Premek77 Premek77 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výtečný generační román, v němž si nikdo nemůže být jist ani jiskřičkou prchavého štěstí. Napsáno od začátku do konce tak, že se nelze odtrhnout.

01.06.2020 5 z 5

Obřezaná republika Obřezaná republika Adam Benjamin Bartoš

Kniha napsaná v nejlepší tradici Kožíškově, Krychtálkově či Jana Rozsévače. Vlhké sny maličkého gojimka o židovské nadvládě, košeráckých nožích a hořících synagogách. Prostě sračka.

16.05.2020 odpad!

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Amicisovo Srdce mi v dětství "podstrčil" můj otec. Příběhy jedné italské třídy, jejich učitele a jeho povídky o hrdinných chlapcích mi utkvěly v paměti dodnes. Nad všemi těmi hochy, co někam utíkali s vlajkou a koupili to do zad ale vítězil chlapec, který v noci vstával, aby za svého otce nadepisoval obálky a získal tak pro rodinu více peněz; ve dne však usínal ve škole a otec ho za to plísnil a odpíral mu otcovskou přízeň.... Jak to dopadlo? Přečtěte si sami, pokud to ovšem pro vás nebude moc zavánět literární veteší.

10.05.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na malém městě je parta dětí, kterou jejich vrstevníci pohrdají (zkrátka loseři), je v ní tlouštík, napodobující rád cizí hlasy, zrzavá starší holka, kterou otec mlátí, dvě časové roviny, přičemž v té současné jedno z "dětí" umře hned na začátku - a je tu samozřejmě i vraždící monstrum..
Peníze za tuhle knížku by měla paní debutantka kompletně posílat Stephenu Kingovi, protože to není inspirace, to je krádež.

08.02.2019 1 z 5

Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu kolektiv autorů

Jeden z dezinformační stáje Petra Hájka. Otřesné, netřeba číst.

09.05.2022 odpad!

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

K nerozeznání od originálu, autor má perfektně načteno a rozvádí staré dobré motivy, splétá notoricky známé postavy do nových příběhů... a až na přílišnou frekvenci Rychlonožkových frků a úvahu o tom, zda Rychlé Šípy mohou Netopýry podvést (fakt?) je to dokonalé.

17.04.2021 4 z 5

Protektorát ve fotografiích Protektorát ve fotografiích Karel Sýs

Bolševik Sýs zneužívá působivé fotografie z Protektorátu, aby v popiscích pod nimi a okolo nich blábolil komunistické žvásty, které byly vyvráceny už stokrát.

09.04.2023 odpad!

Analýza 17. listopadu 1989 Analýza 17. listopadu 1989 Miroslav Dolejší

Blábol, kterým se zaštiťují všichni konspirátoři téhle republiky.

18.05.2020 odpad!

Barrandovská bohéma? Barrandovská bohéma? Pavel Taussig

Stejný případ jako Filmfárum: odbyté autorsky i redakčně, v tomto případě navíc dramaturgicky značně zflikováno...

29.04.2022 2 z 5

O čertu Matesovi O čertu Matesovi Radomír Ráček

(SPOILER) Řezník vzal do ruky tužku a stvořil zbraň hromadného ničení.

27.09.2021 odpad!

Šmoulové z Chanova Šmoulové z Chanova Jiří Maria Sieber

Duševní ubožák s rozhledem prvoka se pokouší o humor. Nebrat.

25.04.2020 odpad!

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Výtečně odposloucháno a napsáno, dobře vytvořené charaktery postav. Jediné, co opravdu chybělo, bylo nějaké dramaturgické sevření jednotlivých epizod, dotvoření některých osudů. Škoda, jinak to bylo moc dobré.

03.02.2020 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nepůvodní, ale velmi solidní thriller, inspirovaný Hitchcockovými filmy (hlavně tím, který nepřiznává - Oknem do dvora). Párkrát velmi pěkné problematizování věrohodnosti hlavní hrdinky. Mohl bych psát víc, ale nechci spoilerovat.

10.04.2019 2 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Orwell pro starší děti. Také jsem zkonzumoval ušima přes pětidílný vynikající rozhlasový seriál.

01.03.2019 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Co se týče investigace a rešeršní práce je Rudý Zeman bez chyby, všecka čest.
Literatura tu ovšem pokulhává za investigací, Kmenta se pokouší napodobovat americký reportážní styl, ale moc to nefunguje.

19.06.2020 3 z 5

Jak umírá demokracie Jak umírá demokracie Steven Levitsky

Zajímavá kniha plná přesných popisů cesty od demokracie do pekel včetně příkladů z historie. Zde je však zakopáno psisko: autoři se netají sympatiemi k levici, a tak se tváří, jakoby neexistovalo bolševické totalitní peklo a ilustrují své these jen na příkladech nacistické a fašistické krutovlády.

24.04.2020 3 z 5

Protektorátní rozhlasový skeč Protektorátní rozhlasový skeč Radek Žitný

Kniha sice nadšenecká a postrádající vědeckou profesionalitu, ale za to plná primárních pramenů a zcela nových zjištění k tématu. Za mne objev roku.

29.11.2019 4 z 5

Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Alain Vircondelet

Neskutečně odbyté české vydání plné překlepů, překladatelských omylů a editorské lobotomie. Nebrat!

27.06.2019 odpad!

Lidé na kře Lidé na kře Vilém Werner

Profesor sleduje osudy svých dětí a není zcela spokojen; ačkoli je naučil správnému vychování a poctivosti, ačkoli jim zajistil dobré vzdělání a děti nejsou líné, zjišťuje, že si svá pracovní místa zajistila způsobem nepoctivým: přes postel, přes footbal... Prostě boomer, ano. Ale napsáno je to velmi dobře, Werner byl dobrý dramatik.

23.04.2024 4 z 5

Kapitán Czechowicz splnil úkol Kapitán Czechowicz splnil úkol Andrzej Czechowicz

V roce českého vydání vznikla četba z knihy v cyklu Pokračování za deset minut. Vybrané ukázky z knihy četl Bohumil Švarc, režii měl Oldřich Hoblík. Premiéru měla 22. 7. 1972 v Československém rozhlase Praha.

09.01.2024