prochajda prochajda komentáře u knih

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i jiné. Kniha plná napětí a rodinného tajemství, které se až v závěru vyjasní...

22.02.2018 4 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Přečetla jsem už několik knih o Sigmě, ale tato nebyla jedna z nejlepších. Přesto jsem ráda za Monka :)

28.05.2017 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Kniha mě mile překvapila, nečekala jsem tak dobře, napínavě i dojemně napsaný příběh o vztahu židovské dívky a německého velitele. Žádná červená knihovna, vřele doporučuji.

25.03.2017 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Opravdu velmi skvělá, povedená kniha, plná dobrodružství, napětí i dojetí, ani vtip nechybí. Příběhy Sigmy Force jsou čtivé a její agenti jsou frajeři ;-)

23.02.2017 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Vtipné a poutavé vyprávění o jednom nerovném vztahu. Hrůza, jak může inteligentní, soběstačná a schopná žena přehlížet chování žárlivého demagoga a psychopata, kam až jí to dostalo... Některými popsanými scénami jsem se opravdu pobavila :)

15.01.2017 5 z 5

Deník Gréty Kaiserové Deník Gréty Kaiserové Klára Janečková

Tedy až na to, že jsem nechápala, jak může Agáta při návštěvě sestry sprásknout ruce a nebo vesele zatleskat :( se mi kniha moc líbila a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Nakonec jsem i slzu setřela.

16.12.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a mám smíšené pocity. Upřímně, toto téma mě moc neoslovilo, přemýšlela jsem, že knihu odložím, ale dočetla jsem.
Koukla jsem na film, překvapivě se mi líbil víc než kniha, i když podruhé bych ho vidět také nemusela.

22.11.2016 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Naprosto úžasná kniha, plná dobrodružství, emocí, napětí i romantiky. Paní spisovatelka nezklamala a výborně popsala historii kolonizace východní Afriky s osudy několika generací dvou rodin odlišné barvy. Dávám 5 hvězdiček.

29.09.2016

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Dobrá oddechovka na dovolenou. Fandila jsem Jill, aby se správně rozhodla a našla zase sama sebe.

30.07.2016 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Kdysi jsem viděla film, ale kniha byla lepší. Bylo zajímavé číst o myšlenkových pochodech chlapa ve středním věku, což nám film neřekne.

15.06.2016 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Fakt dost dobré téma.....film skončil myslím trochu jinak, ale v podstatě se s knihou hodně shoduje

22.04.2016 4 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Krásná kniha se smutným příběhem, .... kéž by to jen všechno nebyla pravda...

04.11.2015 5 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Opět moc pěkná kniha od této autorky a konec je opravdu k zamyšlení....

07.09.2015 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Helena Růžičková

Věčná optimistka a oblíbená herečka. Moc ráda jsem si přečetla zápisky paní Heleny. "Život je zázrak a proto se má prožít a ne přežít."

12.12.2020 5 z 5

Velitel Osvětimi Velitel Osvětimi Ian Baxter

Kniha o největším masovém vrahovi všech dob, o největší ohavnosti a zrůdnosti v historii světa. O co by měli esesmani méně starostí, příkazů a problémů, kdyby nemuseli řešit "zvláštní zacházení" a "konečné řešení." Velmi působivá kniha.

31.10.2020 5 z 5

Karel Gott - zlatý hlas z Prahy Karel Gott - zlatý hlas z Prahy Michaela Remešová

Moc ráda jsem si knihu přečetla a líbila se mi. Úžasný a skvělý člověk, opravdový profík....

22.11.2019 5 z 5

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

Příjemné, oddechové a pohádkové čtení. Určitě si přečtu pokračování.

04.07.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Knihu jsem vůbec neměla začínat číst, ale dočetla jsem, .... rozhodně nikdy víc. Druhý příběh byl o něco málo zajímavější.

18.06.2018 2 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

V podstatě pěkný a čtivý příběh. První polovina knihy výrazně lepší, druhá moc rozvláčná. Čekala jsem více lékařských případů... ranhojičky.

24.03.2018 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Kniha se dobře četla, bylo to takové celkové shrnutí jednoho nešťastného období naší země na které by se nemělo zapomínat.

09.02.2018 4 z 5