Prske Prske komentáře u knih

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Já si to užila, přečteno za den, nic náročného na děj :) i když Zuzanina linka úplně nezapadala, tak se mi líbila nejvíc a hezky poukázala na nástrahy dnešní digitální doby.
Co se mi líbilo méně, byl závěr knihy - některé kroky policie mohly být podniknuty o x týdnů dříve a samotné vyústění bylo nějaké moc rychlé.

27.11.2023 4 z 5

Uf teda, další kniha rozhovorů Aleše Palána je za mnou. Nejsilnější pro mě byl příběh paní Apoleny, dal mi úplně jiný pohled na hendikepované lidi. Rozhodně doporučuji, instantní dávka lidskosti.

17.01.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Asi poprvé se mi stalo, že by se mi spíše dějové části líbily méně než úvahy autora. Možná to bude i českým překladem, ale první půlka knihy byla opravdu dost obtížná a i nezáživná… ale odnesla jsem si spoustu zajímavých myšlenek.

28.12.2022 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

(SPOILER) Nejprve mi celá zápletka nedávala smysl, říkala jsem si, jak asi autorka záměnu vymyslí aby byla uvěřitelná… na konci jsem se dočkala odpovědi :) moc oceňuji provázanost s #MeToo, byla jsem příjemně překvapená, jak tato kniha propaguje rozhodnutí nemlčet a bojovat za pravdu :)

24.12.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý pohled do nigerijské kultury, jako matka jsem příběh prožívala o to víc. Rozhodně jedna z top knih co jsem letos četla!

30.11.2022 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Moc se mi líbil popis sběru a výkupu bylin, ovšem dějová linka mi tolik zajímavá nepřišla a dost mě nudila. Této knize podobná Houbařka mě bavila mnohem víc.

30.10.2022 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

To byla snad nejtěžší kniha, co jsem kdy četla. Nikdy se mi nestalo, že jsem u příběhu zatlačovala slzy a celou by mě tak ochromil. Jako mamince se mi vše četlo o to hůř… achjo :(

01.06.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Od knihy jsem čekala trochu víc, styl psaní mi nebyl moc příjemný. I tak jsem ráda za tento vhled do léčebny v Bohnicích a také za krásné ilustrace.

21.05.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

První třetina knihy se mi četla pomalu a těžko (určitě kvůli množství vysvětlivek a zkratek pod čarou), místy jsem se ztrácela a spousta souvislostí mi nedávala smysl. Ale potom se děj rozběhl a nemohla jsem se odtrhnout. Můj tip na vraha byl téměř přesný, což se mi snad ještě nikdy nestalo!

13.03.2022 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Skvělý cestopis/román z Nepálu, úplně mě to nalákalo něco takového v budoucnu také podniknout :)

26.02.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

S většinou názorů souhlasím, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, hvězdičku dolů dávám za kapitolu “Ano, pane!” která podle mě nemá co dělat v knize zaměřené na rovnocennost vztahů :) i když to bylo myšlené lehce s nadsázkou.
A také mi přišlo, že se autor často opakuje.

03.02.2022 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Tohle mě tak strašně nebavilo. Styl psaní, hlavní hrdina i hrdinka, děj… nechápu, proč je to v povinné četbě. Pro mě nulový přínos, pasáže ve francouzštině otravné… po knize jsem sáhla kvůli té kontroverzi okolo ní. A opravdu se mi nelíbilo, s jakou samozřejmostí autor pedofilii obhajuje.

04.11.2021 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku jsem “zvládla” jako audioknihu, jelikož Třeštíková není úplně můj styl. A bylo to super, každá kapitola namluvená jinou herečkou, krásně se mi v tom orientovalo a zpříjemnilo procházky s kočárkem :) velmi nenáročný až předvídatelný děj řekla bych. Oddychovka na jarní/letní dny :)

06.04.2021 3 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak si jsem docela dost jistá, že bych se do ní nikdy nepustila. Nebyl to úplně můj šálek kávy, přece jen mám radši knihy s dynamičtějším dějem a nějakou gradací příběhu. Tohle bylo spíš víc filosofické a popisné. Ale dovedu si představit, že například jako námět na epizodu takových seriálů jako je Black Mirror by to mohlo být velmi zajímavé :)

04.11.2020 3 z 5

Vodka je veganská Vodka je veganská Phil Letten

Oddechová kniha, bohužel jsem nejspíš nebyla cílová skupina (vegan už jsem + nepotřebuju opakovat na každé druhé stránce to samé dokola). Líbily se mi osobní příběhy obou bratrů a jejich cesta k veganství i celkový nádech knihy - nejdůležitější je snaha o změnu.

15.08.2020 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

První přečtená kniha od autora, ideální příběh na dovolenou :) Místy jsem se smála i nahlas, styl Kundery mi opravdu sedl :)

19.08.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já nevím, mě to moc nebavilo. Dost věcí mi přišlo přitažených za vlasy, dramatické scény spíš komické, nebála jsem se ani trochu. Takže se sérií už pokračovat dál nebudu :)

19.09.2023 2 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech, Němci i Doupě, to mě moc bavilo. Todle ne, pořád jsem čekala, jak se to vyvine, ale ničeho zásadního jsem se nedočkala. Totok asi nebude nic pro mě :) Hvězdičky dávám za sem tam pěkné obraty a taky za popis rozdílností v malířských barvách, to mi přišlo docela zajímavé.

22.01.2023 2 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Tohle byla síla… ze začátku jsem se hodně ztrácela v postavách, kdo kdy vlastně k tomu Čeňkovi patřil. Ale zápletka mě fakt dostala, hodně smutný příběh.

11.12.2022 4 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Tak vyloženě zlý to nebylo, Kondo je asi lepší, ale i tady jsem našla něco užitečného. Ale co se mi fakt líbí je grafické zpracování! :)

27.06.2022 3 z 5