knížce jsem se docela dlouho vyhýbala a teď už vím, že to byla škoda! Ač se jedná o historický román, děj ubíhal velmi rychle a všechny postavy byly popsány velmi uvěřitelně. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla další, méně známou, kapitolu v dějinách naší země.

22.01.2022 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Moc příjemná a oddechová kniha, navíc doplněná o krásné ilustrace, to já teda můžu :)

16.01.2022 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha mě nalákala zajímavým dystopickým námětem, ale děj se na můj vkus hodně vlekl a některé popisné pasáže jsem měla nutkání přeskakovat. Navíc bych řekla, že by z tématu šlo vytřískat mnohem víc.
Po dočtení se vrhám na seriál, tak uvidím, jak moc se liší od knihy.

15.01.2022 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslechnuto jako audiokniha. Situace mi nepřišly nijak vtipné, možná jen výjimečně. Hlavní postava mi smýšlením a výrazy připadala jako třináctiletý puberťák a ne téměř úplně dospělá žena. Nevím no, za mě krok vedle, na další díly už se nevrhnu.

05.01.2022 2 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

(SPOILER) První dvě části hodnotím 5 hvězdičkami. Nikdy jsem nebyla u knížky v takovém “stresu” a souznění (během čtení mi spal v ložnici malý synáček). Poslední část celkový dojem trochu pokazila. Opravdu nevěřím tomu, že by Joanně stačila pouze pomsta a byla by takhle moc smířená, po tom co se stalo…

05.01.2022 4 z 5

Motýlí kniha Motýlí kniha * antologie

S tematem primo souvisela snad jen jedna povidka, ovsem vetsina se mi i tak velmi libila (mymi favority jsou Vitr s budikem a Hra cislo 621). K tomu jemne ilustrace a krasna myslenka pomoci vytezkem lidem s nemoci motylich kridel.

01.01.2022 4 z 5

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Jelikož jsem předlohu nečetla, tak jsem se v příběhu dost ztrácela a nějak mi přišlo, že se tam snad ani nic pořádného nedělo.
Ale grafické zpracování parádní, už jen pro to stojí za to po komiksu sáhnout.

31.12.2021 3 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Neměla jsem příliš velká očekávání ve složitý děj či vánoční atmosféru, proto se mi možná příběh moc líbil, takové oddechové čtení.
Co ale hodnotím hůř tak to je postava Jesseho, ta mi byla strašně protivná a vlezlá. A také množství editorských chyb.

22.12.2021 4 z 5