Predator666 Predator666 komentáře u knih

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Hustý, ne? Fakt mega brutus, ne. Ten konec ve vesnici mě dostal a vyvrcholení - bomba!!!
Je vidět, že pan Simons prostě umí. Nic těžkého, žádné složité zápletky a krásně "vybarvené" postavy.
Tohle se mi líbilo a úspěšně mě to pobavilo.
Jdu na další knihu.

03.05.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Čekal jsem tak trochu opakování předešlého příběhu, ale opak je pravdou. Je to takové nepřímé pokračování se známými tvářemi. Lisbeth opět vede. Vřele doporučuji, je to opět ponuré a skoro až mystické.

22.01.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strhující, ponuré a plné beznaděje. Lisbeth je ikona a i když vám je jí líto, v hloubi duše cítíte, že to je potvora schopna i zabíjet. Ale to jsou vlastně klady. Knihu jsem přečetl asi za dva dny. Vřele doporučuji.

20.12.2016 5 z 5

Trochu jsem se rozhodoval, zda nedát jen dvě hvězdy. První kniha, rozdělená na pět povídek byla zábavnější a víc členitější. Vietnam je zase krvavější a je v něm více erotického materiálu. Nakonec tu něco ubilo a zase něco přibilo. Tak vznikla patová situace a já se rozhodl pro stejné hodnocení.
Tahle série mě u pana Kotlety celkem zklamala a jen mohu doufat, že se konečně "vys...kašle" na krimi a vrátí se k upírům. Ne každý je v krimi žánru dobrý jako třeba Štěpán Kopřiva.

20.11.2016 3 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Tak fajn. Velké překvapení od skoro neznámého spisovatele. Je na něm vidět, jak se zlepšuje každou svou knihou. Už jen přehršel postav mu dává velkou škálu možností a on je využívá a pracuje s nimi. Čtenář tak netuší, kdo zemře nebo kdo se vrátí. (Vyzrazení jedné z postav Pobíječemuch bylo neuvážené a jsem rád, že jsem si jeho komentář přečetl až po knize).
Příběh nejde svou cestou, tak jak čtenář očekával. Nic se nelepší a možná bude i hůř. Krev, temnota, láska a spousta užitečných i neužitečných hlášek, toť je Čtvrtá Pragocalypsa.
Kdy bude další?

18.11.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Tak druhý díl nepřekonal mé očekávání. Děj stagnuje, nic se nikam nepohnulo. Žádná velké překvapení se nekonají. Teď už je tak z povinnosti třetí knihu, ale obávám se, že bude nejhorší.

24.10.2016 4 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Romány Martina Moudrého mi nikdy moc nesedly. A tak jsem se s obavami začetl do jeho Cesty krve, kdy se rozhodl celý příběh konečně dokončit. Když už se k tomu pan Kulhánek neměl. Není to tak humorné jako předešlé dva díly, ale je to bomba. Hlavní hrdina se s tím nese(r)ká a likviduje vše co může...někdy i to, co nemůže. Já se bavil. Sice to nezmění můj názor na podivné psaní pana Moudrého, ale za tohle mu tleskám.

07.10.2016 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Je to mnohem lepší než první příběh. Je tu více akce, více krve a více mimozemšťanů.
Třetí příběh kupodivu už pan Kotleta odmítl napsat a tak jej musel zastoupit pan Moundrý.

27.08.2016 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Věděl jsem, že pan Kulhánek je dobrej, ale teprve po přečtení prvního příběhu Cesty krve, jsem pochopil proč. Akce hned od prvních vět, humor protkaný celým příběhem a napsáno lehkým a srozumytelným nářečím. Prostě paráda a už teď mám přečteno asi dvacet stránek z druhého pokračování a jsem nadšený. Nic jiného, než DOPORUČUJI.

21.07.2016 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Tak už teď lituji, že příběh končí. Ne, že bych to Zámkům přál, ale je škoda, že tento morbidně humorný příběh došel do svého konce. Opět spousty krve, smutku a beznaděje, které vystřídá překvapení, odhalení a finále. Rogriguezovi Hill světší a já doufám, že tito dva mistři v budoucnu ještě něco společného vytvoří. Tento svět byl vynikající.

