princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Deon Meyer

4/5 Z kolébky do hrobu: Morgan a Claire, přítelkyně od mala. Claire vede svůj rodinný život, kdežto Morgan je stále studentkou. Morgan přijíždí do městečka, kde má být Clairyn syn pokřtěn a Morgan se stává jeho kmotrou. Zvrat nastává, když je nalezen kmotřenec a Clairyn manžel mrtvý a Claire je zmatená a tak se přiznává k činu, i když mírnou manipulací.Morgan nevěří tomu, že by se její kamarádka mohla dopustit tak hrozného činu a klade všude otázky, jen aby zpochybnila výslech policie. Obhajoba chce postavit případ na pomatení a laktační psychozu a to by znamenalo, že Claire skončí v ústavu. Nakonec všechno dobře dopadne a Claire je zproštěna obžaloby, ale kdo je vrah? To si musíte přečíst.

02.06.2020 5 z 5

5/5 Výlet do padesátých: Rosie a Will jsou hlavní postavy toho příběhu. Tento pár žijící v 21.stol se nijak zvlášť nehrne do manželství či společné budoucnosti, tak jak to bývá v dnešní době zvykem, nejdřív kariéra, cestování, zábava, ale závazky moc ne. Oba jsou novináři. Rosie má dělat reportáž z kdysi honosné čtvrti, a tak se vypraví za dlouhodobou obyvatelkou, ALE najednou se ocitá v 50.letech, kde potkává dokonce i své kamarády, avšak s jiným jménem a jinou životní cestou. Zapojuje se do běžného života v této době a chybí ji vymoženosti 21.století. Setkává se i se svým mužem,ale v tomto světě je to Bill a má ženu a 3 děti a zjišťuje, jak strašně jí chybí Will. Jsou zde i příběhy jejích hostitelů či dalších obyvatel městečka, reportérkou zůstává i v této době, kdy se ještě psalo přes kopíráky. Na konci se vlastně dozvídáme, proč a jak aktérka "putovala časem", ale bylo to opravdu jen díky této závažné příhodě?

28.05.2020 5 z 5

Osudová zatáčka Osudová zatáčka Nicholas Sparks

Milesovi nekdo zabije zenu,kterou najdou prikrytou u silnice v prikopu.Nikdo po cele 2 roky nevypatral,kdo to byl.Jsou tu jista podezreni,ale dukazy zadne. Druha strana pribehu je o zanedbane vychove syna,ktery prisel o matku.Vsichni s nim jednaji v rukavickach kvuli teto ztrate.Dalsi linie pribehu je o nove ucitelce,ktera vypomuze Milesovi se synem a zaroven se do sebe zamiluji (toto bylo dost predvidatelne). Dalsi linie pribehu je povidani vinika,jak to bylo a jak ho to trapi. Vkusne sladene dejove linie do sebe pekne zapadaji. 4hvezdy za predvidatelnost pribehu.

12.09.2019 4 z 5

Čarodejník / Denník / Útek do samoty / S tichým súhlasom Čarodejník / Denník / Útek do samoty / S tichým súhlasom Wilbur Smith

Carodej-75%- slusny pribeh z dob faraonu,akorat se mi vazne nelibilo,jak detailne autor popisoval lov lvu,sokolu atd.to jsem hned preskakovala.Stary mag uci mladeho faraona vest svou zem,ale nejdriv ji musi ziskat zpet od samozvaneho intrikarskeho podvodnika a vraha.
Utek do samoty - 70% - pribeh uz je citelny hned od pocatku.Zena se synem-zachranar-zapletka-laska-rozchod-navrat-svatba.Jedinou zapletkou je tady psychicky naruseny muz a detska vada.
Denik-50%. Uz od zacatku je jasne,ze nekdo umrel.Nesedl mi styl deniku-tedy nesedelo mi to chronologicky. Vypravi to decku,ktere se jeste nenarodilo vlastne ani nebylo pocato? Kdyby se autor od tohoto stylu odprostil a jen tak to prevypravel z pohledu hlavnich postav bylo by to lepsi.Ale cetlo se to rychle.
S tichym souhlasem 30% tento pribeh me neoslovil. Nemohla jsem se do toho vubec zacist. Jedna se o pravnika majora,ktery musi vysetrit nejake nesrovnalosti pri bojich mezi srby a albanci a usa vojaky co by vypomoc albancum. Tato temata z vojenskeho prostredi jdou trochu mimo me.

