prochajda prochajda komentáře u knih

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Strhující čtení od první stránky. Příběh plný násilí, ale se šťastným a dojemným koncem, chvílemi mě až mrazilo. Mohu jen doporučit.

01.11.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Úžasná kniha s pohádkovým koncem. Doporučuji, druhá polovina rozhodně lepší.
"Z každé situace existuje nějaké východisko. Někdy může být to řešení hodně ošklivé. Někdy můžeš mít pocit, jako když se ti půda propadá pod nohama. Ale vždycky je nějaká cesta ven."

17.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zajímavé čtení o Václavovi a jeho rodině i o společenské situaci ve které žili. Je dobře, že se nezapomíná a stále připomíná... knihy paní spisovatelky by měly být jako povinná četba.

09.05.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Páni, to byla jízda. Zase kniha na kterou se nedá zapomenout.
Nádherně napsaný a velmi čtivý příběh, i když smyšlený, podložený historií z konce 2.sv.války.
"Nesmíme dopustit, aby pravda zmizela s těmi, kteří to vše prožili."

07.02.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha mě nakonec dostala, překvapila a dojala. Zpočátku mi sice vadilo neustálé střídání místa děje a hlavně času, ale poslední třetina knihy už byla napínavá a čtivá. Určitě stojí za přečtení a zamyšlení...

30.04.2017 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Dojemný příběh o lidskosti a přátelství v temných dobách Německa odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí. Židovku Hannah a její dceru Melinu zachrání láska ke hře na housle.
'' Taková nesmyslná válka, tolik zbytečných obětí. Nám za celý život neublížil jediný Francouz, Angličan ani Rus. Pak se objeví šílenec a rozpoutá válku a naši synové za to nesou zodpovědnost. ''

08.01.2024 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Pátrání po svém původu třetí sestry v londýnském antikvariátu přinese Star nejen novou rodinu, ale hlavně samostatnost. Dějová linka Flory z počátku 19.století a její spojení s anglickým králem Eduardem VII. a paní Keppelovou byla rozhodně zajímavá. Mně se ovšem první dva díly o sestrách Maiy a Ally líbily více, tak jsem zvědavá na další pokračování.

19.11.2023 4 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Otřesný příběh jedné rodiny, kterou roztrhla válka a nakonec zničila krutá padesátá léta. Není co dodávat, jen, velká úcta a obdiv.

26.09.2023 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Zajímavé čtení o soužití křesťanů a židů v Brně ve 14.století za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha. Kniha je spojena i s vyšetřováním tehdejších zločinů (krádeže, prodej dětí) a jejich opravdu drsných trestů na základě práva útrpného.

21.06.2023 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha o rodinných vztazích, o generačních problémech, o nepochopení v rodině... Samotný příběh byl opravdu k zamyšlení, ale styl psaní mě bohužel neoslovil.

02.11.2022 4 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Svědectví o zločinu cti. Dívka ze země, kde ženy znamenají méně než kozy, ovce a krávy. Provinila se tím, že se zamilovala, tak byla upálená pro čest rodiny. Jako jedna z mála měla štěstí. Přežila díky humanitární pracovnici, která jí našla v nemocnici, kde jí všichni nechali bez pomoci umírat, ale strachu z ohně se nikdy nezbavila. Jsem moc ráda, že měla nakonec šťastnou rodinu a dokázala se o svůj příběh v knize podělit.

25.10.2022 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Kniha se mi od začátku líbila, v druhé polovině mě začala nudit, tušila jsem, jak skončí, ale konec mě šokoval. Dojemný příběh poznamenaný krutou minulostí a tajemstvím. Škoda, že jsem si hned nepůjčila druhý díl.

23.07.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Přiznávám, že mě hokejové téma juniorského klubu v malém městečku v lese moc nebavilo, ale nakonec mě kniha dostala. Skvěle vypracované charaktery postav.

26.04.2021 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Kniha o několika podobách lásky. Nemám ráda povidkové knihy, když už se začtu do příběhu, chci v něm nějakou dobu pokračovat. Povídky jsou ale fakt dobře napsané, nejlepší, ty nejdelší, Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

24.01.2024 4 z 5

Země Země Marek Epstein

Velmi smutné čtení o neskutečně silné dívce, ženě se kterou se život vůbec nemazlil. Takových zničených životů za války i po válce. Trochu mi vadilo neustálé střídání času a osob, ale zvykla jsem si. Doporučuji jako povinnou četbu.

19.12.2023 4 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Další spravedlivý sympaťák a příběh z dostihového prostředí. Pravda, tyto knihy se nedají číst jedna za druhou, ale čtou se dobře.

22.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Přiznávám, že číst o fiktivní, legendární femme fatale a zároveň sexbombě filmového plátna, mě moc nebavilo, ale nakonec jsem si tu postavu i oblíbila. Konec knihy mě ovšem úplně zasáhl a zrychlil moje mrkání....

16.09.2023 4 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Naprosto geniální kniha. Nádherný a dojemný příběh z minulosti v Polsku za 2.SV a současnosti v Americe. Obrovská láska a obětavost Aliny a Tomasze je dovedla až k jejich odloučení. Díky vnučce Alici se třeba opět setkají...? Rozhodně si přečtu i další knihy této skvělé autorky.

01.05.2023 5 z 5

Světlo v soumraku Světlo v soumraku Miroslav Slach

Dostala se mi do ruky tato útlá knížečka, tak jsem si řekla, že si zase přečtu něco z naší nedávné historie... A to ne jen proto, že s Janem jsme se v životě o jediný den minuli, ale také proto, že řadu let žiji v blízkosti Všetat, odkud pocházel. Jsem ráda, že máme tuto pohnutou a zlou dobu za sebou.

27.01.2023 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jak výstižný název.....
Jednoduchá, rychlečtoucí kniha o malíři, ztroskotanci, sobci a zoufalci středního věku. V podstatě ztráta času. Hodnotím aspoň některé vtipné a komické situace.

19.08.2022 3 z 5