prochajda prochajda komentáře u knih

Kia Ora E Hoa Kia Ora E Hoa Petr Nazarov

Kia Ora E Hoa znamená v maorštině "Ahoj kamaráde."
Skvělá kniha a úžasné vyprávění Petra Nazarova u nás v knihovně. Měl ohromné štěstí na lidi, které potkal.

03.11.2019 5 z 5

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Čtivá kniha, ale nechápu jak může být někdo tak úplně bl.... Rozhodně jsem souhlasila s Bářinou matkou.

28.08.2019 3 z 5

Hostiteľ Hostiteľ Robin Cook

Zajímavé čtení, můj oblíbený autor, ale tentokrát byl napínavý snad jenom konec knihy.

07.02.2019 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Nevyhledávám soubory povídek, ale rozhodla jsem se přečíst všechny knihy od paní autorky. Tato je opravdu jedna z nejslabších, snad jedině poslední povídka "Itálií k rozvodu" mě dostala ;-)

24.02.2018 3 z 5

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
Dobře se četla, chvílemi otřesné, proto se k ní už vracet nebudu.

02.02.2018 4 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Výborná kniha, moc dobře se četla a nedalo se od ní odtrhnout.
Sára byla ale neuvěřitelná mrcha, každého jen využila, no, "kdo chce kam,....."

19.01.2018 5 z 5

Svítání na poušti Svítání na poušti Waris Dirie

Poutavě napsaná kniha o návštěvě Waris v rodné zemi u rodičů po dlouhých dvaceti letech.
"Tahle křovácká mentalita drží tuhle zem u dna"

20.12.2017 4 z 5

Dny mého života - Vzpomínky na Gulag Dny mého života - Vzpomínky na Gulag Helena Frischerová

Kniha z doby ostré diktatury v SSSR, kdy nesměl člověk žít vlastním životem.
Obdiv všem, kteří přežili, stejně jako odsouzená Helena dle paragrafu 58 za vlastizradu na 10 let v nápravně-pracovních táborech.
Bohužel, mi neseděl styl psaní ve 2.osobě, bez jakýchkoliv vlastních pocitů a emocí.

12.12.2017 3 z 5

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Skvělé čtení k doplnění autorčina života z dětství a dospívání. I když pochází ze skromných poměrů, dokáže se vždy poprat se svým osudem.
"Když se o něco dlouho snažíte a kvůli tomu, musíte i hory přenášet, těší vás to o to víc, když toho nakonec sami dosáhnete."

24.10.2017 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Docela depresivní čtení, až poslední třetina knihy měla spád. Kniha je bezpochyby hodně ovlivněna autorčiným životem. :( Nechápala jsem "brouzdání ve stojaté vodě", když je takových možností...

13.08.2017 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Skvělá kniha, zajímavá, dobrodružná, napínavá i romantická. Stojí za to ji přečíst.

17.07.2017 4 z 5

Poslední vlak do Istanbulu Poslední vlak do Istanbulu Ayşe Kulin

Kniha mě mile překvapila, dobře se četla a bylo zajímavé vidět válku z pohledu turecké diplomacie. Také rodinné vztahy a přátelství v této nelehké době byly dobře popsány.

21.01.2017 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Kniha mě nezklamala, byla čtivá a napínavá až do konce i když jsem dle názvu čekala úplně jiný příběh.

27.12.2016 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Opravdu zajímavý až neuvěřitelný příběh. Helena měla velké štěstí jako jedna z mála. Díky tomu zachránila i sestru, ale nevím zda by ona raději nechtěla zemřít se svými dětmi. Kniha se dobře četla, ovšem některé situace mohly být více rozepsány, i ten konec byl hodně stručný.

22.12.2016 4 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Skvělý příběh ze života, vtipně napsaný. Kniha se moc dobře četla a bavila mě. Určitě jedna z těch nejlepších :)

24.11.2016 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Nerozumím a nechápu, jak může být někdo tak slepý a důvěřivý a chtít žít vedle někoho tak nezodpovědného, žárlivého, závistivého a hlavně nebezpečného a ještě ho nakonec omlouvat. V tomhle případě snad záchrana přišla včas.

24.10.2016 5 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Příjemná oddechovka, dobře se četlo, nechybělo napětí i romantika. Přečtu si pokračování.

10.07.2016 4 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

Dlouho jsem knihy tohoto autora nečetla, ale opět mě zaujal, kniha má spád a bavila mně.

15.02.2016 5 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

naprosto úžasné vyprávění, pro mně byla tato poslední kniha nejvíce emotivní, často jsem měla slzy v očích a také obdivuji autorčinu odvahu a dobrodružného ducha :)

31.01.2016 5 z 5

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Výborná kniha, dobrodružná, napínavá.....pro mně ještě lepší než první díl.

26.01.2016 5 z 5