26.08.2019 3 z 5

Stín / Milý Johne / Minulá provinění / Psí život Stín / Milý Johne / Minulá provinění / Psí život Nicholas Sparks

Stin-70% jedna se o pribeh spisovatele,ktery dostane nabidku dotvorit autobiografii expremiera a ma jiz zpracovany obsah od predesleho autora,ktery zemrel za nejasnych okolnosti.Kdyz se mu nahle dostanou do rukou podklady mladeho politika ze studentskych let,tak se zacne dostavat bliz k jinemu pribehu nez,ktery je sepsany.Shledava,ze jeho zivot je v ohrozeni.Sepisuje knihu podle pravdivych udalosti,kryje si zada,avsak....jestli ctete tuto knihu...je po nem.
100% Minulá provinění-detektivka, hodně podezřelých, rychlý spád událostí, žádný cinty kolem tzv.omáčka a neoblomní poldové.
Psí život- nečetla, ale viděla, nehodnotím
Milý Johne-nečetla, ale viděla, nehodnotím

25.09.2018 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Téma knihy mě nadchlo. Jak křehké je tělo, když jen nějaký neuron v mozku vypoví službu, pak je všechno jinak. Myšlenky, vzpomínky, osobnost a pozlátko je pryč. Zbyde jen prostý člověk, který má i srdce a cit.

13.06.2018 5 z 5

Čas pomsty Čas pomsty Jeffrey Archer

Trochu taková pohádková kniha, že nakonec všechno dobře dopadne. Nevzdělanec se naučí cobydup číst a psát a ještě když se náhodou dostane z vězení při změně identity, protože zabili toho nepravého a zrovna jeho kamaráda (protože si byli strašně podobní), tak získá větší bohatství než doufal díky změněné identitě a začne kout plány, jak se pomstít chlapkům, kteří vyvázli bez trestu, když mu zabili jeho jiného kamaráda. Začne spravovat peníze jako rozený finančník a nakonec to dobře dopadne. :)

13.06.2018 4 z 5

Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Sandra Brown

čas pomsty-80%
Vzpomínáš si? - 100%
dítě44 - nečetla
V šachu - 90%

13.06.2018 4 z 5

Rozkazem Rozkazem Dick Francis (p)

Vůbec jsem se do toho nemohla začíst. Takže za mě nee.

04.06.2018 1 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Pribeh odcejpa,takze se kniha cte rychle. Klasicky akcni namet o kladasech a zaporacich.

17.03.2018 4 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Jsem v pulce a jeste jsem se nezasmala. Nezaujalo me vypraveni, knihu nedoctu. Kdyz se preskoci 3 stranky,budete stale v obraze.

11.12.2017 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Takový pel mel scifi postav- upíři, hrozivý mraky z nichž vylétají mrtví Němci, p.Kulhánek má rád asi pěkně popsané morbidní scény.Tak tohoto autora už ne.

08.12.2017 2 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Prolínání 2 časových dějů Zajímavé náměty: malomocenství = izolace, nový způsob života, nová komunita; žárlivost, láska, závist, sebestřednost, vřelost

19.11.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Mysl 6tiletého v těle 30tiletého - dost dobrý námět.

17.11.2017 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Z této trilogie nejslabší. Ani jsem jí nedočetla jak mi připadala oproti těm dvěma předchozím slabá. Na mě už moc "sladká" a bez šŤávy.

17.11.2017 2 z 5

Náhoda Náhoda Zoë Barnes

Moc mě nebavilo to mateřské povídání, ale jinak docela dobré, ještě se zde objevuje postava Mandy, která také vcelku ovlivňuje hlavní postavu, za to Gareth se v knize moc nevyskytuje. Ale směr jak se vše zamotává v práci a jak se s tím Taz popasuje, se mi líbil.

21.05.2024 4 z 5

Absolutní kontrola Absolutní kontrola David Baldacci

vleklo se to vleklo, celou dobu. Moc kniha nezaujala.

07.05.2024 2 z 5

Spiknutí sester Spiknutí sester Michael Palmer

Kniha se mi líbila.

31.01.2024 5 z 5

Letištní klinika Letištní klinika Heinz Günter Konsalik

Je to takovy pelmel vseho ve zkratce, takove zablesky ze vsednich zivotu lidi,kteri byli osetreni a kousky ze zivota doktoru, kniha nenadchne,neurazi

17.01.2024 3 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Tato kniha byla soucasti nejlepsi svetove cteni,ale bohuzel jakmile nezaujmou 3 stranky,tak nectu, detektivky moc nevyhledavam.

09.01.2024 1 z 5