28.06.2016 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Dle mého skromného názoru je tato pátá kniha nejlepší v celé sérii. Spousty hlášek, mouder a černého humoru s trochou hororové příměsi a napětí. Děj se posouvá a čtenář tuší, že bude hůř, ale na druhé straně, co dokáží klíče Alfy & Omega. Zhorší situaci, nebo z ní naopak udělají dětskou pohádku ze šťastným koncem? Věřím, že Joe Hill bude stále tak tvrdý, jak doposud.

23.05.2016 5 z 5

Zákon chrličů Zákon chrličů Eva Žilková

Snad ani jedna povídka mě nezaujala. Dětinsky psané a možná bych to nazval knížkou pro předškoláky.

16.05.2016 1 z 5

Podzemí Podzemí Stephani Danelle Perry

Tak tedy jo a jo a jóó. Perfektní jízda, spousty krve, napětí a nových zákoutí firmy zvané Umbrella. Já to přečetl takměř jedním dechem. A hned jsem si pustil první film z této série - to abych nezahálel a nezapomněl, že tu něco takového je a že nějaký génius tohle vymyslel. Nebo je to podle skutečné události? :-) .Netpělivě očekávám další příběh.
Nejlepší komentář k tomuto dílu má Terva.

08.04.2016 5 z 5

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Divím se, že takovou blbost se pokusila Pevnost oživit. To je příběh plný totálního klišé, až se mi chtělo brečet. Časopis Pevnost již celkem dlouho vyrukuje s těmi nejhoršími příběhy. Na jedné straně se nedivím, jsou levné, ale řeknu vám, že tuto knihu jsem koupil v antikvariátu za 50 korun. Ještě že jsem si ji nekoupil, když vyšla v již zmíněném časopise. Strašně jednoduchý příběh, který opisuje snad ze všech starších dobrodružství. A ten drak - jo, kde já to už sakra četl?

21.03.2016 2 z 5

Tessyra Tessyra Luděk Wellart

Tedy, já čekal něco mnohem lepšího, akčnějšího a napínavějšího. A ono je to spíš takové dětské, ale divným způsobem. Vlastně mě velká část příběhu ani pořádně nezaujala. Přesto to má velký potenciál, jen by to chtělo přitvrdit. Možná se časem do toho pustím znovu - jen to nechám uležet.

09.03.2016 3 z 5

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

Tak tohle byla fakt pekelná jízda - tedy let. Hnusný, nechutný a parodující vše, co má fanoušek Star Treků rád. A je jen na vás, zda se poblijete, knihu roztrháte nebo ji přilmete, přečtete a pak si s ní klidně vytřete.......... SHL Spratek je vlastně loď, která vůbec neměla vzlétnout do hlubin Vesmíru, ale někde se stala chyba a tak budou všichni mimozemšťani v prdeli. Jedna z nejlepších pasáží a point je ta s červenou bednou. To jsem se válel smíchy. Nominoval jsem knihu do kategorií...vlastně do všech třech. A vřele doporučuji - je to úžasná zábava. Že jo pane Scotty?

01.03.2016 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Tak více akce méně vtipů, ale naopak to příběhu velmi pomohlo. Vyvyan se stává vážnější a možná milejší (chytřejší?) osobou než předvedl v minulých knihách. Tohle se mi četlo lépe než předešlé, a jako celek je to prostě dobré. Lehce otevřený konec naznačuje, že by ještě něco mohlo být. Jediné, co mi dost vadí, je obal na knize. Zatím co mají Strážci brány a Krev padlých andělů velmi povedený bílo černý obraz je tato kresba až zbytečně krvavá. A neladí v knihovně.

26.02.2016 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Druhé dobrodružství a je to ještě lepší. Vtipnější, akčnější a čtivější. Tuhle sérii si zamiluju. Nový spisovatel na Českém nebi se činí a já jsem za to rád. Hned se pouštím do dalšího příběhu. Jen tak dál. Jsem zvědav na vyvrcholení.

19.02.2016 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Je dobře, že u nás vycházejí knihy od začínajících spisovatelů a neomílají se stále ti staří, kteří nechtějí pochopit dnešní dobu. Pan Urban to vzal pěkně po svém a smíchal současnost s mystikou a přidal lehce pochopitelný humor. Příběh se rychle čte, má akci a stále se něco děje. Ani nebudu moc otálet a vrhám se na druhou knihu.

08.02.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Tak jsem nečekal nic moc složitého a taky to ta je. Jednoduchý příběh odehrávající se vlastně jen na dvou místech v prostoru mezi místy. Krásně rozděleno po kapitolách, přehledné, srandovní akční. Těším se na pokračování.

06.02.2016 5 z 5